Výměna autorádia - špatný konektor

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Johnczek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.08.2018 19:42

Výměna autorádia - špatný konektor

Příspěvek od Johnczek »

Zdravím, staré (neoriginální) rádio začalo zlobit. Koupil jsem si tedy nové. Problém ovšem je, že má nejspíše jiný konektor. Viz obrázek níže

Obrázek

Nové rádio vypadá takto. Podle všeho by to mělo být ISO. Ptám se tedy, existuje nějaká redukce z konektoru ze starého radia na toto ISO? Co jsem se tak díval na dráty atp. tak do toho staršího jdou "stejné barvy" a stejný počet drátů jako by mělo jít do této dvojice ISO. K novému rádiu jsem dostal nějakou sadu na připájení (asi), s tím se mi ale nechce moc hrát. Spíše bych ocenil nějakou redukci, kde budou výstupem ti dva samci ISO které jen zapojím do rádia.

Obrázek

Druhý dotaz směřuje k anténě. Na pravé straně nového radia jde vidět "důlek" (nebo jak to nazvat), tam má přijít anténa. U starého rádia z důlku vyčnívá takový kolek, na který se připojí anténa. Chtěl bych se zeptat, zda-li se to dá nějakým způsobem vyndat a využít u nového radia? (ven to moc nešlo, ačkoli jsem tedy nepoužíval velkou sílu, kolem toho kolíku byl ještě šroubek- nechtěl jsem to ale demontovat dokud nebudu mít redukci na nové rádia) Nebo musím přikoupit i tuto věc?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna autorádia - špatný konektor

Příspěvek od majrek001 »

co třeba odpojit tu uni redukci z origo kabeláže pak tam budeš mít iso konektory :blush: ?

k anténě aby to alespoň trošku chytalo FM vysílaní je tam potřeba dát fantomový napáječ antény zřejmě potřebuješ tuto verzi https://www.ahifi.cz/antenni-napajec-ph ... o-din.html" onclick="window.open(this.href);return false;

+ to zapojit na výstup pro anténu na radiu případně spínané +12V
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna autorádia - špatný konektor

Příspěvek od varok »

Ty konektory na spodním rádiu jsou ISO konektory, které bÿvají v golfech apod. originál namontované z výroby. Není ve vašem autě naopak redukce z tohoto konektoru na ten druhý typ co byl u původního rádia? Taky jsem to tak měl. Bylo tam nějaké Sony, doma jsem ale měl originál VW Beta, tak jsem sundal redukci a pohoda. Jestli ale máte na kabelech přímo konektor co je na horním rádiu, tak se redukce dají sehnat. Osobně bych to ale raději předělal na ten ISO konektor. Odkud jste?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Johnczek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.08.2018 19:42

Re: Výměna autorádia - špatný konektor

Příspěvek od Johnczek »

No ten konektor ze starého rádia tam je "na pevno", žádná redukce. Nevím, proč to tak někdo dělal ale už je to tak. K novému rádiu přišly 2 oddělené iso konektory, které lze napájet přes nějakou bužírku nebo tak. Takže jsem to dal do servisu k realizaci, kde ten starý ustřihnou a nový napojí.
Každopádně díky za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“