deaktivace airbagu spolujezdce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
prochy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.09.2007 08:29
Bydliště: Praha, Tábor

deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od prochy »

Ahoj potřeboval bych poradit, jestli jde a pokud ano jak deaktivovat airbag spolujezdce u vw bora. Chceme vozit vepředu autosedačku a bohužel moje bora nemá možnost deaktivace klíčem. Dík moc za rady.
vw passat b7 2.0 tdi
vw bora 1.9 tdi

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od Plague »

Tohle jsem řešil kvůli dítěti před pár měsíci. Řešení je několik, ale ani jedno se mi nelíbí, vzhledem k tomu, že jde o bezpečnost.

Buďto jde vypnout airbat ve VAG - ale jako člověk z IT bych prostě kousku software nikdy nevěřil, zvlášt pokud to nejde otestovat.
Nebo jde airbag odpojit (konektor je za přihrádkou někde) - jenže některé modely mají taky boční airbagy a hlavně patrony v bezp. pásech, což by se správně mělo vypojit také.

(problémy s STK přehlédněme, dá se řešit odporem, zapojením pro stk atp.)

Plus nemůžeš nikoho vozit kromě dítěte, dokud to nezapojíš zpátky, pojišťovna by si smlsla při nehodě.

Takže prostě dítě vozíme vzadu.

Uživatelský avatar
prochy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.09.2007 08:29
Bydliště: Praha, Tábor

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od prochy »

Dík za info. No tak je to tak jak jsem si myslel. Jen mne napadlo, jestli by nešlo dodělat zamykání na klíč, jako mají jiná auta. Je to druhé auto pro manželku a chtěla mít prcka u sebe vepředu. Ale vypadá to, že bude muset vozit taky v zadu.
vw passat b7 2.0 tdi
vw bora 1.9 tdi

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od tornado1 »

diagnostikou a není co řešit!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od Plague »

Diagnostikou změníš hodnotu jedné proměnné v čipu. Aby na tom závisel život dítěte, když nemohu otestovat, že změna funguje, tedy otestovat nefunkčnost airbagu při srážce, na to nemám.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od Goauld »

Pak je na to jednoduchá pomoc, nevoz dítě v autosedačce proti směru, ale po směru jízdy a nemusíš nic deaktivovat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od Plague »

To bys musel mít sedačku k tomu určenou, jinak je to zakázáno (z dobrého důvodu).

Ale i když je to povoleno, tak jestli si myslíš že novorozenec s nezpevněným krkem přežije náraz a tedy pohyb jeho hlavyn dopředu, tak si nejprve něco přečti o dětech, než je začneš vozit :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od majrek001 »

ono celkově je nesmysl vozit malé dítě vepředu - kór když jsou vzadu isofix na pevnější uchycení.. Až už sedí v sedačce po směru jízdy tak dejme tomu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od Goauld »

Plague píše:To bys musel mít sedačku k tomu určenou, jinak je to zakázáno (z dobrého důvodu).

Ale i když je to povoleno, tak jestli si myslíš že novorozenec s nezpevněným krkem přežije náraz a tedy pohyb jeho hlavyn dopředu, tak si nejprve něco přečti o dětech, než je začneš vozit :)
Hele na to mám velice jednoduchou odpověď. Já děti většinou nevozím :laugh:
A když sem nějaky vezl, tak to jelo vzadu a jenom po městě. Prostě je to nesmysl řešit vypínání bagu, když může pohodlně jezdit vzadu. A že na něho nedosáhneš je možná lepší, protože se máš věnovat řízení a ne dětem v autě. Jak daleko jezdíš, že potřebuješ mít sedačku vepředu ? S malejma dětma se nikam daleko většinou nejezdí, leda bys bydlel v úplné prdeli a jezdil 100km každej den k doktorovi a to v čr skoro nehrozí. Všechno ostatní vždycky všichni zvládli se sedačkou vzadu.
Když sem byl já malej... joo to se vlastně už neříká.... ale já to řeknu :tongue: tak sem jezdil vzadu v maluchovi bez pásu a bez sedačky, možná mamě na klíně a něco jako airbag měli možná v západním německu papaláší ve vládě. A hle žiju, protože základ všeho je nebourat a střety předvídat a tím se jim vyhnout. A když už se něco stane, stejně to moc neovlivníš, takže voz rači děti vzadu protože je to bezpečnější místo než vepředu.
Máš ještě nějakej jinej blbej dotaz ? :offtopic: :laugh:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: deaktivace airbagu spolujezdce

Příspěvek od Plague »

jedna jak jsem psal, tak vzadu vozím. Argument s tím, že se alespoň věnuješ řízení a nesaháš na děcko používám taky.

K druhému argumentu - když jsem byl malej, tak kouření prý nebylo škodlivé a podívej se kolik lidí to přežilo... vlastně někteří nepřežili rakovinu, že? Safra...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“