VW BETA radio

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: VW BETA radio

Příspěvek od duduh »

Jestli nehraje ani kazeťák,popř. CDčko,tak bude možná závada v koncovém stupni.Podívej se nejprve na konektor reproduktorů= jestli není vyskočený.Vedle toho konektoru je i pojistka.Jukni na ni.Další možností je studený spoj přímo v konektoru repra,obvodu zesilovače,KS, ,signálové části,mikroprocesoru....a to znamená návštěvu nějakého servisu.Dávat to ale na servis,tak to chce zvážit.Oprava cca 300,-Kč a na vrakáči Beta cca 500,-Kč.Nebo koupit nové=jiné.Škoda že jsi tak daleko.I kdyby jsi mi ho poslal, tak to začíná zase jenom 100+100 na poštovném.

http://auto.bazos.cz/inzerat/36199676/a ... W-BETA.php" onclick="window.open(this.href);return false;

stana1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 06.11.2009 20:19
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: VW BETA radio

Příspěvek od stana1 »

problém bude asi čistě v radiu protože když tam připojím jiné tak hraje uplně v pohodě, napadá mě ještě taková blbost, nemuže na to mít vliv že mám v autě 4 repra ve předu + 2 třipasmové v zadu a na radiu je napsané jen 2x20w? nebo to to s tím vubec nesouvisí?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: VW BETA radio

Příspěvek od duduh »

Je to asi takto:V zapojení rádia 4 kanál máš výstupy LF,RF/LR,RR.Je zapojeno přední a zadní repro.Tvé rádio ale podporuje tedy 2 kanál.Má tedy jen výstup LF/RF.Je zapojeno jen přední repro.
Každý koncový stupeň je dimenzován na určitý výstupní proud,tedy induktivní zátěž = daný výkonový odpor reproduktorů v závislosti na kmitočtu kdy cívka reproduktoru je schopna přenášet kmitočtové pásmo dodávaného výkonu KS bez zkreslení a v požadovaném výkonu.......... a tedy nedojde k destrukci cívky reproduktoru z důvodu velkého proudu......a nedojde k destrukci KS.Tolik teorie.Nebudu se rozepisovat protože to chápe asi jen pár lidí.
V tvém případě to bude asi paralerní zapojení LF+LR/PF+PR,.Zde je právě porušeno pravidlo proudu a induktivní zátěže.Zde dochází k velkému proudovému namáhání KS a dochází zde k jeho teplotní destrukci.Nepomáhá zde ani vnitřní ochrana (teplotní,proudová,zkratová...) KS.Dochází k destrukci KS.
Kontrolní otázka.To druhé rádio má 4 kanál výstup?Jak máš tedy zapojený ISO konektor (repro)?

stana1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 06.11.2009 20:19
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: VW BETA radio

Příspěvek od stana1 »

Tento tyden nemam k dispozici auto do kterého to radio chci dát ale o výkendu na to mrknu, nicmeně zkoušel jsem ho ještě ve dvou feliciich a dělalo to ten samý problém.

Pe7ra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.06.2014 20:26

Re: VW BETA radio

Příspěvek od Pe7ra »

Ahoj,

mohl by mi prosím někdo poradit..

mám v autě radio VW BETA, občas se rádio normálně zapne a občas nejde zapnout a chce to zadat kód. Neví někdo, čím by to mohlo být, že někdy normálně hraje a jindy zase ne? Kód v servisce je odtrhlý. Neví popř. někdo, zda je napsaný třeba na rádiu?

Díky.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: VW BETA radio

Příspěvek od duduh »

Jestli to je origo rádio které v autě již hrálo,tak to kod nebude chtít a tedy se nepřepne do SAFE.Problém vidím v napájení a to trvalé +12V.Jukni se na napájení.Pin na rádio se nepíše.Bývá přiložený k návodu na obsluhu,servisní knížce.Je to takový malý štítek.

Luccco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2012 07:15
Bydliště: Žamberk

Re: VW BETA radio

Příspěvek od Luccco »

Zdravím. Nemáte někdo dekodér codu na autorádio Beta? Pokud teda něco takového existuje. Číslo je VWZ1Z2Y5154555 . Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW BETA radio

Příspěvek od majrek001 »

pokud to máš origo v autě z výroby tak se to načte samo.. nebo zapni klíč pusť ručně radio a hned máčkni FM pak to napíše LEARN a naskočí většinou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
j.rozkou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28.09.2014 22:45
Bydliště: LTM

Re: VW BETA radio

Příspěvek od j.rozkou »

mám problém s origo autorádiem, nevím jak k němu připojit CD Changer na 6CD od Pioneeru, má klasický mini ISO konektor modrý, propojím ho s rádiem a radio mi píše "NO CD Changer" co mám dělat, žádné jiné kabely od něj nevedou, ani k němu. Nebo nevíte s jakým druhem CD changeru funguje bez problému a jiných příslušenství?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW BETA radio

Příspěvek od majrek001 »

funguje pouze s origo changerem nebo s emulátorem cd changeru (MP3, USB, SD, Jack 3,5")
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: VW BETA radio

Příspěvek od sedli01 »

Borci, DOTAZ :)

Odpojil jsem před rokem Betu a až pak zjistil, že když ji budu chtít prodat, chce to KÓD. Ale ten nemám napsaný. Vím, že když to zase zapojím do svého vozu, rádio bude hrát. Otázka ale zní - Ukáže se mi po zapojení ten kód ? Nebo ho nezjistím ?
V autě ho nechci, mám rádio jiné, ale chci ho poslat dál do světa a musím vědět kód, zobrazí se ?

Edit : Tak kód se neukáže. Po zapnutí naskočí SAFE, pak LEARN a pak rádio hraje, ale kód neukáže. Tak jak ho zjistit ?
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW BETA radio

Příspěvek od xerxes »

Servus pokud ho máš v autě origo tak podle win kodu ti ho ve vw zdarma měli zjistit

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: VW BETA radio

Příspěvek od sedli01 »

Tak zadarmo kuře ani lidi ve VW nehrabou, 1. dealerství neochota a info že auto musí na diagnostiku a bla bla a cena kolem tisícovky, děkuju nashle, tedy sbohem. Zkusil jsem druhé dealerství ne v centru a borec si rádio vzal sebou na dílu, za 5 minut byl zpět, ale je to z on-line databáze a musel napsat fakturu, tak za kilo. Jestli to někomu řekli někde zadarmo, tak asi kápl na dobrýho člověka ;)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW BETA radio

Příspěvek od xerxes »

No nevim,me to za dekuji zjistili je fakt ze to je znamy....

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: VW BETA radio

Příspěvek od varok »

Dobrý den, taky bych rád poprosil o radu. Mám chvíli Golfa IV. Bylo tam původně rádio Sony. V bývalém fáčku jsem měl origo VW Beta jako tady bylo na obrázcích. Nemám s tím problém, kod mám a funguje skvěle. Problém mám ale s anténou. V golfu byl ucvaknutý původní anténní konektor a kruťsvorkou přidělaný ten rovný typ s dlouhým kolíčkem, myslím že je to typ ISO. Dal jsem si tam ten typ pro radia VW BETA, označení DIN, ale ten mi pádá když zasunu rádio do kastlíku. Sice mi teď nějak drží, ale při dalších demontážích zase hodinu laborovat? Nevíte prosím někdo co s tím?

A před nějakou dobou jsem koupil v bazaru ještě to samé. Přímo kod mi nedali, ale na radiu jsou ještě originál samolepky, kde jsou 4 místné čísla. Zkoušel jsem to, ale ani jedno nefunguje. Jedno je Controlo Subjectivo a druhé Outgoing nc. Které z těchto čísel je správné? V servisu mi to nechtěli ani za úplatu udělat, že může být kradené.
Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“