dezinfekce klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

dezinfekce klimatizace

Příspěvek od catdavid »

Dělal to už někdo???Často v poslední době cítím zápach plísně z klimatizace a to hlavně,když po krátké době přijdu zpět do auta a nastartuji.Koupil jsem si nějakej sprej,který vytvoří dezinfekční pěnu,která vše vyčistí,ale má se nastříkat přímo na výparník.Tak mám dotaz jestli tam není nějakej otvor,nebo není nějakej jinej způsob jak se tam dostat?
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dezinfekce klimatizace

Příspěvek od Oník »

catdavid píše:Dělal to už někdo???Často v poslední době cítím zápach plísně z klimatizace a to hlavně,když po krátké době přijdu zpět do auta a nastartuji.Koupil jsem si nějakej sprej,který vytvoří dezinfekční pěnu,která vše vyčistí,ale má se nastříkat přímo na výparník.Tak mám dotaz jestli tam není nějakej otvor,nebo není nějakej jinej způsob jak se tam dostat?
přesně toto sem řešil,koupil sem sprey s tou dlouhou hadičkou a narval sem to co nej....dovnitř a nezdá se mě že by se to extrémě zlepšilo akorát ten sprey smrdí :?

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od catdavid »

No já mam taky hadičku,ale když jsem sundal pilovej filtr,tak je tam vidět ventilátor a já si nejsem jistej jestli ta pěna projde skrz až k výparníku? :cry:
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

briza
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha,ale jinak jihočech jak poleno a Táborák jak prase
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od briza »

A nestacilo by jen za par stovek vymenit napln? :?:

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

briza píše:A nestacilo by jen za par stovek vymenit napln? :?:
Co ma napln spolocne s pachom pri zapnutej klime :?:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Příspěvek od vtuni »

ja to dělal tak 2 měsíce z5.. vyndal jsem zahumusenej kabinovej filtr..pustil ventilátor naplno..pozotevíral všechny dveře od auta a postupně po trochách tu pěnu stříkal do klimy..ten ventilátor ji nažene kam je potřeba...

jo a ještě jedna poznámka... pokud si u toho začnete čistit i motor a necháte hrát rádio a svítit světla v kabině tak se vám může stát jako mě že si vymlátíte baterku a už nenastartujete :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od catdavid »

No jo,ale na tom spreji je napsaný,že se pěna má nastříkat na výparník a nechat působit min.30minut?Když budu mít zapnutej ventilátor,tak to půjde vše pryč!Nemá někdo fotku kde je výparník?Třeba by šla nad výparníkem vrtnout do toho plastu dírka a po nastříkání tam dát záslepku!
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Příspěvek od vtuni »

měl jsem to napsaný taky tak... tak jsem to tam po troškách 30 minut stříkal.. takže výsledek..pěna byla 30 minut na výparníku :lol:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Příspěvek od mysacek »

dělal jsem to taky tak před dvěma měsícema, koupil jsem si na to sajrajt ve VW servisu, mělo to být na dvě použití. Sundal jsem kabinovej filtr a stříkal jsem to zvenku, pak jsem šoupnul hadičku co nejdál do všech ofuku a nastříkal i tam, ať je to čistý celý...
Samozžejmně jsem to vycákal všechno naráz :lol:

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

spray je na h***o.me taky nepomohl.....pomuze jen v zacatku.Pokud uz je smrad jak 100let stara noha,tak servis a poradne vycisteni!!

Uživatelský avatar
elpe69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elpe69 »

Jak říká Nalim, nejlíp to je svěřit odborníkům! Za DVĚ stovky mi to vyčistili, práce cca na 30´. Roztok nastříkali rozprašovačem snad všude (komplet všechny výduchy skrz na skrz) :wink: A mimochodem určitě použili více roztoku než se vleze do jednoho spreje :lol:
Já nikdy nelžu! Vždy veřím tomu co říkám!
Obrázek

Uživatelský avatar
RRR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RRR »

No ja zkousel sprej, ale bylo to na hov....
Pomohl servis VW.Ultrazvukem za 350 Kč a spokojenost.

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Příspěvek od GolfinoIV »

najlepsie urobis ked si ju da s vycistit a ziadne spreje to je odpad

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Taky bych doporučil odborný servis. Navíc ti jí i promažou a doplní náplň, pokud tam bude nějaká chybět.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
MIKO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pov. Bystrica

Příspěvek od MIKO »

Zdravím.
Chlapi, dajte dole odkladaciu skrinku pred spolujazdcom. Za nou je vetrák. Zo spodu vetráka sú dve skrutky - tie von, potom dáte von aj vetrák a výparník je krásne prístupný.
Tú penu som nastriekal aj do všetkých vývodov vzduchu.
Práca na cca 30min.
Mne to pomohlo.
Je o tom popísané aj na DIESELPOWER.http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... n%ED+klima

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“