Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od stinger »

Martex: jenže to zapojení co popisuješ je pro oktávky a tam se to takhle liší. Šíbr nemám, takže nemůžu říct že jsem to takhle viděl zapojené všechno naživo, ale konkrétně kontakt zámku 5. dveří, kterej píšeš že má být u 2,5G na pinu 2, tak já ho měl fyzicky na pinu 4 tak jak je to v té tabulce. Na pinu 2 měl být ten signál do 04/2001 to jest dřív u 2G.
U oktávek je tento signál na pinu 2 u kombíku a přepinovává se na pin 7, u krátké verze je na pinu 4 a přepinovává se na pin 13 pro 3G komfortsystému.
Já ten kontakt 5. dveří nechal na pinu 4 jak to je podle tabuly (a schémat co mám) a na maxidotu mi to otevřený kufr zobrazuje. Jestli by to tak fungovalo i kdybych to měl na pinu 13 jak píšeš, což je zapojení oktávky, to nevím. Je možné, že zrovna tyhle vstupy na jednotce mají uvnitř propojené na více pinů konektoru a pak by to bylo v podstatě jedno, ale nemám tady žádnou 3G jednotku na které bych to mohl prověřit.
Přílohy
prepinovani rj komfortsystemu u oktavek
prepinovani rj komfortsystemu u oktavek

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od martex »

no to co jsem ti psal myslím tím zapojení T/23 a T/15 (alarm) není z OI u který se to liší barvou vodičů , ale ze schématu VW GOLF+BORA od 5/01. NO75 + NO76.
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od stinger »

Tak po nastudování schémat od martexe jsem podle nich upravil a doplnil tabulku na první stránce, ty jeho schémata vypadají věrohodněji ;-)

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od martex »

stinger píše:Tak po nastudování schémat od martexe jsem podle nich upravil a doplnil tabulku na první stránce, ty jeho schémata vypadají věrohodněji ;-)
jj :wink: jinak ti musím pochválit tu tabulku ..hodně lidem ušetří mraky práce :idea:
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od ltc »

Měl bych k výše uvedené diskuzi jeden laický dotaz. Předpokládám, že popisované konektory jsou na komfortní jednotce. Pokud to tak je, tak se mi zdá, že na tom jednom konektoru, který by měl být zejména pro alarm (podle tabulky na str.1), který já nemám, mám moc drátů (téměř všechny piny) - je to možný ?? (mám GIV TDi 74KW 2002). A ještě něco, vím, že se to tu popisovalo, ale nejde mi oddělat ten rámeček pod budíkama abych se dostal na ty dva šroubky k odmontovánní budíků - nechci použít hrubé násilí. Má se to vytáhnout k sobě, nahoru nebo nějak vytočit? Neukazuje mi maxidot hodnoty, tak chci zkusit kontakty na konektorech budíků. Dík za jakoukoliv seriózní odpověď.

ladis.rych
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.09.2007 20:14

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od ladis.rych »

Měl bych taky dotaz. Mám seata cordobu model 02 a výš (6L2). R.v. 12/02. Jak zjistim model komfortní jednotky 2,3. Popřípadě, neví někdo, co tam montovali?Dík

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od martex »

to itc : ten plast musíš zmáčknout jakoby dolů..chce to cvik ..jsou tam na každý straně vodorovně plastový "západky" se zpětným náběhem ..proto se musí zmáčknout aby se odjistili....
to ladis rych : požádej někoho s Vagem ať ti vyčte číslo jednotky centrální elektroniky a dej to sem..hlavně celý..
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od ltc »

to martex: dík, přes den to zkusím, doufám, že nic neurvu.

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od martex »

jj chce to opatrně...kort v týhle zimě....jinak si dej volant co nejvíc k sobě a dolů.. :wink:
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

ladis.rych
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.09.2007 20:14

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od ladis.rych »

martex píše:to itc : ten plast musíš zmáčknout jakoby dolů..chce to cvik ..jsou tam na každý straně vodorovně plastový "západky" se zpětným náběhem ..proto se musí zmáčknout aby se odjistili....
to ladis rych : požádej někoho s Vagem ať ti vyčte číslo jednotky centrální elektroniky a dej to sem..hlavně celý..
Na štítku je 6Q0937049D. Stačí to?

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od TDiBora »

Jinak budíky se měnit nemusej. Stačí přehrát soft. A i u 2,5G lze na budíkách zobrazovat otevřené dveře. Stačí jen propojit myslím dva kablíky z komfortky na budle. Teda ještě jsem to nedelal ale jak bude čas tak se na to chystám. Občas ani kodování nepomáhá. :lol:

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od tomino55555 »

mohol by mi niekto prosim poradit ci mi bude pri prerabke na 3. gen stacit tento kabel:
OBD II Diagnostic USB Cable KKL VAG COM 409.1 B17
moc dik

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od baciluss »

Kurna stve ma ze sa musim po takej debate tak hlupo opytat :oops: Mam 1.1.99 Boru a ked som to dobre pochopil tak komfortka 3G je spatne kompatibilna so starsimi...to znaci ze keby som ju namontoval tak by sa dali pouzit 3tlacitkove kluce??? Mam pocit ze auto bolo prerabane. Skusim spisat cisla jednotiek a ak by mi niekto ochotny pomohol s ich identifikaciou bol by som vdacny :wink:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od baciluss »

Halooo...chalani poradte....je komfortka 3G spetne kompatibilna???? da sa hodit do auta s 2G??? Vo faq je napisane ze immo III je spetne kompatibilne...chapem to asi tak ze immo III kluc bude spolupracovat s immo II budikmi. Spravne???
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Komfortní řídící jednotka třetí generace u čtyřek golfů?

Příspěvek od TDiBora »

baciluss píše:Halooo...chalani poradte....je komfortka 3G spetne kompatibilna???? da sa hodit do auta s 2G??? Vo faq je napisane ze immo III je spetne kompatibilne...chapem to asi tak ze immo III kluc bude spolupracovat s immo II budikmi. Spravne???
Dle mé zkušenosti s immem neni problém. Tak teda jak píšeš.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“