špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Techman »

Ahoj,
mám GIV, 1,6, 16V, 2001 výroba s originálním rádiem Beta a climatronikem. Auto jsem koupil starší a mám problém s příjmem signálu na origoš rádiu. A to dokonce u stanic, které jsou přímo u nás ve městě (např. Radio RELAX, Kladno). Zvuk šumí, cpou se tam další stanice. Anténu mám originální. Máte s tím někdo zkušenost? Viděl jsem hodně na golfech takovou malinkou asi hliníkovou anténu, má tato anténa větší zisk?, je s ní lepší příjem signálu?. Nechce se mi originální rádio vyndavat a nahrazovat něčím jiným.
Dík za odpovědi.

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od ivco85 »

nazdar, mal som podobny problem..stanice ktore mali uplne 100% signal mi sustali a miesali sa s inymi...problem bol v tom ze som mal zly privod signalu do radia..tak so ho vybral a presne ako je ten konektor anteny do radia,tak som ho vytiahol, strekol sprejom na kontaky, trochu pomrvil, bo som to robil prizapnutom radiu a odvtedy to fici ako hodinky...a este som zistil ze ked mam na radiu zapnute aj obe AF a TA...tak je to uplne ideal...cus

Uživatelský avatar
andilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá Okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od andilek »

Cau sousede
Spis to vidim ze bud ma antena v pr....zesik nebo autoradio nedava do anteny napajeni.Ja dal k origo antene jiny radio a byl stejny problem na svete.
Benzin patri do zapalovace,nafta do kamen.
Proboha na co budeme jezdit?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Tomm »

andilek píše:Cau sousede
Spis to vidim ze bud ma antena v pr....zesik nebo autoradio nedava do anteny napajeni.Ja dal k origo antene jiny radio a byl stejny problem na svete.
Kdyz se dava radio bez napajeni antenniho zesilovace (vetsina na trhu), tak se musi dokoupit redukce (fanotomovy adapter)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od ltc »

Mimo již uvedených možností to může být zlomený drát v prutu antény, kámoš to měl u Fabie po myčce bez sundání antény.

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Techman »

andilek píše:Cau sousede
Spis to vidim ze bud ma antena v pr....zesik nebo autoradio nedava do anteny napajeni.Ja dal k origo antene jiny radio a byl stejny problem na svete.
Je, taky cauky sousede,
tos me teda moc nepotesil. No zacnu od toho vycisteni a zasuchani s pripojenim na konektor a pak uvidime :?

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Techman »

ltc píše:Mimo již uvedených možností to může být zlomený drát v prutu antény, kámoš to měl u Fabie po myčce bez sundání antény.
... taky moznost, kazdopadne vsem diky za radu.

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Arnost »

Píchni to na VAG na řídící jednotku rádia a podívej se na kodování jestli máš zapnutý napájení antény, na konci 0 vypnuto, 1 zapnuto. Nebo vem žárovečku z drátkama a jeden píchni do konektoru antény rádia do středu a druhý na kostru. Uvidíš jestli to svítí a jde tam štáva. A když tam proud půjde tak běž na zesilovač na anténě.

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Techman »

Arnost píše:Píchni to na VAG na řídící jednotku rádia a podívej se na kodování jestli máš zapnutý napájení antény, na konci 0 vypnuto, 1 zapnuto. Nebo vem žárovečku z drátkama a jeden píchni do konektoru antény rádia do středu a druhý na kostru. Uvidíš jestli to svítí a jde tam štáva. A když tam proud půjde tak běž na zesilovač na anténě.
Dobrá rada, dík. na VAGA nemám možnost ale klasiku s žárovkou vyzkouším. Jen jeden malej dotaz: jak vyndam radio 8O , je to sice blby, ze to nevim, ale ve FAQu jsou sice hezky vyfoceny kliče na vyndavání, ale není tam napsáno, kam (asi ze strany) se maji zastrčit, jenže okolo rádia je rámeček a ten nevím, jak se sundavá, nebo se má napřed vyndat schránka nad rádiem? taky nevím, jak ji vyndat, abych ji nerozlomil :158:
Dík, za cenný rady!

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Arnost »

Když se podíváš na rádio hodně zblízka tak uvidíš ze předu po krajích dvě malí štěrbinky na ten klíč. Nic sundávat nemusíš ani rámeček a ani to šufle nad rádiem. Ty dírky jsou takoví placatý.
Ale když dáš prsty místo kazety a zabereš tak to de taky.
Ten proud z té antény musí jít pořád a nepřerušovaně, když bude blikat tak rádio umřelo.

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Techman »

tak to je good, když to jde takhle jednoduš, ještě jednou díky!

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Techman »

Tak se mi to radio nepodarilo dosud vyndat - i kdyz jsem cpal po stranach radia noziky a tahal tak nic a kdyz jsem chtel zabrat prsty pres otvor pro kazetu, tak jsem se bal, ze to vylomim, drzelo to hrozne fest a tak jsem to vzdal :cry:

Co s tim? asi jiny ruce, co :(

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Toxyz »

Techman píše:Tak se mi to radio nepodarilo dosud vyndat - i kdyz jsem cpal po stranach radia noziky a tahal tak nic a kdyz jsem chtel zabrat prsty pres otvor pro kazetu, tak jsem se bal, ze to vylomim, drzelo to hrozne fest a tak jsem to vzdal :cry:

Co s tim? asi jiny ruce, co :(
kup si ty vytahovací "plíšky".....snad někde kde se zabývají autorádiama by je měli mít :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
andilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá Okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od andilek »

Tak se zastav sousede mrknem na to :D
Benzin patri do zapalovace,nafta do kamen.
Proboha na co budeme jezdit?

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Techman »

Dobre soudruhu, ale KDY A KDE byl podepsan Komunisticky manifest,... teda co to pllacam, KDY a KDE se mam stavit?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“