Upozornění na výměnu oleje

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od varok »

Dobrý den, nevím jestli to mohu dát sem. Když jsem nedávno koupil golfa IV, na krytu motoru je samolepka s údaji o oleji. Je tam uvedeno 10W40 a další výměna při 245 000km. Nyní mám najeto asi 239 000km. Když jsem nastartoval dnes na benzině, na displeji v tachometru mi pod najetými kilometry svítilo: service oil. Tak teď jsem zmatený a nevím. Jak se prosím objevuje ten nápis? To v servisu nějak aktivují interval třeba 10 000km a po najetí tohoto intervalu se rozsvítí nápis na budíku? Nebo je to už originál z výroby předprogramované a nemám se tím řídit, ale tím co je na samolepce na krytu motoru?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od majrek001 »

nějaký amatér, který měnil olej nesmazal servis..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od varok »

Ono to nepíše pořád, objevilo se to až dnes. Nebo jsem to špatně pochopil? Když jsem golfa koupil, měl najeto něco přes 236 000 km. Těsně před tím byl asi měněný olej, alespoň to je na samolepce na plastovém krytu motoru. Další výměna je napsaná na nějakých 245 000km. Celou dobu nic a dnes když jsem odjížděl od benzínky mi po zapnutí klíčku napsalo service oil. Po pár sekundách to zhaslo.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od majrek001 »

upozorňuje to když zbývá méně jak 3000km nebo jestli nastavne dříve 1 rok do výměny

pevný servis je 15 000km / 365dní

proměnný 30 000km / 730dní

nejspíš to v servisu nesmazali při výměně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od patrabus »

Tohle by mě taky zajímalo, ukazuje mi to nyní 2700km do výměny, ale od doby co mi na polodotu vyskocilo za 3000 km do servisu už jsem ujel víc jak 300km :DObrázek

Odesláno z mého SM-J500F pomocí Tapatalk
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od Goauld »

Možná bych se zaměřil na to slovíčko "asi" měněný olej. Každymu kdo kupuje ojety auto doporučuju, udělat olej a rozvody, pokud není 100% jistota, že byly dělany a v kolika kilometrech. Takže pokud si seš jistej, že olej měnili, tak interval vyresetuj a řiď se podle najetých kilometrů. Výměnou oleje ale nic nezkazíš a už teď bys měl od koupi najetých 9 tisíc, což by bylo v případě přejetí intervalu výměny fakt dost.
Já třeba měním olej po 10 tisících, protože jezdím převážně po městě a za rok víc stejně nenajedu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od varok »

Takže když teď vyměním olej, aby to bylo při 240 000km, potom musím vypnout to hlášení na vag-com? A kde to tam prosím je? Jaký olej prosím doporučíte? Má tam být údajně Liqui Moly 10W40. Ten jsem u nás nikde nesehnal, tak dolévám Hellix 10W40. Motor olej asi moc nežere, ale hold netěsnosti. To opravím při výměně oleje. Mám dát ten Hellix, nebo mají v OBI slušnou cenu za Castrol Magnatec.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od Goauld »

Interval se dá resetovat ručně. Podržíš tlačítko (tyčku) resetování kilometrů, zapneš zapalování, objeví se nápis servis nyní, nebo olej nyní. Tyčkou nastavování hodin pak otočíš a podržíš doprava pro reset intervalu a podržení nebo možná jenom kliknutí doleva přepíná mezi olej a servis, podle toho co chceš vymzat a podle toho co máš za přístroje. Některy přístrojovky mají obě hodnoty olej a servis, některy mají jenom olej, nebo jenom servis.
Na dolití oleje je celkem jedno co tam dáš, jenom by měl mít stejnou specifikaci. Co se týče doporučení oleje, tak za sebe doporučuju Valvoline Maxlife, protože má v sobě aditiva pro starší motory a mám ho rád.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od Graun »

Pokud počítám správně tak na ten olej najel pouze 3tis km (236 - 239tis km).
Btw já bych takovým věcem moc nevěřil a raději se spoléhal na vlastní výměny. Jak psali výše, je vhodné udělat věci i preventivně a navíc, pokud chce mít jistotu a spát klidně. Výměnou oleje nic nezkazíš.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Upozornění na výměnu oleje

Příspěvek od varok »

Dobře, tak já ten olej vyměním raději už teď. Nějaké noname oleje tam samozřejmě lít nechci, třeba z kauflandu apod. Uvažuji o Hellix nebo Castrol Magnatec. Kdysy jsem dával do aut Mogul nemo Paramo, ale to byly fáva a felina. Golfík už je trošku vyšší liga, tak nechci nějaké bláto.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“