Airbagy

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Danek 16V
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1020
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Airbagy

Příspěvek od Danek 16V »

Zajímalo by mě, pokud čelně nabourám a jedu sám, jestly vystřelí i spolujezdcův bag, nebo jen řidičův. Neví někdo??? Jedná se mi o Octavii rv 2001, ale myslím že u Golfa IV to bude to samé.

Díky moc za info :wink:

Uživatelský avatar
EAST
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: East Bohemia

Příspěvek od EAST »

U GIV myslim ze oba a vetsinou s tim jdou do pryc i oba pasy s piez. patronou.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

Ja mam tiez jednu otazku...da sa nejak (AKO?) dorobit deaktivacia spolujazdcovho bagu???

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

baciluss píše:Ja mam tiez jednu otazku...da sa nejak (AKO?) dorobit deaktivacia spolujazdcovho bagu???
Pres vag to jde celkem pohodlne :lol:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

Tomm píše:
baciluss píše:Ja mam tiez jednu otazku...da sa nejak (AKO?) dorobit deaktivacia spolujazdcovho bagu???
Pres vag to jde celkem pohodlne :lol:
No to viem...uz tu bola taka debata ale nebudem snad vozit so sebou notas a jeho pomocou to vypinat a zapinat :lol: Kamoska to ma na Astre pohodlnejsie. Do zarezu pichne kluc od auta a pootoci asi o 45´ a je to 8)

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

Jedine udelat takovy baypas...neco jako konektor,kde strcis protikus s odporem a tim vyradis bag,ale pritom ostatni zustanou funkcni.jestli chapete jak to básnik mysli. :lol:

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

Nalim píše:Jedine udelat takovy baypas...neco jako konektor,kde strcis protikus s odporem a tim vyradis bag,ale pritom ostatni zustanou funkcni.jestli chapete jak to básnik mysli. :lol:
Akoze nasimulovat vysoky odpor na roznetke :?:

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

jj ja to tak mam na volante,protoze nemam bag,tak tam je odpor a simuluje bag

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

Pockaj...asi som ta uz pochopil lepsie. Keby som nasimuloval vysoky odpor na roznetke ako som pisal hned na pristrojoch zasvieti kontrolka AIRBAG. Ta by relativne bola vhodnym indikatorom ze mas deaktyvovany BAG ale keby si ho aktivoval svietila by podla mna dalej kym by si vagom nezmazal chybu. Takze by bolo treba mat u seba notas tak ako v pripade ktory narhoval Tomm :lol: Takze to je zajedno. Ty si asi skor myslel ze tym odporom nasimulovat BAG tak ze by si RJ myslela ze tam akoze je ale ten by bol vypnuty. Lenze to by si musel pritom BAG odpojit. A ako viem tak sa nedoporucuje manipulovat s BAG-om pod napätim. Pri prepinani by ho tie impulzy mohli vyhnat z domceka s velkym rachotom a sposobyt ti infarkt miokardu :twisted:

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Příspěvek od matiass »

baciluss píše: Pri prepinani by ho tie impulzy mohli vyhnat z domceka s velkym rachotom a sposobyt ti infarkt miokardu :twisted:
Infarkt miokardu určitě ne ale moh by sis pěkně krupnout do textilu a airbag by ti pěkně naflákal hubu :out: :lol:

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

baciluss píše:Pockaj...asi som ta uz pochopil lepsie. Keby som nasimuloval vysoky odpor na roznetke ako som pisal hned na pristrojoch zasvieti kontrolka AIRBAG. Ta by relativne bola vhodnym indikatorom ze mas deaktyvovany BAG ale keby si ho aktivoval svietila by podla mna dalej kym by si vagom nezmazal chybu. Takze by bolo treba mat u seba notas tak ako v pripade ktory narhoval Tomm :lol: Takze to je zajedno. Ty si asi skor myslel ze tym odporom nasimulovat BAG tak ze by si RJ myslela ze tam akoze je ale ten by bol vypnuty. Lenze to by si musel pritom BAG odpojit. A ako viem tak sa nedoporucuje manipulovat s BAG-om pod napätim. Pri prepinani by ho tie impulzy mohli vyhnat z domceka s velkym rachotom a sposobyt ti infarkt miokardu :twisted:
Myslel jsem to asi ta...u toho bagu vyvedes konektro,do ktereho pak budes strkat druhy konektor s odporem.Takovy zasuvny modul.Nebo by to mozna slo udelat tak,ze u bagu udelas nejakou paralelku...bag origo a bag s odporem.Na palubovce by jsi mel vypinac a nebo klicek a vzdy by fungovala jen jedna moznost.Co se tyce Vagu...pokud Bag odpojis,kdyz budes mit vypnuty klicek a hned tam strcis odpor,tak prece auto nemuze poznat,ze byl odpojeny Bag ne?
Ja to asi pisu jako tatar :lol: Je to jen teoreticka uvaha.Myslim,ze nic sloziteho.Manipulace s bagem pod napetim...ja bych se toho nebal...bag jsem sundaval a mel jsem to pod napetim.Podle me je dulezitejsi mit vypnute zapalovani nez baterku.Ale pokud by jsi delal to paralelni zapojeni,tak je asi lepsi to odpojit :lol:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Bag muze odpalit i staticka elektritna (treba z obleceni), takze s bagem fakt opatrne :!:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

To se mi nejak nezda...zase to musi byt bezpecny.Ja jsem bag sundaval a mel jsem aku zapojenou a ziju :lol:

Vsak bagu odpojit jo,ale jak uz se to udela a bude jenom vypinat a zapinat bag,tak se nic nedeje.Zadna manipulace s nim nebude.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Nalim píše:To se mi nejak nezda...zase to musi byt bezpecny.Ja jsem bag sundaval a mel jsem aku zapojenou a ziju :lol:

Vsak bagu odpojit jo,ale jak uz se to udela a bude jenom vypinat a zapinat bag,tak se nic nedeje.Zadna manipulace s nim nebude.
Aku zapojena nezapojena, statickou elektrinu mas v rukach, pri vypnutym klicku stejne jsou bagy vypnuty. Proste ten vyboj staticke elektriny muze odpalit bag - i mimo auto, treba doma na stole, staci se nevhodne dotknout a je to :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

Tomme to si myslism,ze to je hodne nepravdepodobný....to by klidne mohlo vystrelit,kdyz je takove horko. :lol:

To by jsi potom nesmel na aute nic delat...a kdyz si vezmes ty silonove potahy v aute jak kopou,tak to by jsi uz mel bag v drzce davno :lol:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“