Tachometr ukazuje o hodně méně..

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

Tachometr ukazuje o hodně méně..

Příspěvek od krisom »

Zdravím, koupil jsem si golfa SDi z r2003 , manuál a zjistil jsem, že hodně proměřuje tachometr. Tzn ukazuje 50 a já jedu 55, ukazuje 70 a ve skutečnosti jedu 90... To už je dost (o papíry?...). Ověřeno jak na radarech, tak auto za mnou. Kdyby to bylo obráceně, což bývá, ale takto? Chtěl jsem vyměnit snímač z převodovky r2001, ale na té mé jsem snímač ze zhora nenašel, není někde vespod, nabo z boku? Nebo se dá nějak upravit tacho? Také se mi nějak nezdá spotřeba průměrná, co ukazuje počítač, tak rychle zase z nádrže nafta nemizí. Může to mít souvislost? Díky za cokoliv...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tachometr ukazuje o hodně méně..

Příspěvek od majrek001 »

co tam máš za rozměr kol?

kódování budíků jsi kontroloval?

mělo by to být jedeš 50km/h a ukazuje cca 52 - 55km/h
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

Re: Tachometr ukazuje o hodně méně..

Příspěvek od krisom »

Kola mám dle TP 195/65/15, kodování budíků nevím jak skontrolovat....

krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

Re: Tachometr ukazuje o hodně méně..

Příspěvek od krisom »

Jinak mám druhou převodovku z SDi, ale je jiná... Koukal jsem a ovládání spojky je zadem bez hydrauliky a u té mé je hydraulika a jde k setrváku... Tak jsem z toho jelen..

krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

Re: Tachometr ukazuje o hodně méně..

Příspěvek od krisom »

Ještě mne napadlo, zda tam někdo nedal jinou převodovku... po bližším pohledu je vidět, že někdo měl co do činění se šrouby na silenbloku a spojení...... Zejtra zkusim na nájezdy a kouknu zespodu, případně nafotím. Jinak jsem koukal, že ty převodovky stojí ranec.

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr ukazuje o hodně méně..

Příspěvek od Wíťa »

Kdyby jsi to nevyřešil můžu ti v budikach přepnout aby braly signál rychlosti z abs a ne z převodovky popř správně doladit stávající stav. Nehrál si někdo s budikama? Např předělání na sportcrhom bez úpravy SW budíku?
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“