nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Jsem zvedav jak pochodis.....dle toho co tam maji za znacku tak NENI skladem :-(
Pak pisni ;-)

Uživatelský avatar
zelik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od zelik »

Tak to trochu hodím nahoru :D Klapka byla asi za 2 měsíce teď už i odskoušená ve vedrech a super. Jinak teď už se prodává i v ČR u ACI za cca 1300. Takže kdo potřebuje není co řešit. :wink:

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Tak ja osobne mam take po te svepomocne oprave uz klidek,ale nedavno jsme se take dival,ze uz ACI ma konecne tu klapku skladem a za dobre penize takze pokud zase praskne tak uz leti do......
Ja osobne dik za info

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od tomino123 »

Ahoj.
Já měl právě teď stejný problém, rozlomené kolečko v servomotorku větrací a cirkulační klapky a ještě k tomu byly rozlámané a zohýbané kontakty potenciometru, zřejmě jak se to kolečko protáčelo. Dal jsem to dokupy a vypadá to, že to funguje (teda alespoň klapky normálně přesouvají). Jediný problém je ten, že tento motorek cvaká (možná cvakají i jiné), v diagnostice climatroniku se stále objevuje chyba 4FA 00 (chyba Servomotor přetlakové klapky Climatronic, jestli se nemýlím), ale tuhle chybu to hlásilo i před opravou. Nevím jistě co je to ta přetlaková klapka, ale myslím si, že je to právě ta kterou jsem opravoval (pod kastlíkem spolujezdce, u pylového filtru). Dočetl jsem se, že by se mělo udělat základní nastavení klimatizace. Možná by to mohlo pomoct, přotože tu polohu kolečka jsem dal od oka a ty koncové polohy teď vůči potenciometru nebudou stejné. Jedná se mi o to, že jsem se na internetu dočetl, že se dá základní nastavení udělat i přes Climatronic. U Octavie II by to udajně mělo být stiskem tlačítek ECON + foukání do obličeje. Mě to ale nefunguje, mám Golf IV 1.4 16V r.v.1998. Nevíte někdo zda a jak se to dá udělat u tohohle typu vozu. Když to jinak nepůjde, tak to budu muset nějak dostat na VAG.
Jestli jste to už někdo dělal, tak klidně dejte vědět kde to nastavení ve VAGu najdu.
Předem díky.

Uživatelský avatar
CIKO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od CIKO »

Nazdárek já jsem tuto klapku měnil před 14 dny a v AUTOKELLY jsme sehnali tuto repryku
Přílohy
H+M 012.jpg
H+M 013.jpg
H+M 014.jpg

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od cajdauo »

Tak koukam a v ACI uz je podrazena... http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=37801" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od tomino123 »

Jo to je přesně ona. Jestli bude zlobit, tak ji budu muset vyměnit taky. A co to základní nastavení přes ten Climatronic jak jsem psal výše, nevíte někdo jestli to jde a případně jak na to?

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od FUGAS1222 »

Zdravim,mam golfa IV 1.6 climatronika vubec mi to nefouka ( jako kdyz vanecek ) a vag mi ukazal 01274 - Servomotor pretlakove klapky (V71)

kdyz dam vnitrni okruh tak se nic nemeni pod filtrem klapka se ani nehne, taze to asi fouka furt vnitrne?? da se to nějak udělat (ručne to otevřit třebas?:) nebo je nutna vymena 01274 - Servomotor pretlakove klapky (V71) díky moc

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od marfy8 »

Do kolika témat tu zprávu ještě zkopíruješ?!! :fool:
Sundej kastl, odhákni motorek a natoč si klapku podle libosti. TEČKA.
Když už bych si dal tu práci sundat kastlík, tak tu klapku už rovnou vyměním...

Wicker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.08.2014 12:06

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od Wicker »

Chalani nazdar,

riešim tento problém na priteľkynom Pole, mohol by mi niekto prosím napísať, presne ako ste tie motorčeky dostali von ? Mne sa nechce zhadzovať palubku a celé kúrenie a klímu a neviem čo ešte. Skrutku som vyskrutkoval, jedno tiahlo som vypojil, no druhé, čo je úplne v zadu, neviem vôbec odpojiť, celý motorček sa pohybuje no drží ma druhá klapka (ovláda dve podľa všetkého). Takže ak môžem poprosiť podrobnejšie ako na to, ďakujem.
Přílohy
IMG_20161208_181727_2.jpg
IMG_20161208_181757_1.jpg
IMG_20161208_181933.jpg
IMG_20161208_181946.jpg

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od Meglle »

Nevite kde je ta klapka u Tourana?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nefunkcni vetraci a cirkulacni klapka vzduchu?

Příspěvek od Goauld »

To se musíš zeptat v sekci touran :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“