Kurenie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Kurenie

Příspěvek od GolfinoIV »

Vcera som zistil ze velmi auto nekuri . Najprv som myslel ze to bude tym ze som presiel malo ale ked uz som mal za sebou peknych par km zacalo mi to byt divne, teplota motora v normale, nevie niekto cim by to mohlo byt.

A este jedna otazka niekedy sa stava ze citim zapach s kurenia cim to moze byt. Ten zapach nemam ked stoji nejake auto pred mnou ale za jazdy.
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurenie

Příspěvek od baciluss »

No tak ten zapach je tym ze je prachom zaneseny radiator...aj mne to robi ale chlapci radia ze to staci dat na plne kurenie a na max vykom ventilatora a malo by to trochu pomoct. Mne to po viacerych aplikovaniach celkom pomohlo. No a to kurenie...kedy si menil termostat pripadne vodnu pumpu. Mozno by to chcelo nejak precistit okruh. Alebo mas zle zostelovanu klapku studeny/teply...aj na to je taka mala procedura v knihe.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Kurenie

Příspěvek od GolfinoIV »

baciluss píše:No tak ten zapach je tym ze je prachom zaneseny radiator...aj mne to robi ale chlapci radia ze to staci dat na plne kurenie a na max vykom ventilatora a malo by to trochu pomoct. Mne to po viacerych aplikovaniach celkom pomohlo. No a to kurenie...kedy si menil termostat pripadne vodnu pumpu. Mozno by to chcelo nejak precistit okruh. Alebo mas zle zostelovanu klapku studeny/teply...aj na to je taka mala procedura v knihe.
skusal som ten cooler ale akosi sa to velmi neosvecilo chcelo by to asi poriesit inak. vodna pupma bola menena pre 15tkm ale termostat to netusim, nie som prvy majitel. ale pokial by bola chyba termostatu myslim ze vagom by sa na to prislo
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurenie

Příspěvek od baciluss »

No ano ale len na grafe teploty vody...ze by nejak divne stupala teplota.Ved skus. Teraz ale by bolo asi dobre zistit ci ide do radiatora dost tepla voda a ci je tam dobra cyrkulacia. Na starom aute som mal problem ze voda bola sice tepla ale bud sa vytracala teplota niekde po ceste do radiatora alebo bola tak slaba cyrkulacia v radiatore.Ventilator to stihal tak ochaldzovat ze vysledok bol vlazny vzduch. Po 50 km som stale nemal vykurene auto. Ked som dal ventilator na najslabsi stupen tak z vyduchov uz isiel teplejsi vzduch ale zase slaba cyrkulacia vzduchu v aute. Alebo este moze byt ze tie plasty v ktorych je usadeny radiator nie su dobre utesnene a tym padom vzduch nejde cez radiator ale okolo neho. Tak si vyber :mrgreen:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
miroh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Humenne,Slovac.

Re: Kurenie

Příspěvek od miroh »

Chlapi a ešte skuste premerat kvapalinu. (Nie merakom z benzinky za 100-vku, ale poriadným merkom na nemrznucu kvapalinu) Ja som ju mal taku hustu ze cerpadlo ju na volnobežne otačky nevladalo pretlačit cez radiator.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurenie

Příspěvek od baciluss »

Zaujimavy poznatok...dikes :wink:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Kurenie

Příspěvek od GolfinoIV »

baciluss píše:No ano ale len na grafe teploty vody...ze by nejak divne stupala teplota.Ved skus. Teraz ale by bolo asi dobre zistit ci ide do radiatora dost tepla voda a ci je tam dobra cyrkulacia. Na starom aute som mal problem ze voda bola sice tepla ale bud sa vytracala teplota niekde po ceste do radiatora alebo bola tak slaba cyrkulacia v radiatore.Ventilator to stihal tak ochaldzovat ze vysledok bol vlazny vzduch. Po 50 km som stale nemal vykurene auto. Ked som dal ventilator na najslabsi stupen tak z vyduchov uz isiel teplejsi vzduch ale zase slaba cyrkulacia vzduchu v aute. Alebo este moze byt ze tie plasty v ktorych je usadeny radiator nie su dobre utesnene a tym padom vzduch nejde cez radiator ale okolo neho. Tak si vyber :mrgreen:
ci dam ventilator tak alebo tak ide vzduch rovnako teply. nevies ci vzdy vag vypise ked je zly termostat
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurenie

Příspěvek od baciluss »

Nie...termostat je mechanicka zalezitost. To ti veru VAG nevypise. Napichni vag za studena zadaj prislusnu skupinu, daj si to do Log-u a chod sa niekam povozit az kym to nebude zohriate. Potom si to doma prehraj a sleduj krivku teploty vody. Mala by rovnomerne stupat.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Kurenie

Příspěvek od GolfinoIV »

baciluss píše:Nie...termostat je mechanicka zalezitost. To ti veru VAG nevypise. Napichni vag za studena zadaj prislusnu skupinu, daj si to do Log-u a chod sa niekam povozit az kym to nebude zohriate. Potom si to doma prehraj a sleduj krivku teploty vody. Mala by rovnomerne stupat.
dobry napad budem musiet skusit.
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

vacko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2007 22:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurenie

Příspěvek od vacko »

ten VAG? to sa da normalne zohnat a napojit cez kabel a notebook na auto? zvladnem to aj ja lama pomocou nejakeho navodu, ci radsej do toho nesprtat?
VW GOLF IV 1.6SR - par konikov to má...

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Kurenie

Příspěvek od GolfinoIV »

vacko píše:ten VAG? to sa da normalne zohnat a napojit cez kabel a notebook na auto? zvladnem to aj ja lama pomocou nejakeho navodu, ci radsej do toho nesprtat?
samotna diagnostika co sa tyka vycitania chyb az taka zlozita nie je kable tu ponuka par klubakov skus napisant napr. Paskal-ovi alebo Hampi-mu
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurenie

Příspěvek od baciluss »

vacko píše:ten VAG? to sa da normalne zohnat a napojit cez kabel a notebook na auto? zvladnem to aj ja lama pomocou nejakeho navodu, ci radsej do toho nesprtat?
Alebo ked mas skusenosti s spajkovanim s mikropajkou tak skus pozriet sem http://www.id2.cz. Je to ten virtual COM.Alebo ked niekoho poznas daj mu to spravit a na soft tu je na fore odkaz vo FAQ-u. Ja som si ten kabel vyrobil podla toho navodu a 100% :wink:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“