Xenony na žárovky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Adam Koudelka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 12.09.2017 15:04
Bydliště: Prostějov

Xenony na žárovky

Příspěvek od Adam Koudelka »

Ahojte, potřeboval bych nějaký rady, nápady. Můj golf má originální xenonové lampy, potom co mě nějakej debil narval, levé světlo totálka, všechno už mám opraveno, teď se chystám na světla. Jelikož je zničený i ten startér co stojí 10,000 kč/ks tak chci dát klasiku žárovky. Potřebuji nějaké rady jak předělat konektor, protože xenony mají jiný. Hlavně potřebuji poradit jak vyřešit motorek? Xenony mají automatický naklápění, šlo by ty klasiky napojit na ten automat? Nebo budu muset dodělat kolečko na naklápění? Díky moc za rady
VW GOLF IV 2.0 4MOTION

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony na žárovky

Příspěvek od Goauld »

Pokud sis to nezpůsobil sám, tak by to mělo vyřešit pojištění ne ? Já bych teda xenony na obyč žárovky nepředělával. Ten "startér" se dá přece sehnat i použitej, nemusíš kupovat novej za 10 tisíc.
např. http://bazar.automedik.cz/volkswagen/go ... ice-napeti" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
romaneek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.03.2009 12:57
Bydliště: Tachovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony na žárovky

Příspěvek od romaneek »

Ahoj,

Řešil jsem to samé před měsícem, jen já jsem ve 160ti narval odvážného srnce na dálnici.
Měnil jsem pravou stranu.
Taktéž jsem uvažoval o přechodu na halogen, ale po zvážení náročnosti přestavby (hlavně předělání naklápění z nivelace na kolečko) jsem se na to vykašlal.
Nakonec jsem sehnal pravé světlo za 3500 na Bazos.cz a vyřešeno.
Levý mu zbyl a stále ho nabízí, tak být tebou volím tuto možnost ;-)
Odkaz zde:
https://auto.bazos.cz/inzerat/78486376/ ... strana.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Ať se dílo podaří Roman
Golf IV var. ASZ , IC ARL, hybrid 1756, na zadku 1,6. Lamela s HDS a komplet Brembo Max. Bi-led atd :-D
Golf MK2 1986, 1,6td 51kw v renovaci.

Adam Koudelka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 12.09.2017 15:04
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony na žárovky

Příspěvek od Adam Koudelka »

Pojišťovna nic neuhradila. Vůbec netuším proč.. Ale to je jedno.¨
Chtěl bych to předělat kvůli Angel Eyes protože se mi strašně líbí. Takže teď přemýšlím jak tu přestavbu provést. Nivelace se ovládá jak vlastně? Nešlo by jednoduše koupit motorek k naklápění, přidělat jej do interiéru a natáhnout tam vodiče? Nebo to nějak to spíchnout na nivelaci? Když tak koupím tedy xenony.
VW GOLF IV 2.0 4MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Xenony na žárovky

Příspěvek od majrek001 »

Angel Eyes chceš vyměnit za xenony :laugh: - ty super světla jsou spíš na ježdění přes den s origo xenony se to nedá rovnat..

nivelace natahat kabeláž od obou světel jiný motorky jiný regulátor s nastavením sklopení atd.. a ještě předelat konektory z 12 pin na 10 pin = ztrátu času obráceně bych to chápal
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Xenony na žárovky

Příspěvek od Crowley »

Adam:
Asi pozdě, ale z čeho se ta nehoda proplácela? z tvé havarijky, jeho havarijky nebo z jeho povinného ručení? A opravu světel by pojišťovna MĚLA proplácet, spíš než po světlech bych se ptal po někom, kdo ty prachy z pojišťovy vytříská ;)
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony na žárovky

Příspěvek od Wíťa »

Pojišťovna nic nezaplatila, netuším proc
To ji se jich nezeptal a jen tak se nechal ojebat???
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Adam Koudelka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 12.09.2017 15:04
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony na žárovky

Příspěvek od Adam Koudelka »

Omlouvám se že jsem si to nečetl a neodpsal, po me posledni zprávě už nevím co jste psali až do teď, škoda uhrazena pojišťovnou, došlo prý k jakési chybě v systému a cosi kdesi.... Mají v tom bordel...
VW GOLF IV 2.0 4MOTION

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“