Potíže se startem (Imo)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Oky_Lister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.11.2016 09:26

Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od Oky_Lister »

Ahoj, už se mi objevil 3x problém se startem doteď jsem to připisoval rozmrzelosti po sepnutí alarmu ale teď se mi to stalo nezávisle na tom, jedná se o GOLF RV 1999 110kW. Při prvních 2 startech po příchodu do auto motor vždy nastartuje a zhasne (IMO?) kontrolku jsem nezaregistroval. Vždy po takovémto startu vytáhnu klič a opět to stejné, na potřetí vždy nastartuje. Nejdříve jsem si myslel že to má nějakou spojitost s alarmem protože mi blbne senzor v řidičových dveřích a občas než nastartuji se stihne zamknout a spustit alarm. K VAGu se bohužel teď nedostanu, jakákoliv tip ocením.
Stříbrný VW GOLF IV 1.8 20V 92kW + Černý VW GOLF IV 1.8t 110kW + Šedá VW Bora 1.9TDI 85kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od majrek001 »

bez diagnostiky to nemá skoro cenu ani řešit, ale v 90% bývá problém v káblíku mezi čtecí cívkou a budíky - jelikož tam jsou zařezávané piny né nalisované - buď vymnit kablík nebo vypnovat odstranit izolaci a zalísvovat; pak ještě občas cívka KO nebo studený spoje v budíkách
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Oky_Lister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.11.2016 09:26

Re: Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od Oky_Lister »

No právě v 90% kdyby se jednalo o nepravidelné množství startů případně o to že nenastartuji vůbec + svítící kontrolka tak bych tomu i věřil ale takhle se mi tohle moc nezdá.
Stříbrný VW GOLF IV 1.8 20V 92kW + Černý VW GOLF IV 1.8t 110kW + Šedá VW Bora 1.9TDI 85kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od majrek001 »

oprav to a uvidíš, že bude klid - párkrát jsem už opravoval a je to čiště náhodné, kdy cívka načte čip a kdy napíše slabý signál..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Oky_Lister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.11.2016 09:26

Re: Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od Oky_Lister »

Po další krátké debatě jsem se dopracoval k trochu jinému scénáři. Vzhledem k tomu že blbne senzor otevření dveří neozve se po otevření zvuk čerpadla -> nenatlaci a při otočení klíčků to soustavě nestačí a chcipne. Diagnostika byla čistá až právě na zámek ;-) zámek už mám domluvený tak jsem zvědav jak to dopadne. Každopádně díky za radu
Stříbrný VW GOLF IV 1.8 20V 92kW + Černý VW GOLF IV 1.8t 110kW + Šedá VW Bora 1.9TDI 85kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od majrek001 »

bohatě stačí i jedno natlačení co je po klíčí - pokud není čerpadlo úplně KO - když ti to zrovna zdechne svítí kontrolka IMMO nebo zhasne (autičko s klíčem) - a v motorovce není chyba jednotka zablokovaná imobilizérem, případně v budíkách slabý signal immo?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Oky_Lister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.11.2016 09:26

Re: Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od Oky_Lister »

Kontrolka nesvítí a ani není chyba v DIAGu.
Stříbrný VW GOLF IV 1.8 20V 92kW + Černý VW GOLF IV 1.8t 110kW + Šedá VW Bora 1.9TDI 85kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže se startem (Imo)

Příspěvek od majrek001 »

tak to není imobilizérem jak jsi psal
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“