Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od matiass »

Nalim píše:
matiass píše: A při testu na vagu to probíhá jak? Na který hodnotě se zastaví?
Na vagu nejak nemuzu rozjed tacho..vsechny rucicky ukazuji do maxima,ale tacho stoji...ale kdyz jezdim,tak ukazuje.....ma se tacho taky hybat,kdyz je na vagu a dam akcni cleny?
No tak to je jasný že má tak že tobě při testu akčních členů zůstane dole?
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od Nalim »

myslim,ze rucicka se nehne.jeste vyzkousim pres vikend

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od martex »

hmm tak to tady čtu a tak k tomu taky něco povím ...to že vám přidrhávají rafiky je na 99% poškozeným "motorkem" ..ve většině případů se to stane když tam někdo měnil ručičky nebo se v tom hrabal a moc mu to nešlo... odstranění : výměna "motorku" . pokud vyměníš budíky za jiný s jiným rozsahem tak ti musej ukazovat OK pokud tam někdo opět neměnil polepy..., ale i to se dá řešit přehráním SW..
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od martex »

Nalim píše:
matiass píše: A při testu na vagu to probíhá jak? Na který hodnotě se zastaví?
Na vagu nejak nemuzu rozjed tacho..vsechny rucicky ukazuji do maxima,ale tacho stoji...ale kdyz jezdim,tak ukazuje.....ma se tacho taky hybat,kdyz je na vagu a dam akcni cleny?
pokud dáš test akčních členů tak si spouštíš jednotlivý ukazatele postupně...nejprve ti ručička projede rozsah od min po max ..následně se zastaví na 1/2 čce a při přepnutí na další ukazatel se vrátí do výchozí polohy.....tímto si kontroluješ nastavení ručiček a zároveň jestli ti nepřidrhávaj....
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové budiky

Příspěvek od Dr.Diesel »

Nalim píše:Tak to me hodne bude sr*t pokud to nepujde...myslim to tacho.
Klid, ja si kdyztak i prijedu :twisted:
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od Nalim »

martex píše:hmm tak to tady čtu a tak k tomu taky něco povím ...to že vám přidrhávají rafiky je na 99% poškozeným "motorkem" ..ve většině případů se to stane když tam někdo měnil ručičky nebo se v tom hrabal a moc mu to nešlo... odstranění : výměna "motorku" . pokud vyměníš budíky za jiný s jiným rozsahem tak ti musej ukazovat OK pokud tam někdo opět neměnil polepy..., ale i to se dá řešit přehráním SW..
JJ nekdo se v tom hrabal,protoze tacho je vynulovane na 0km a rucicky byly rozhozeny....myslis,ze bych mohl pouzit treba motorek z nejakych jinych budiku?A jak to myslis prehrat soft.to by mi pak ukazovalo spravne?

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od martex »

Nalim píše:
martex píše:hmm tak to tady čtu a tak k tomu taky něco povím ...to že vám přidrhávají rafiky je na 99% poškozeným "motorkem" ..ve většině případů se to stane když tam někdo měnil ručičky nebo se v tom hrabal a moc mu to nešlo... odstranění : výměna "motorku" . pokud vyměníš budíky za jiný s jiným rozsahem tak ti musej ukazovat OK pokud tam někdo opět neměnil polepy..., ale i to se dá řešit přehráním SW..
JJ nekdo se v tom hrabal,protoze tacho je vynulovane na 0km a rucicky byly rozhozeny....myslis,ze bych mohl pouzit treba motorek z nejakych jinych budiku?A jak to myslis prehrat soft.to by mi pak ukazovalo spravne?
samozřejmě že se dá "motorek" vyměnit , ale záleží co máš za budíky VDO nebo MOTOMETR..
co se týče ocejchování tak je potřeba tam nalejt SW z budíků ze kterých jsou polepy aby to souhlasilo . na vagu se podívej co tam máš za číslo budíků a dej to sem a napiš nebo vyfoť co tam máš za polepy.
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od Nalim »

Mam budiky VDo a polepy mam Cgrom sport,takove ty peknejsi.Tacho mam do 260,ale puvodne do 220,O proti starym budikum mi to navic ukazuje spotrebu za hodinu,kdyz stojim.predtim jen na 100km

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od martex »

u VDO není problém vyměnit "motorek". to že jsi tam měl původní budíky do 220km je fuk. ptal jsem se na to jaký máš číslo těch současných budíků (VAG) 1J0 920....1J5 920..... jde o to jestli ta náplň odpovídá polepům...
PS: beru jako samozřejmost že si nakodoval současný budíky dle kodu co byl na starých...
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od Nalim »

No ja jsem nic nekodoval...dalmjsem budiky a jen jsem pridal klicek.Ale muzu jen pridat jeden klicek.druhy mi nejde.Muzes nejak popsat postup pri vymene budiku?
Myslel jsem,ze to bude slozitejsi,ale jen jsem dal nove budiky a dal jsem pridat klic...normalne jezdim a startuji.jen ten druhy klic mi nejde.

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od martex »

tak jako tak než začneš měnit budíky tak si ze starých musíš opsat původní kodování a to samé pak opsat do nových. kodování je 5-ti místé číslo . pokud to nevíš tak se to dá udělat podle tabulky. (VIS). co se týče přizpůsobení klíčů tak je to taky jednoduchá procedura 17 , login - pin vložit ,přizpůsobení , kanál 21 a do okna aktuální hodnota napsat 2 (2klíče) , testovat , uložit ..kontrolka imma zhasne . ukončit komunikaci , vyndat klíček , dát 2hý klíček , zapnout zapalování....a je to...
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od Nalim »

ty klice jsem tak delal,ale neslo to..dam 2klice,ale neukaze se test..jen ulozit.

K budikum jsem vzdycky mel jen 4mistne cislo,ale asi to pocitas i s 0 pred cisle.
Porad nechapu na co mi je puvodni pin pudiku.....

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od Nalim »

Tak tacho je v poho a bylo to spatnym kodovanim budiku.diky Martexovi za tech podporu

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od Nalim »

Jeste mi spatne ukazuje spotreba

Uživatelský avatar
vwberni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4 Modrany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové budiky spatne ukazuje tacho:-((

Příspěvek od vwberni »

Nalim píše:Tak tacho je v poho a bylo to spatnym kodovanim budiku.diky Martexovi za tech podporu
a to drhnuti ? to bylo kodovanim ? potreboval bych to tak otovit drhne mi to oklo 3000 rpm ale stalo se ze drhlo i od zacatku

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“