Znak otevřených dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Jirka.R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.12.2017 10:52

Znak otevřených dveří

Příspěvek od Jirka.R »

Zdravím, mám Golfa IV Variant, je to můj první stroj od VW, protože do teď jsem měl Mazdu.Je to dovoz Itálie a má najeto 160 tis.Ale teď k mému problému.Dnes během jízdy, se mi na palubovce rozsvítil znak otevřených dveří a k tomu zvukový signál.Čekal bych, že to bude souvisle svítit, ale spíš to opravdu nepravidelně problikává.Související problém je ten, že po zamknutí dálkáčem se po chvilce rozezní alarm v podobě přerušovaného troubení.Nejspíš protože si jednotka myslí, že někdo otevřel dveře i když jsou zamčené.Pročítal jsem forum a velice často se tu zmiňuje problém ohledně mikrospínačů.Zkoušel jsem které dveře rozsvítí interiérové osvětlení a zjistil jsem, že zadní fungují bez problému a přední nerozsvítí osvětlení interiéru a ani osvětlení ve dveřích.Myslíte, že by to mělo souvislost s mým problémem???Předem děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Znak otevřených dveří

Příspěvek od vtuni »

ano
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Znak otevřených dveří

Příspěvek od Goauld »

Může to dělat kterejkoliv spínač zámku dveří, kufru nebo kapoty. Nejlepší řešení je napichnout na vag a podivat se kterej spínač si dělá co chce.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Jirka.R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.12.2017 10:52

Re: Znak otevřených dveří

Příspěvek od Jirka.R »

Asi týden zpět mi bláznily dveře u řidiče, nechtěly reagovat na dálkáč, ale pak to přes noc zase začalo fungovat.Tak bych řekl, že to budou ony.Ještě se zeptám, kolik je v každých dveří spínačů, pouze jeden a jsou všechny stejné?Že bych je objednal všechny najednou a vyměnil.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Znak otevřených dveří

Příspěvek od Goauld »

Přední dveře mají celkem 5 spínačů, zadní 3, kapota 1 a kufr 1 dvoupolohovej. Počet spínačů ale není tak podstatnej, protože mechanicky trpí jenom jeden, a to právě ten dveřní spínač. Spínače uvnitř zámku samy o sobě problémy nemívají, ale na plošnym spoji se dělají za roky používání studeny spoje u hlavního konektoru, ktery je potřeba propájet.
Ale témat o opravě zámku je tady víc než dost, takže stačí chvilku hledat a najdeš všechny potřebny informace.
Jinak dveřní spínače se dají koupit nesmrtelny s páčkou, ktery se už nikdy nepordřou např. na aliexpress https://www.aliexpress.com/item/PAIR-LE ... eLevelAB=0" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Znak otevřených dveří

Příspěvek od DOLLYm »

Hele, jeden dotaz ohledně signalizace otevření přední kapoty.. Když otevřete kapotu, zobrazí se Vám nějaký upozornění typu "přední kapota otevřena" na polodotu jako se děje třeba u pátých dveří? U mě se tak neděje a myslím, že by to asi tak mělo být..

Jirka.R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.12.2017 10:52

Re: Znak otevřených dveří

Příspěvek od Jirka.R »

Zdravím, dal by se použít některý z těchto mikro spínačů na opravu původního originálního?Jinak podle diagnostiky je problém v uzamčení pátých dveří a levých předních.

https://www.ges.cz/cz/elektronicke-souc ... -vp-page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Znak otevřených dveří

Příspěvek od majrek001 »

ano dá.. já používám tento https://www.ges.cz/cz/v4nct7-ar1-GES06503965.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ale musí trošku víc upravit - usřihnout hned za rolnou a trošku zbrousit kolíček a páčku přehodit na opačnou stranu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“