Brzdový spínač

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Brzdový spínač

Příspěvek od Nalim »

Nevíte jak se mění?Jsem koupil novy,ale je uz jiny nez ten origo...pry se tam musi udelat nejaka aretace nebo co.Nevite nekdo jak na to?

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Biblbrox »

Nalim píše:Nevíte jak se mění?Jsem koupil novy,ale je uz jiny nez ten origo...pry se tam musi udelat nejaka aretace nebo co.Nevite nekdo jak na to?
Já jsem taky kupoval loni nový. Typ stejný, jen jiné písmenko na konci, prý že je to náhrada. Jediná odlišnoust byla, že tam byla delší tyčinka, kterou jsem podle toho vadného kousku zkrátil. ale uchycení měl stejné jako původní.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Nalim »

a nemusel si neco odaretovat?

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Biblbrox »

Ne. Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem jen odpojil konektor a pootočením (už nevím jakým směrem) jsem uvolnil původní spínač, který je v nějakém bajonetovém uchycení a opačným postupem jsem namontoval druhý. Všechno funguje a EPC nesvítí.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Toxyz »

odaretuje se to samo, jak s tím pootočíš......ale musíš pootočit na správnou stranu!!!!!! (vyzkoušej si to na tom špatným)....jestli máš ten zelenej ze škodovky tak tam uvidíš dvě packy které prijdou do drážek na konzole pedálu a pod těma packama ze zeleného plastu jsou ještě z bílého plastu, které se otočí v drážce co je na spínači, to je ta "odaretace"

a jak říká Biblbrox, musel jsem dodatečně zkrátit tu "tyčinku" jinak brzdy svítily až na razantní sešlápnutí
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Tomm »

Porad nechapu to zkracovani, vzdyt se to ma nastavovat samo ne? 8O
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Toxyz »

Tomm píše:Porad nechapu to zkracovani, vzdyt se to ma nastavovat samo ne? 8O
taky sem si myslel, ale prostě spínač nespínal v poloze ve které by měl......tedy aspon mě přijde nebezpečný, když sepnul až při razantnějším sešlápnutí brzd....několik dní sem s tím jezdil a schválně sem se soustředil na odraz z 3 brzdového světla a například v koloně sem dokázal jet tak že se brzdy nerozsvítily :arrow: NEBEZPEČNÉ :!: ...rptoto jsem ho znovu vyndal a tu tyčku malinko zkrátil(tak 2-3mm) a už se cejtim lépe při pohledu do zrcátka na "zamnou jedoucí" :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Nalim »

No ja mam cerny s bilim provedem.Je takovy mohutnejsi nez ten puvodni.Tak jestli staci jen nasadit a pootocit,tak je to super.Jsem myslel,ze se neco musi udelat nez to tam vrazim.

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od mathew08 »

Ja som ho menil asi pred 2 mesiacmi, lebo najprv blikalo ESP a to všetko kvôli spínaču. Ten starý dáš von tak, že ho pootočíš do ľava a vytiahneš, potom tam daj ten novy a nasledne pripoj kable, pri prvom zabrzdení sa to samo nejako (nepochopil som ako) zladí tak, že to funguje ok.

Je jedno či ho nahodíš tak že ži konektor na kable pojde u vrchu, alebo na spodu, musi byť iba vodorovne ten konektor a je jedno kde.

Je to fakt jednoduche.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový spínač

Příspěvek od Toxyz »

já mám ten konektor nahoře, ale asi se mi to špatně nastavilo takže to sice spínalo ale pozdě...což se mi nelíbilo :arrow: bum prásk :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“