Airbagy

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Nalim píše:Tomme to si myslism,ze to je hodne nepravdepodobný....to by klidne mohlo vystrelit,kdyz je takove horko. :lol:

To by jsi potom nesmel na aute nic delat...a kdyz si vezmes ty silonove potahy v aute jak kopou,tak to by jsi uz mel bag v drzce davno :lol:
Nevhodnym mistem myslim konektor, tedy pri manipulaci s bagem. Kdyz sahnes na bag, tak se nic nestane, ale konektoru bych se radsi vubec nedotykal.

No a to samy s tim prepinacem na bag/odpor - muze tam probehnout nejaka jiskra, spatny kontakt a...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

A myslis,ze bag vystreli,i kdyz neni zapojene zapalovani?podle me ne...stoji auto na parkovisti a nekdo do neho jebne,tak prece nejebne bag...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Nalim píše:A myslis,ze bag vystreli,i kdyz neni zapojene zapalovani?podle me ne...stoji auto na parkovisti a nekdo do neho jebne,tak prece nejebne bag...
Ne, nemuze vystrelit kdyz do nej nejde proud a airbagovka je vypnuta.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Danek 16V
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1020
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Danek 16V »

EAST píše:U GIV myslim ze oba a vetsinou s tim jdou do pryc i oba pasy s piez. patronou.
a to ikdyz nemas pasy na sobe (zapnute) ??

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

Tomm píše:
Nalim píše:A myslis,ze bag vystreli,i kdyz neni zapojene zapalovani?podle me ne...stoji auto na parkovisti a nekdo do neho jebne,tak prece nejebne bag...
Ne, nemuze vystrelit kdyz do nej nejde proud a airbagovka je vypnuta.
Teoreticky by to nemalo jebnut ked mas vypnute zapalovanie. Ale dnes pozrem do schemy a ked bude RJ bagov napojena na stavu nezavisle od polohy spinacky tak je bag aktyvny aj pri vypnutom zapalovani :? Mali GIV alebo Bora vobec deaktivaciu bagov???

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

baciluss píše:
Tomm píše:Ne, nemuze vystrelit kdyz do nej nejde proud a airbagovka je vypnuta.
Teoreticky by to nemalo jebnut ked mas vypnute zapalovanie. Ale dnes pozrem do schemy a ked bude RJ bagov napojena na stavu nezavisle od polohy spinacky tak je bag aktyvny aj pri vypnutom zapalovani :? Mali GIV alebo Bora vobec deaktivaciu bagov???
Tak sice airbagovka je pod proudem, ale je vypnuta, takze bagy vystrelit nemuzou. Zapne se az otocenim klicku, stejne jako r.j.motoru, budiky a dalsi.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

Takze bag nemuze prece vystrelit,kdyz je na stole a prijde statika.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Nalim píše:Takze bag nemuze prece vystrelit,kdyz je na stole a prijde statika.
Jaktoze ne? Je tam normalni patrona a ta se odpaluje el.vybojem. Takze i staticka el. to muze odpalit. Mysleno tak ze mas bag doma a stole, budes trit ebonitovou tyc a pak se dotknes konektoru bagu :wink: :lol:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

No ja myslim,ze to technicky nejde....ale to mas jedno.Udelame pokus :lol:

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

No moc by som nerobil pokusy :? ...Videl som v telke ako odpaluju bagy koli zneskodneniu a ked to odpalil tak bag vyletel do 30m... :!:

Uživatelský avatar
Danek 16V
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1020
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Danek 16V »

takze, tam nejni nejake cidlo ktere pozna, ze tam nikdo nesedi??? a proste streli pokazde. No a jeste jedna vec pasi pokud nebyly zaple zustanou OK nebo taky vystreli??? :roll:

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbagy

Příspěvek od bear »

A ten bag by měl být asi i nastavenej na určitou rychlost, přece když pojedu 20km/h a tuknu do něčeho tak mi to přece nerozpárá celý auto .? nebo snad jo ?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Airbagy

Příspěvek od Tomm »

bear píše:A ten bag by měl být asi i nastavenej na určitou rychlost, přece když pojedu 20km/h a tuknu do něčeho tak mi to přece nerozpárá celý auto .? nebo snad jo ?
Odpali se to pokud naraz, tedy zrychleni v urcitem presne danem smeru prekroci urcitou velikost. Tedy kdyby jsi jel 10km/h a nekdo te celne smetl treba v 90tce, tak ti to bag odpali, pokud pojedes 10km/h a zastavis o zed, tak by se nemel odpalit.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbagy

Příspěvek od baciluss »

Dokonca si spominam ze som raz davno videl autenticky zaber ako hasic chcel pomoct zranenemu spolujazdcovi po buracke z auta a v momente ked sa naklonil dovnutra aby ho uchopil a vytiahol BUUUM a hasic isiel do kolien. Bolo to dost zle. Zevraj to prezil ale mal vazne zranienia. Hlava, krcna chrbtica, prava ruka...
Ked som montoval tempomat tak po namontovani bagu a zapojeni baterky som prvy start motora radsej robil od spolujazdcovej strany :lol: . Ono by sa normalne nemalo nic stat ale sichr je sichr.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
Kotys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Janovice u Rýmařova

Re:

Příspěvek od Kotys »

Nalim píše:jj ja to tak mam na volante,protoze nemam bag,tak tam je odpor a simuluje bag
Nalime jak veliký odpor tam máš zapojený ??

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“