JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od GeorgeTDi »

Čus. Lidi mam problém a to celkem velkej. Jdu jednou do garáže pro něco do auta a vidim jak pod sedadlem spolujezdce kvete plíseň. zkrátka celý prostor pro nohy pro spolujezdce co sedi v pravo vzadu byl mokrej a plesnivej. Vyndal jsem sedačku, odhrnul koberec a ta izolační vložka co je pod tím byla totálně prochcaná a smrděla jak zmoklej pes :cry: . Tak sem ji vyndal, jen ten mokrej kus-to znamená že jsem ji kousek odříznul od toho kusu co je vzadu a dal sušit. Vše vystříkal savem a teď to suším. Ale hledal jsem příčinu problému. Kontroloval jsem odtokové trubičky ze střešního okna a u řidiče trochu ucpaná ale jinak ok. Ale u spolujezdce jsem hledal kde to vyteče a na podvozku nikde nic. Pak jsem si všim že ta trubička ústí akorát u dveří jak je tam ta díra u pantu pro dveře ale byla směrem dovnitř a veškerá voda tekla do sloupku a asi do prahu a odtud nikde nevytékala. Tak jsem se vás chtěl zeptat jestli ta trubička má vést jako na řidičové straně až do podvozku a odtud vytékat nebo má téct pod dveřma zvenčí na práh. Dík moc Jirka

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od Tomm »

GeorgeTDi píše:Čus. Lidi mam problém a to celkem velkej. Jdu jednou do garáže pro něco do auta a vidim jak pod sedadlem spolujezdce kvete plíseň. zkrátka celý prostor pro nohy pro spolujezdce co sedi v pravo vzadu byl mokrej a plesnivej. Vyndal jsem sedačku, odhrnul koberec a ta izolační vložka co je pod tím byla totálně prochcaná a smrděla jak zmoklej pes :cry: . Tak sem ji vyndal, jen ten mokrej kus-to znamená že jsem ji kousek odříznul od toho kusu co je vzadu a dal sušit. Vše vystříkal savem a teď to suším. Ale hledal jsem příčinu problému. Kontroloval jsem odtokové trubičky ze střešního okna a u řidiče trochu ucpaná ale jinak ok. Ale u spolujezdce jsem hledal kde to vyteče a na podvozku nikde nic. Pak jsem si všim že ta trubička ústí akorát u dveří jak je tam ta díra u pantu pro dveře ale byla směrem dovnitř a veškerá voda tekla do sloupku a asi do prahu a odtud nikde nevytékala. Tak jsem se vás chtěl zeptat jestli ta trubička má vést jako na řidičové straně až do podvozku a odtud vytékat nebo má téct pod dveřma zvenčí na práh. Dík moc Jirka
Nene, ta trubicka ma ustit NAD pruchodkou dveri, POD hornim pantem dveri. Proste zboku A sloupku ven. Jak pises - casto to tam vypadne a pak to ch_ije dovnitr auta.

Dalsi tipy kudy to muze tect: napojeni hadicky na odtok stresniho okna nahore u okna, ucpana odtokova dira pro klimatizaci, prasklej plastik nad pylovym filtrem, sterely tesneni pod tubusem ve kterym drzi pyl. filtr..
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tomm píše:
GeorgeTDi píše:Čus. Lidi mam problém a to celkem velkej. Jdu jednou do garáže pro něco do auta a vidim jak pod sedadlem spolujezdce kvete plíseň. zkrátka celý prostor pro nohy pro spolujezdce co sedi v pravo vzadu byl mokrej a plesnivej. Vyndal jsem sedačku, odhrnul koberec a ta izolační vložka co je pod tím byla totálně prochcaná a smrděla jak zmoklej pes :cry: . Tak sem ji vyndal, jen ten mokrej kus-to znamená že jsem ji kousek odříznul od toho kusu co je vzadu a dal sušit. Vše vystříkal savem a teď to suším. Ale hledal jsem příčinu problému. Kontroloval jsem odtokové trubičky ze střešního okna a u řidiče trochu ucpaná ale jinak ok. Ale u spolujezdce jsem hledal kde to vyteče a na podvozku nikde nic. Pak jsem si všim že ta trubička ústí akorát u dveří jak je tam ta díra u pantu pro dveře ale byla směrem dovnitř a veškerá voda tekla do sloupku a asi do prahu a odtud nikde nevytékala. Tak jsem se vás chtěl zeptat jestli ta trubička má vést jako na řidičové straně až do podvozku a odtud vytékat nebo má téct pod dveřma zvenčí na práh. Dík moc Jirka
Nene, ta trubicka ma ustit NAD pruchodkou dveri, POD hornim pantem dveri. Proste zboku A sloupku ven. Jak pises - casto to tam vypadne a pak to ch_ije dovnitr auta.

Dalsi tipy kudy to muze tect: napojeni hadicky na odtok stresniho okna nahore u okna, ucpana odtokova dira pro klimatizaci, prasklej plastik nad pylovym filtrem, sterely tesneni pod tubusem ve kterym drzi pyl. filtr..
Kdyby to teklo tim pylovym filtrem tak by ale bylo mokro i u spolujezdce vepředu ne?? Já mam mokro jen vzadu. Myslím si že to tedklo tou trubkou do auta a do prahu a tam si to někdě muselo najít cestu do té zadní části a tam to zůstalo. Protože od okna zadního co je lepený jenom ( mam 3 dveř. sem zapomněl říct :D ) tak tam stopy nikde že by to teklo nejsou, a na stropnici taky ne. Jo a prosím tě není možný že by to teklo tím prahem a jak tam máš takovej jakoby ten práh kde přiděláváš sedačku, není možný že je tam někde díra kudy by to teklo jen dozadu?? Protože ve předu mokro nikdy nebylo. dík

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od Tomm »

GeorgeTDi píše:
Tomm píše: Nene, ta trubicka ma ustit NAD pruchodkou dveri, POD hornim pantem dveri. Proste zboku A sloupku ven. Jak pises - casto to tam vypadne a pak to ch_ije dovnitr auta.

Dalsi tipy kudy to muze tect: napojeni hadicky na odtok stresniho okna nahore u okna, ucpana odtokova dira pro klimatizaci, prasklej plastik nad pylovym filtrem, sterely tesneni pod tubusem ve kterym drzi pyl. filtr..
Kdyby to teklo tim pylovym filtrem tak by ale bylo mokro i u spolujezdce vepředu ne?? Já mam mokro jen vzadu. Myslím si že to tedklo tou trubkou do auta a do prahu a tam si to někdě muselo najít cestu do té zadní části a tam to zůstalo. Protože od okna zadního co je lepený jenom ( mam 3 dveř. sem zapomněl říct :D ) tak tam stopy nikde že by to teklo nejsou, a na stropnici taky ne. Jo a prosím tě není možný že by to teklo tím prahem a jak tam máš takovej jakoby ten práh kde přiděláváš sedačku, není možný že je tam někde díra kudy by to teklo jen dozadu?? Protože ve předu mokro nikdy nebylo. dík
Jo taaak, ja cetl jen "spolujezdce", ale uz ne vpravo vzadu. Zadni odtoky ze stresniho okna vedou do prostoru jak jsou zadni svetla. Ono by to teoreticky mohlo tect treba tou ucpanou klimou, kolem stredovyho tunelu (vpravo od radicky) a dozadu. Zvlast pokud treba stavas mirne dokopecka..
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tomm píše:
GeorgeTDi píše: Kdyby to teklo tim pylovym filtrem tak by ale bylo mokro i u spolujezdce vepředu ne?? Já mam mokro jen vzadu. Myslím si že to tedklo tou trubkou do auta a do prahu a tam si to někdě muselo najít cestu do té zadní části a tam to zůstalo. Protože od okna zadního co je lepený jenom ( mam 3 dveř. sem zapomněl říct :D ) tak tam stopy nikde že by to teklo nejsou, a na stropnici taky ne. Jo a prosím tě není možný že by to teklo tím prahem a jak tam máš takovej jakoby ten práh kde přiděláváš sedačku, není možný že je tam někde díra kudy by to teklo jen dozadu?? Protože ve předu mokro nikdy nebylo. dík
Jo taaak, ja cetl jen "spolujezdce", ale uz ne vpravo vzadu. Zadni odtoky ze stresniho okna vedou do prostoru jak jsou zadni svetla. Ono by to teoreticky mohlo tect treba tou ucpanou klimou, kolem stredovyho tunelu (vpravo od radicky) a dozadu. Zvlast pokud treba stavas mirne dokopecka..
Spíš parkuju mírně z kopečka nebo na rovině v garáži. Jěště zkusím proštouchnout ty zadní odtokové trubičky, ale jak řikám to bych poznal na stropnici a tapecírunku ne? Jo a prosím tě, nějak se k těm zadním nemůžu dostat, jak je to nejlepší, jako šíbr celej zatáhnout nebo nechat otevřenej nebo jen vyklopenej?? Čistil jsem to strunou do sekačky ale nějak ucpaný ty přední nebyly tak si myslim že i ty zadní by mohly bejt ok. A u tá klimy to poznám že je ucpaná kde? To sem nevyzkoumal nikde. Díky moc chlape

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od Tomm »

GeorgeTDi píše:Spíš parkuju mírně z kopečka nebo na rovině v garáži. Jěště zkusím proštouchnout ty zadní odtokové trubičky, ale jak řikám to bych poznal na stropnici a tapecírunku ne? Jo a prosím tě, nějak se k těm zadním nemůžu dostat, jak je to nejlepší, jako šíbr celej zatáhnout nebo nechat otevřenej nebo jen vyklopenej?? Čistil jsem to strunou do sekačky ale nějak ucpaný ty přední nebyly tak si myslim že i ty zadní by mohly bejt ok. A u tá klimy to poznám že je ucpaná kde? To sem nevyzkoumal nikde. Díky moc chlape
Prosim pouzivej citace s mirou :roll:

Ja sibr nemam, takze ti nepovim jak je prostouchnout, ale ty zadni to asi nebudou, to bys poznal jak rikas na tapecu. V kufru u rezervy voda neni?

U klimy to jde spatne, podle toho co mas za motor. Je to schovany za takovou "'klapkou" na odhlucneni mezi motorem a palubkou (vzadu za motorem), vecer nekde najdu foto..
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od GeorgeTDi »

Taky jsem pak koukal co jsem to vytvořil. Motor 1,9TDi 85kW takže tam moc místa už není na nějaké hledání. Voda v kufru není. Jsem si řikal jestli to prostě někde neprohnilo a neteklo tam pod tou plastovou krytkou prahu. Ale je mi záhadou proč ta voda nebyla i vepředu. Jěště mě napadly ty zadní okna, ale taky vypadaj ok. Ted mam v autě supr vůni. Jmenuje se to horské savo :D :D :D . Už aby bylo léto a takovýhle věci se nestávali. Za foto budu vděčen. Měj se Tomme

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tak a je to vyřešený. Voda tekla tím A sloupkem do prostoru spolujezdce a odtud dal kolem toho příčného prahu kde je přišroubovaná sedačka až dozadu. kde je nejnižsí bod v autě a tam to zůstalo. Vše ted suším a pak už to zas bude ok. Problém byl ta hadička odtoková na straně spolujezdce. Byla zapadlá do a-sloupku a tam vše teklo. Ale je moc krátká tak jí chci nějak nastavit, ale nemám se tam kudy dostat. Chci sundat čalounění a sloupku jak je od palubky ke střeše ale nemám odvahu to jen tak zkoušet. Ja se to tam sundavá poradte pls. Díky moc Jirka

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od Toxyz »

GeorgeTDi píše:Tak a je to vyřešený. Voda tekla tím A sloupkem do prostoru spolujezdce a odtud dal kolem toho příčného prahu kde je přišroubovaná sedačka až dozadu. kde je nejnižsí bod v autě a tam to zůstalo. Vše ted suším a pak už to zas bude ok. Problém byl ta hadička odtoková na straně spolujezdce. Byla zapadlá do a-sloupku a tam vše teklo. Ale je moc krátká tak jí chci nějak nastavit, ale nemám se tam kudy dostat. Chci sundat čalounění a sloupku jak je od palubky ke střeše ale nemám odvahu to jen tak zkoušet. Ja se to tam sundavá poradte pls. Díky moc Jirka
jestli nemáš boční bagy tak je jen nacvaklej + myslim že je třeba oddělat kus dveřní gumy
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od GeorgeTDi »

To Toxyz: Ne bagy tam nemám. Myslíš že je nutný sundavat kus ty gumy, ta tam tomu snad nevadí ne? A mam to odcvaknout spíš zeshora nebo začít od palubovky?? Dík

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od Toxyz »

GeorgeTDi píše:To Toxyz: Ne bagy tam nemám. Myslíš že je nutný sundavat kus ty gumy, ta tam tomu snad nevadí ne? A mam to odcvaknout spíš zeshora nebo začít od palubovky?? Dík
já si to ted přesně nevybavuju jak tam ta guma je....měl sem sundané vše víš.

Jinak ja sem prostě ten plast nadzvednul šroubovákam a zabral
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: JEZERO na podlaze za spolujezdcem!!!!

Příspěvek od GeorgeTDi »

Toxyz píše:
GeorgeTDi píše:To Toxyz: Ne bagy tam nemám. Myslíš že je nutný sundavat kus ty gumy, ta tam tomu snad nevadí ne? A mam to odcvaknout spíš zeshora nebo začít od palubovky?? Dík
já si to ted přesně nevybavuju jak tam ta guma je....měl sem sundané vše víš.

Jinak ja sem prostě ten plast nadzvednul šroubovákam a zabral
Už jsem na to koukal ale pod tím tapecem není ta hadička, takže musí vést vnitřkem toho sloupku prostě. Takže se tam k ní nedostanu tamtudy. Dík a měj se chlape

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“