klima - dotaz

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

klima - dotaz

Příspěvek od coberk »

zdravím chci se zeptat jak vlastně funguje klima v tomhle počasí je 12nad nulou tak jsem říkal ze to vyzkouším mám auto krátce koupil jsem ho cca měsíc zpátky, no hned jsem udělal základní servis včetně klimaservisu dle autorizovaného servisu to bylo před naplněním přibližně na půlku naplněný a můj dotaz zni jestli je normální v tomhle počasi ze se sepnou sahary jen na par vteřin a vypnou pak za 3min cca tak znova a takhle furt dokola právě o to mě jde jestli je to správně a jestli by se to nemělo točit furt, jinak na trubky jsem sahal jsou oroseny a ledový, jedna se o Oktávku Jedničkovou 1.8t 110kw rok 2004 kod AUM děkuji předem kdo mě odpoví

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: klima - dotaz

Příspěvek od dasek82 »

oba vetraky se pusti na prvni-pomalejsi rychlost pri pustene klimatizaci(bez Econ)
pokud se voda nebo medium ohreje tak se pusti druhy-rychlejsi stupen
o spusteni se stara jednotka pod baterkou ale je vice podminek-venkovni teplota,zatizeni motoru atp.
rozhodne tvuj popis projevu chovani klimatizace neni standartni
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: klima - dotaz

Příspěvek od xerxes »

mě se zdá že to je normální projev ventilátoru,stačí je i za tuhle dobu ochladit

Radek__77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2018 07:26
Bydliště: Cheb

Re: klima - dotaz

Příspěvek od Radek__77 »

Dobrý den, promiňte že obtěžuji ale nemohl by jste mě někdo poradit?
Nedávno jsem koupil golf4 a nemám s klimatizací žadnou zkušenost.
Když jsem chtěl dneska pustit klimatizaci vůbec mě nešla. Venku bylo asi 18°C. Mám tam jen takovou obyčejnou.
Puštění klimatizace a vnitřní okruh. Poradíte jak jí vlastně správně spustit a v jaké poloze má být knoflík na ofuk a v jaké na sílu ventilátoru.Mě se zdá že totiž vůbec nejde jen se mě rozsvítí že je zapnutá a po 5km mě začalo vevnitř v auto něco smrdět. Ale teplota mě šla z topení stejná jako bych to vůbec nezapl. Tam se mají zapnout nějaké extra ventilátory pro klimatizaci ?Zatím to nechci kůli tomu dávat do servisu pokud nebudu aspoň vědět co s tím zhruba je aby ze mě zase jen nevytahali peníze a pak mě řekli nějaký blbosti.
Děkuji Radek

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: klima - dotaz

Příspěvek od Graun »

Klima je zřejmě prázdná nebo pod min. množstvím naplnění, proto se nespíná. Další možností je přicpaný TXV ventil, únik chladiva z nějaké netěsnosti, vadný kompresor, spínač tlaku nebo teplotní senzor.
Jednoduchý test je, že zapneš klimu na ovládači (AC on) a půjdeš se podívat do motorového prostoru na kompresor. Ten se musí sepnout (spojka na kompresoru). Když to sepne, tak zkusíš jak teplé/studené hadice-trubka na výstupu/vstupu do kompresoru jsou. Ta hrubší musí být studená až ledová, ta tenčí musí být horká.
Pokud to tak není, zajeď s tím do servisu.

Nastavení ventilátoru uvnitř kabiny neřeší chod klimatizace - pouze reguluješ vnitřní podmínky v autě.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“