návod na rozebrání stropní lampičky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: návod na rozebrání stropní lampičky

Příspěvek od vtuni »

RRR píše:
vtuni píše: v návodu chybu nehledej... :mrgreen: ja to udělám jednou rukou i po tmě... :wink: .bud nemáš nehty nebo nevím. :roll: .. prostě od čelního skla..strčíš tam ruku... nehtama nahmátneš hranu mezi plexi a lampičkou ... a vyklopíš dolů...

To bych si nedovolil :mrgreen:
Stačil ještě jeden pokus a trochu hrubší síly...
:wink: chce to jenom know-how... je to otázka cviku :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Wegas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: hen tam kosek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: návod na rozebrání stropní lampičky

Příspěvek od Wegas »

Toxyz - cim's lakoval plasty v interieru? klasicke akrylat, nebo neco spesl?
Kdybyste nepřetržitě prděli 6 let a 9 měsíců, vyprodukovali byste tolik plynu, jehož energie se rovná energii jedné atomové bomby.

Uživatelský avatar
ThomasCzech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: návod na rozebrání stropní lampičky

Příspěvek od ThomasCzech »

Rozebíral jste někdo lampu W8 superb, potřeboval bych vyměnit ledky na podsvícení ale zasekl jsem se v rozebírání na straně konektoru.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: návod na rozebrání stropní lampičky

Příspěvek od marfy8 »

To víš že rozebíral, ale už si moc nevzpomínám. Vím že ty plíška tam jsou zavařené a ty je z tama musíš vytrhat. Zrovna se chystám to předělávat taky, tak bych hodil případně foto

EDIT:
Tak tady to máš, prostě to podebereš šroubováčkem a vyloupneš. Při montáži jen srovnat kontakty a přimáčknout. Netřeba lepit (jak se ti bude chtít), konektor si je pěkně najde sám :good:

A ještě jedna rada:
výměna ledek na plošňáku je jasná, tam nejde nic pokazit. U ledek co jsou v těch tlačítkách od čtecích lampiček není třeba tlačítka demontovat nebo rozebírat. Odsávačkou odsaj cín od nožiček LEDky, nožičky uvolni abys viděl že už je nic nedrží a poté druhou LEDkou (její tenkou nožičkou) jí pěkně vysuneš.

No a druhá rada:
Vyměňuj ledku po ledce, protože když odpájíš všechny LEDky tak se pak dost blbě zjišťuje polarita no a když jednu dáš naopak nebude ti svítit ani jedna. (Já vyměnil třeba 2led a šel hned vyzkoušet do auta...)

Teď jsem to dodělal, práce na 20min :smoke: Hodně štěstí, případně rád poradím.
Přílohy
2013-08-11-16.44.51.jpg

Uživatelský avatar
ThomasCzech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: návod na rozebrání stropní lampičky

Příspěvek od ThomasCzech »

Díky díky, už mám rozebráno na prvočinitele, zasekl jsem se u tlačítek, myslel jsem že to celé vyjede dovnitř ale ono ne, musí se sundat ty tlačítka. Udělám foto a vyznačím tam znaménka s polaritou, mám to píchlé na zdroji takže do auta nemusím běhat.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: návod na rozebrání stropní lampičky

Příspěvek od marfy8 »

Jojo to jsem zapomněl: tlačítka vyloupnout, jen trochu nechápu proč tu propaguješ jiné forum, tak si pro radu příště zajdi tam :wink: ...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“