špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Sias »

Tak mám stejnej problém, nehrála mi Beta, teď mám Gammu a to samé. Měl jsem to venku - konektor u rádia vypadá v pořádku.. tak jsem trošku laboroval a zjistil jsem, že nemá vůbec vliv jestli tam je nebo není anténa. Takže buď je špatná anténa, což se mi nezdá... nebo zesík v anténě? Jak se do něj dá dostat? Docela mě to štvě, nehraje skoro nic. :(

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Sias »

Klucí nikdo nemá stejnej problem, nebo nevi jak na to?

Tak jsem to dnes rozebral a u rádia je všechno v pořádku, ale staci nahore vzit za antenu a jakoby ji pritlacit ke strane (tu patku) a radio zacne mit lepsi prijem, takze to vidim bud na problem uchycení do strechy (oxidace) nebo nejaky problem v kabelu.

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Kovarrr »

ja mam stejny problem... prohodil jsem betu za mfd a stejne nic. k tomu samozrejme novou origo antenu s triplexem a jsem bez singnalu predtim i ted. Dost me to stve, dnes zkusim napajeni anteny, ale uz tomu moc nedavam... Jeste je u mne zahadou, kdyz odsroubuju tu matici na antene a zvednu antenu 10cm od strechy, tak to hraje (ale nesmim se ja dotykat auta)

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Kovarrr »

a Vag pise toto:
00856 - Antena: na autoradiu
44-00 - zkrat

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím, měl bych takový problém a než ho začnu řešit tak bych se chtěl ujistit co přesně udělat. Mám problém s příjmem signálu na origo rádiu Gamma 5 se kterým jsem koupil auto. Jednu dobu hrálo dobře,ale pak jak přišlo jiné počasí,tak se začal signál ztrácet...signál je takový že rádio sice hraje ( bez TP ) ale doprovází ho šumivý zvuk a jelikož bydlím asi 30km od většího města,tak AUTOMATICKY žádné rádio nenaladím. Vyzkoušel jsem i neorigo rádio pioneer s fantomovým napájením. Signál byl hodně dobrý,ale jakmile jsem se třeba rozjel nebo někam vzdálil tak signál klesl. Před pár dny jsem si udělal radost a Gammu vyměnil za MFD navigaci s tím že ji dodělám a signál opět to samé. Vyměnil jsem i ISO komcovku na kabelu ( stará byla dost špatná a nedržela pevně zasunutá ) a opět rádio bez signálu,hraje,ale doprovází ho šum. Akorát mně zaráží jedna věc kterou nechápu...otočím klíčkem,zkusím pootáčet ISO konektorem a rádio hraje čistě ( ale nenaladím jiné stanice ) a po vytažení klíčku a opětového otočení rádio naběhne a signál je opět stejný,tedy že to tiše hraje ale je doprovázeno šumem,vše bez dotyku na ISO konektor. Origa rádia mají vestavěný zesilovač nebo se pletu ? Může být tedy problém v anténě ? Mám na ní uplně na konci utrlý takový oválný bazmek. Snad mně pochopíte,děkuji.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od stevocz »

origo radia nemaju vstavany zosilovac ale len napajanie zosilovaca ktore je v antene v kuzeli do ktoreho sa srubuje prut. ja som mal podobny problem ze som nevedel skoro nic naladit. vymenil som ten kuzel a funguje uz dobre.

u teba mozno bude nieco aj s kablovackou ked potocis a hraje ti lespie.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím, takže problém by tedy měl být přímo v anténě chápu dobře ? Hold budu muset vyměnit co my zbývá :D jinak s tím kabelek to jsem krkolomně napsal,ale tak se dělo na tom starém ISO konektoru kde se poté odtrhl kabel uplně,tak jsem jej vyměnil. Ted se to chová stejně,točení u nového nemá vliv a drží jinak pevně. Děkuji za odpověd
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím, takže jsem se rozhodl že objednám novou anténu a nastal problém po vypojení té staré,takže zatím nic neobjednávám a chtěl bych nějak pokud by to bylo možné poradit co objednat. Našel jsem hodně dobrou recenzi právě na tuhle anténu http://www.correct.cz/detail.php3?typ=A ... =auto.aant" onclick="window.open(this.href);return false; kvůli lepšímu zesilovači a FET tranzistoru,ale problém je jinde. Tahle anténa má navíc jak se píše napájení 12V po káblu,ale ta moje stará anténa co mám ve voze žádné napájení nemá, má pouze koaxiální kabel s koncovkou RAKU2,tedy údajně napájení po kabelu. Má někdo zkušenosti s touhle anténou a zda je možné ji plně využít i bez toho napájejí ? Tedy že by měla nějakou odbočku a fungovala by podle toho jak se zapojí ? Děkuji,kdyžtak bych byl rád,kdyby ste mi poradili alternativu.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Plague »

Koukám, že nikdo odbornější nepíše..

Na napájení po koaxu jsou redukce, takže by mělo jít dát anténu i tam, kde napájení je kabelem a naopak.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od majrek001 »

dej tam originál anténu a musí to hrát pokud není nikde zlomený koax - vetšinou je u rádia..

jinak tuto anténu klidně můžeš použít jen první problém máš ruzný konektory a počítej, že každá redukce ti udělá útlum a napájení natáhni zvlášť kabel
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Dobře,děkuji tedy a nejspíše se zajedu podívat přímo do VW a poptám se....BTW ještě mám možnost origo antény pro Škoda Fábia,Octávia s konektorem taky RAKU2 ( omlouvám se že tu píšu vozy,které patří jinde ) a předpokládám že jako koncern by to mělo být stejné nebo se pletu ? Kdyžtak bych vzal tu pro škodovku jelikož byhc ji mohl mít takřka ihned. Děkuji
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od majrek001 »

z OI to bude taky pasovat - jen některý škodovkový jsou sklopný a nejde tam dát klasický prut tak to si pohlídej
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

wenaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 20.07.2017 23:05
Bydliště: Plzeň

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw

Příspěvek od wenaaa »

čus chlapi,mám stejný problém u neorigo radia a zjistil jsem že v mém případě to někde probíjí,zatím nevím kde... :drinks:

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od varok »

Vytáhnout anténu ze střechy a vytáhnout celý koaxiální kabel, jestli není někde zlomený. Nejlépe si při vytahování koaxiálu uvázat na jeho konec nějaký provázek nebo tenký drátek, aby se lépe protahoval zpátky. U golfa jsem to ještě nedělal, ale u felicie ano a to je potom porod to natáhnout zpátky.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: špatný příjem signálu - autorádio vw Beta

Příspěvek od Goauld »

Vytahovat clej koax je asi zbytečny. Pokud by byl někde prodřenej a dotýkal se kastle, tak to nevadí, protože by se dotýkal jenom opletem, kterej je stejně připojenej na kastlu. Že by se prodřel až na jádro je dost nepravděpodobny.
Pokud je někde ve zkratu na jádro, tak buď v konektoru u rádia, nebo na elektronice v anténě, když je například vyhnilá.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“