Spínačka? Relé?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
V.E.N.A.
Člen klubu
Příspěvky: 34
Registrován: 06.01.2009 19:08
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)
Kontaktovat uživatele:

Spínačka? Relé?

Příspěvek od V.E.N.A. »

Zdravím místní borce.
Řeším dva problémy:
Zprvu řeším problém se startováním. Startér točí a točí ale vůz nenaskočí. Palivový filtr jsem měnil někdy v zimě. Připadá mi že to dělá immo. Ale to bych teď neřešil, nejdřív musím vyřešit to že:

Při vrácení klíčku do polohy 0 mi pořád svítí kontrolky. Klíček můžu vyjmout a kotrolky stejně svítí. A tak nevím zda je to spínačkou - pokud ano prosil bych o radu který pin by měl být mrtvý když je klíček na 0 ale přitom je na něm napětí.
Nebo jestli je to nějakým relé?

Nebo doporučíte jiný postup?

V.E.N.A.
Člen klubu
Příspěvky: 34
Registrován: 06.01.2009 19:08
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka? Relé?

Příspěvek od V.E.N.A. »

Tak spínačka bude pravděpodobně vpořádku. Závada je na tom pinďourku co je od klíčku do spínačky. Jenže se mi nedaří vyndat klíček se zámkem. Někde jsem četli že mám dát klíček do 2 polohy a v tom chromovaným kroužku je dírka do které se má strčit drátek. Vše tak provedu ale zámek s klíčkem nevytáhnu. Drátek se mi podaří vcelku hodně zastrčit až v poloze 2 a 2/4 ale i tak se mi nedaří zámek vytáhnout. Víte někdo kde dělám chybu?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Spínačka? Relé?

Příspěvek od Goauld »

Tady je video nějakyho maníka co ukazuje jak se to dělá. Vysvětluje to sice dost hrozně, ale podrobně a pro představu to dostačuje. https://youtu.be/tAhL2ksZ3p8?t=3m17s" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

V.E.N.A.
Člen klubu
Příspěvky: 34
Registrován: 06.01.2009 19:08
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínačka? Relé?

Příspěvek od V.E.N.A. »

Díky, pomohlo. Zámek s vložkou mám venku. Problém je jak jsem psal výše, je ulomená ta osička co je v celém tom odlitku. Nevíte někdo pod čím to mám hledat? Zámek řízení?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Spínačka? Relé?

Příspěvek od Goauld »

Jo je to zámek řízení třeba tady https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/ ... 21520.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale nevím jestli jich není víc typů.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Spínačka? Relé?

Příspěvek od majrek001 »

v podstatě je jeden typ dával jsem na GIV 98 (tam se trošku lišili dvě spínačky a pak už byla jedna) zámek z anglána superba 1 - pasovat by měl zámek z GIV, S1, passata B5.5 atd jen jsou trochu průser trhací šrouby, kterými to je přišroubovaný (my jsme na to nakonec vařili matky, ale je to potřeba super zakrýt)

4B0 905 851 B
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“