Nefunkční klima a rozpálený kabel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od Graun »

Náplň klimy je 750+/-50gr (pokud teda neudělali ve VW během let nějakou změnu). Pokud Ti nesepne elmag. spojka, tak Ti to ani nebude chladit - jde to vidět, když se spojí, tak se musí točit střed, jinak ten střed (přítlačná deska stojí a řemenice se točí stále). Ta tlustší hadice nahoře musí být studená (vstup do kompresoru - sání) a ta tenčí je horká (výstup z komperesoru-výtlak) - pokud to funguje správně.
Jestli si ji měl zcela prázdnou, tak máš někde netěsnost a to velkou. Ono pokud je nějaká malá netěsnost, tak tam vždy zůstane většina chladiva. Je třeba najít, kde to utíká.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ObrázekObrázek
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od dasek82 »

Tady jsou podmínky vypnutí kompresoru
V bloku 001-1 musí být nula(0) aby se sepnul kompresorObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1537
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od varok »

Dobrý den, ať nezakládám zbytečně nové téma. Asi půl roku mi nejde klima v golfu Climatronic. Jako funkční je, vše jede jak má, ale někde mi na jaře vyfučelo chladící médium a ještě nebyl čas to nechat profouknout kde to uniká. No problém je v tom, že po zapnutí klíčku se mi normálně zapl Climatronic a používám ho v režimu ECON, ale posledních asi 14 dní se mi po zapnutí klíčku rozblikají na displeji nějaké nesmysly. Bliká to odhadem 10 vteřin a pak se normálně zapne Climatronic jak má. Neví prosím někdo čím by to mohlo být?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od majrek001 »

oznamuje ti to, vážnou závadu v klimatroniku nejspíš v tvém případě únik chladiva
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1537
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od varok »

Aha, takže to blikání po zapnutí znamená závadu? No chladivo mi ale vyfučelo už někde na jaře a to blikání začlo až teď, asi 14 dní zpátky. Dobře, nechám to někde v servisu vyzkoušet kde to fučí, opravím a nechám naplnit. Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od majrek001 »

je to závažná závada, když to bliká třeba na servomotorky to nebliká
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1537
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od varok »

Aha. A mohlo by to mít prosím vliv i na topení? Tedy climatronic v režimu ECON? Nevím při kolika stupních má začít topit topení, nemyslím teplotu motoru, myslím nastavenou teplotu topení, ale topí mi to teď hodně málo. Začíná to až okolo 26°C až do HI. A to těch 26°C je jen vlažný vzduch, nemělo by to topit dříve, třeba už od nějakých 23-24°C? Když se teď ochladilo. Musím dát zkontrolovat tu klimu.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od znedlob »

Zkus diagnostikovat climatronic. Podrž ECON + Vnitřní cirkulaci a otoč klíček do polohy zapalování. Následně ti displej napíše kody chyb. Na další kod přepneš přidáním teploty. Seznam je konečný, pokud se na displeji objeví nuly. Diag. režim ukončíš stiskem econ. Chyby případně smažeš podržením tlačítka econ po dobu delší 2s a ty co smazat nepůjdou, jsou trvalé a zůstanou svítit na displeji.

Já mám trvale například 4FA, protože jsme odpojil kabel od servomotůrku od klapky vnitřní cirkulace, jelikož se vždy jen zavřela, ale potom už neotevřela a v dešti celkem naprd :D

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od Graun »

Znedlob: Ten motorek jsem měnil. Stejná závada. Příčina byla v prasklém ozubeném kolečku nalisovaném na osce. Motorek se točil, kolečko protáčelo a nepřenášelo pohyb na mechanismus naklápění klapky. Přístup jak do trezoru, ale dá se to z polohy vleže u spolujezdcových nohou. Servisní manuál počítá s kompletní demontáží palubky. Btw ta šla nakonec taky u jiné opravy - výměna netěsného topení uvnitř palubky. Opravdu libovky

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od znedlob »

Já na to kašlu. Znovu to měnit nebudu. Nechám to na čerstvý, nebude takové vlhko v autě a výparník bude rychleji suchý -> nebudou tam růst houbičky. :D

Ted budu muset nechat opravit 5. dveře. Koroze je svině, hlavně na varoušovi.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od majrek001 »

replikové servomotorky běžně nefungují - bral jsem na passata od Borsehung jeden nefungoval hned a druhý až po týdnu (takže už tam stejně jsou zpátky origo opravené a je klid) a origo je 5000,- kus, ale zase funguje mnoho let
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1537
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od varok »

No už mi radili i na jiném foru jak vyvolat na climatroniku ty chyby. Hlásí mi to taky 4FA a myslím ještě 318. Jedna ten servomotorek klapky u topení, druhá chyba tlakový spínač v motorovém prostoru. Ale nemám tam medium na chlazení, tak to bude možná tím. Ten servomotorek bych chtěl opravit taky, ale jak všichni straší, že se tam nedá pořádně dostat.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od znedlob »

Přístup jak penězům, ale při pevných nervech se to dá vyndat. Dokonce je na netu i návod, akorát na ovci, ale je to stejné. Každopádně, pokud ho otevřeš ručně na venkovní vzduch a odpojíš konektor, tak by to ničemu vadit nemělo. Jinak jsou tam u sebe poblíž dva konektory. Jeden je na teplotu nasávaného vzduchu (dva piny) a druhý jich má asi 5 a je pod ním. Akorát jde nečekané zase blbě vyndat. Mě se to povedlo po 15 minutách. :lol: :lol:

kajzos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 28.02.2017 02:21
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od kajzos »

Zdravím, nenašel jsem adekvátní téma, nechci však zakládat nové.
Mám na svém Golfu problém s foukáním jak při zapnuté klimě, tak při econ režimu. Když jde ventilátor na vyšší stupeň (5-7 stupeň na climatronicu), tak jakoby kolísá foukání, chvíli fouká dost, chvíli méně zhruba v 1-2 sekundových intervalech. Nevíte, čím by to mohlo být?
Předem děkuji

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Nefunkční klima a rozpálený kabel

Příspěvek od Plague »

Když nezaložíš nové téma tak člověk se stejným problémem tvé řešení už nenajde...

Zkoušel jsi diagnostiku?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“