Přední mlhovky, zapojení.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Arnost »

Nevíte někdo kam vedou dráty z předních světel z mlhovek, kde je najdu v kabině? Na světlech na svorkovnici mají číslo 2. barva modrožlutá. Potřebuju je v kabině napojit na vypínač a používat je na denní svícení, stejně špatně mlhujou. Mlhovky jsou dokoupené, ale dráty jsou natáhlý origo.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Toxyz »

Arnost píše:Nevíte někdo kam vedou dráty z předních světel z mlhovek, kde je najdu v kabině? Na světlech na svorkovnici mají číslo 2. barva modrožlutá. Potřebuju je v kabině napojit na vypínač a používat je na denní svícení, stejně špatně mlhujou. Mlhovky jsou dokoupené, ale dráty jsou natáhlý origo.
teda používat mlhovky na dení svícení se mi vůbec nelíbí a protijedoucí ti to taky nezapomenou :roll:

přesouvám do správné podsekce, pro příště!
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Arnost »

Vyděl jsem takhle udělaních golfů hodně a nepřipadlo mě že by ve dne oslnovaly.
Mohl by mě prosím poradit někdo s těmi dráty?

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od matiass »

Arnost píše:Vyděl jsem takhle udělaních golfů hodně a nepřipadlo mě že by ve dne oslnovaly.
Mohl by mě prosím poradit někdo s těmi dráty?
už se to tu řešilo to zapojení... Musíš mít vypínač světel s předníma mlhovkama z něj se táhne jeden drát do relátka kde máš proud kostru a další výstupní drát kerej si natáhneš ke přednim světlůmtam už si to rozvedeš jak je potřeba...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od matiass »

Jinak je to ale pěkná pras*čina mlhovky na dení svícení... Nechápu na co ty světla na dení svícení sou to je tak těžkyý si po startu pustit normání světla :roll:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Toxyz »

matiass píše:Jinak je to ale pěkná pras*čina mlhovky na dení svícení... Nechápu na co ty světla na dení svícení sou to je tak těžkyý si po startu pustit normání světla :roll:

je kravina jestli to někdo dělá jen kvůli ušetření nějaké energie nebo dokonce šetření světelúžárověk 8O :roll: ...protože zapnout mlhovky nebo potkávačky vyjde nastejno
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od matiass »

Toxyz píše:
matiass píše:Jinak je to ale pěkná pras*čina mlhovky na dení svícení... Nechápu na co ty světla na dení svícení sou to je tak těžkyý si po startu pustit normání světla :roll:

je kravina jestli to někdo dělá jen kvůli ušetření nějaké energie nebo dokonce šetření světelúžárověk 8O :roll: ...protože zapnout mlhovky nebo potkávačky vyjde nastejno
JJ přesně tak navíc je lepší když má baterka pořádnej odběr a průběžně se dobíjí... Podle mě světla na dení svícení sou na ho*no... Pokud se bojíš že zapomeneš rozsvítit tak si kup automatický rozsvěcování světel stojí to 200,- a instalace je jednoduchá... A hlavně nebudeš oslňovat protijedoucí řidiče mlhovkama ono stačí pár takovejch blbců co s nima svítěj za dne bez mlhy a msylej si bůh ví co:roll:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Arnost »

Hoši dík za radu, ale na to jsem se neptal. Na jiných forech mi alespon´poradí.http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... viceni.htm

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od matiass »

Jen sem ti řek svůj názor budeš oslňovat protijedoucí řidiče mlhovky sou do mlhy a ne na dení svícení... :roll:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Toxyz »

matiass píše:Jen sem ti řek svůj názor budeš oslňovat protijedoucí řidiče mlhovky sou do mlhy a ne na dení svícení... :roll:
tak tak.....BTW: mnozí majitelé oktávek taky neví že mlhovkama se svítit nemá :evil:

Arnost: a víš o tom že to bude vlastně porušení pravidel, svítit s nima ve dne v dobré viditelnosti??
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
hornet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: štírky-sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od hornet »

mlhovka od slova mlha !!!!

Uživatelský avatar
Blacksmith
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 3,Vinohrady

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Blacksmith »

Nedávno sem si taky zapojoval přední mlhy ve světlech a hledal kam vedou ty dráty.
Když sundáš spodní díl palubky pod volantem, tak za reléovou deskou vede
hlavní kabelovej svazek (je to ten nejsilnější..) no a pak ho musíš rozmotat s textilní pásky,
ty dráty tam jsou dva (..na každý světlo zvlášť) jsou tam jen tak přimotaný.
jediný co potřebuješ je vypínač s př. mlhou ( ..ovšem jde to zapojit také jenom na zadní mlhu...) vytáhneš konektor ze světla a podiváš se na pin č.2, ten je na mlhu a zjistíš jakou barvu máš v tom kabelovym svazku hledat, ..(těch v uvozovkách slepejch kabelů tam je víc)
až je oba najdeš tak je zapojíš do vypínače na pin č.8,
a pak už jen svítíš :lol: :lol: :lol:
dej vědět jak si dopad





[quote

="Arnost"]Hoši dík za radu, ale na to jsem se neptal. Na jiných forech mi alespon´poradí.http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... viceni.htm[/quote]

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Arnost »

Dík moc.Už je to hotovo, bylo to jak píšeš :D Ted´musím vymyslet jak to zapojím.
Ale přes zadní mlhu, pin číslo 8 to není špatný nápad. Dals tam relé nebo rovnou na mlhy?

Uživatelský avatar
Blacksmith
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 3,Vinohrady

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Blacksmith »

ten popis co jsem psal se týkal vypínače, kterej má obě mlhy ( pak relé určitě nepotřebuješ),
ale asi ani u vypínače s jednou mlhou, max spálíš pojistku... , nicméně jsi to popisoval
že to chceš na klasický svícení, a to by ti furt svítila i zadní a to je dost na prd,
kdybych třeba za tebou stál na semaforech.... :?

Arnost píše:Dík moc.Už je to hotovo, bylo to jak píšeš :D Ted´musím vymyslet jak to zapojím.
Ale přes zadní mlhu, pin číslo 8 to není špatný nápad. Dals tam relé nebo rovnou na mlhy?

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky, zapojení.

Příspěvek od Pitrx »

hornet píše:mlhovka od slova mlha !!!!
plně souhlas nechápu lidi co svítí za normální viditelnosti mlhovkama . . . a když na ně blikneš tak ti tam ještě naperou dálkový :(
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“