El. otvaranie okna - nefunkcne

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od vlenko »

Skuste mi helfnut. Dnes rano mrzlo a ja som otvaral okno, nieco prasklo a okno nejde dolu ani hore, ale motorcek vrci. Stalo sa to niekomu?
Dakujem za pripadnu pomoc.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od DworiBak »

Nejspis ti praskl plastovy drzak stahovacky casta zavada u GIV.

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od vlenko »

Kolko asi stoji tato oprava? Da sa to opravit aj doma?

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od Oník »

vlenko píše:Kolko asi stoji tato oprava? Da sa to opravit aj doma?
tohle se mě stalo taky jen v tom okně cvaká a nic

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od Toxyz »

vlenko píše:Kolko asi stoji tato oprava? Da sa to opravit aj doma?
no sada na stahovačky cca 1300, nebo se daji pořidit i plastove držáky zvlášt, ale to je z bláta do louže :roll:

návod na výměnu viz FAQ
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od Tomm »

Toxyz píše:
vlenko píše:Kolko asi stoji tato oprava? Da sa to opravit aj doma?
no sada na stahovačky cca 1300, nebo se daji pořidit i plastove držáky zvlášt, ale to je z bláta do louže :roll:

návod na výměnu viz FAQ
Opravna sada stoji 900 u VW, ale prvne bych zjistil co tomu vlastne je a to hodne rychle, protoze jestli ti praskly ty drzaky, tak ti muze sklo samo sjet do dveri a pak pojedes bez skla protoze ho uz nevyndas - musi se rozebrat dvere (navod je jak psal Toxyz - ve FAQ).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od stinger »

Dokud ještě sklo čouhá ze dveří, tak sofort vytáhnout a aspoň lepící páskou zevnitř zajistit, jako to spadne do dveří tak je to v prdeli, musí se sundat tapec a celej vnitřní plech dveří. Docela pakárna a venku na mraze se to udělat dost dobře nedá. Podle popisu je to na 99% ten držák, někdy se ale stane že to na jednom lanku ještě drží a nejde to vytáhnout, sklo drží třeba v polovině, pak je dobré zkusit tahat za sklo směrem nahoru a zároveň spustit elektrický posuv skla nahoru, mělo by se to pak podařit vytáhnout, ale musí se to v té poloze hned zajistit. Opravné sady doporučuju koupit hned dvě (dělají se levá/pravá) a vyměnit to rovnou na obou stranách.

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od mathew08 »

Tak to je urcite ten plastovy drzak okna, len s tym nechod stale hore dole,lebo pokazis este aj lanka a potom ti opravarenska sada nepomoze a vyde ta to na 4tis. pozor....
Ked das dole tapec,tak je tam asi tak 10 srobov este, ale treba povolit aj zamok z boku, lebo to polames cele... tak zlom vez, nech to dobre dopadne.

vacko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2007 22:29
Kontaktovat uživatele:

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od vacko »

mne sa stalo to iste, za vodicom zadne okno vrci motorcek ale nejde vobec dolu... ale co tak citam, ze hrozi, ze mi spadne sklo, tak ma az zamrazilo, pretoze uz mesiac beham s tym nefunkcnym sklom ... dufam, ze to este vydrzi...
btw: ty si to svoje uz opravil? bol to ten drziak?
VW GOLF IV 1.6SR - par konikov to má...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od Tomm »

vacko píše:mne sa stalo to iste, za vodicom zadne okno vrci motorcek ale nejde vobec dolu... ale co tak citam, ze hrozi, ze mi spadne sklo, tak ma az zamrazilo, pretoze uz mesiac beham s tym nefunkcnym sklom ... dufam, ze to este vydrzi...
btw: ty si to svoje uz opravil? bol to ten drziak?
Pozor, vzadu je uplne jiny system nez vpredu!! (vzadu nepraska drzak skla) Tam se ty drzaky nedaji tak snadno vymenit a myslim ze to bude uplne jinej problem - nejspis poskozenej motorek stahovacky :idea:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
KáMa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 08.10.2007 19:20
Bydliště: okr. Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od KáMa »

Mám podobný problém motorek vrčí ale okno je stále nahoře. Stalo se mě to v létě okno sem nemohl vytáhnout , podařilo se to na několik pokusů , kdy po kouscích vyjelo nahoru. Bude to taky ten držák?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od Tomm »

KáMa píše:Mám podobný problém motorek vrčí ale okno je stále nahoře. Stalo se mě to v létě okno sem nemohl vytáhnout , podařilo se to na několik pokusů , kdy po kouscích vyjelo nahoru. Bude to taky ten držák?
Od te doby jsi ho nestahoval?

Ktere okno to bylo?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
KáMa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 08.10.2007 19:20
Bydliště: okr. Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od KáMa »

Bylo to okno za řidičem od té doby sem ho nestahoval. Jeden rádoby mechanik mě slíbil opravu ale nakonec se z toho vyvlekl.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od Tomm »

KáMa píše:Bylo to okno za řidičem od té doby sem ho nestahoval. Jeden rádoby mechanik mě slíbil opravu ale nakonec se z toho vyvlekl.
Jak jsem psal vyse - vzadu ten drzak je jiny a tak casto nepraska, nejspis to bude jiny problem.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
KáMa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 08.10.2007 19:20
Bydliště: okr. Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: El. otvaranie okna - nefunkcne

Příspěvek od KáMa »

No tak docela mě začíná vadit že sem to přece jen nedal opravit zrovna. Tak uvidíme.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“