Nefunkční kufr

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
v5chase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.05.2019 10:10
Bydliště: Ostrava

Nefunkční kufr

Příspěvek od v5chase »

Zdravím chlapi, mám pár dotazů ohledně kufru.
Řeším nefunkční 5. dveře v G IV 2002:
1) po zmáčknutí centrálu kufr cvakal ale nešel otevřít
2) jednou za čas se kufr otevřel ale na maxidotu žádná signalizace, světýlko nesvítilo a pokud jsem neotevřel dveře tak se auto zamklo

Rozdělal jsem 5. dveře a zjistil, že byl v levé průchodce přetržený hrubší bílý kabel, zpravil jsem ho ale nic se nezměnilo (nevíte k čemu je? :lol: ) Zkoušel jsem kufr zamykat centrálem a zjistil, že bílý spínač s tou tyčinkou chodí v pohodě, ale je špatný ten mechanizmus, který je připevněný na zámku. Ta packa, co se má po odemčení posunout pod kliku se tam posunula málo a při zatažení za kliku se nezatlačila dolů, aby se otevřel kufr, ale klika ji naopak zatlačila zpátky (do polohy zamčeného zámku) Zkoušel jsem promazat, ale nepomohlo..ta packa měla už dost velkou vůli. Koupil jsem tedy zámek z vrakoviště a až při výměně zjistil, že na tom mojem je ještě nějaký mikrospínač a na tom z vrakoviště ne.. Ví prosím někdo k čemu tento mikrospínač slouží? (foto dole) Myslel jsem,že otevřený kufr signalizuje mikrospínač v te spodní pacce co se zakusuje do protikusu na kastli. Ten mám mimochodem asi taky špatný..vypadá dost zoxidovaně.

Otázky tedy zní:
1) k čemu je hrubší bílý kabel v levé průchodce..po opravě se nic nezměnilo.
2) k čemu je mikrospínač přímo na vložce zámku (viz foto) Na kusu z vrakoviště ho nemám
3) který mikrospínač tedy signalizuje otevřený kufr (myslel jsem si že toto?) Mám maxidot

Aktuální situace je, že jsem tam dal vložku zámku z vrakáče na které není ten mikrospínač a kufr se mi odemyká centrálem a jde otevřít..signalizace na maxidotu a lampička v kufru nefunguje
Přílohy
původní vložka zámku
původní vložka zámku
Golf IV 2002 VR5 125kw AQN Highline L041
Passat B6 2010 2.0TDi CR R-line 18" Velos

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunkční kufr

Příspěvek od majrek001 »

otevřený kufr a rozsvícení zajišťuje mikrospínač v zámku

mikrospínač na mechanizmu je kvůli odemknutí celého centrálu přes kufr klíčem, když tam není tak otevřeš jen kufr - pokud to má dálku tak to nejspíš vyvolá alarm
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

v5chase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.05.2019 10:10
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční kufr

Příspěvek od v5chase »

Aha... tak super, díky. Auto přes kufr neodemykám a ani nebudu.. klíč mi tam nepasoval už od koupě. Ten kabel náhodou nevíš od čeho by mohl být ? Teď už je opravený, ale zatím jsem nepostřehl nějakou změnu :D
Přílohy
kabel.jpg
Golf IV 2002 VR5 125kw AQN Highline L041
Passat B6 2010 2.0TDi CR R-line 18" Velos

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“