Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od tomino123 »

Potřeboval bych poradit ohledně problému s imobilizerem. Otec jel autem a při jízě se prý ozvala zvuková signalizace (pískání) a tak raději zastavil a vypnul klíček. Když chtěl auto znovu nastartovat, motor naskočil, ale ihned zhasnul. Po několika startech si všimnul, že bliká kontrolka imobilizeru. Musel se tedy nechat od známého dtáhnout domů. Zkoušel jsem odpojit baterku a zkontrolovat všechny možné konektory, nic nepomohlo. Nevím jestli je problém v klíčku (žádné viditelné poškození) nebo v imobilizeru. Bohužel nemám druhý klíček, který bych mohl vyzkoušet. Neví někdo kde mohla vzniknout chyba, já totiž kabel nemám, tak abych to netáhnul do servisu jenom kvůli nějaké hlouposti, navíc ještě nemám PIN od řídící jednotky, takže nevím jestli to budou schopni u nás v opravně opravit. Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
saluti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od saluti »

mam ten samy problem stava se mi jednou dvakrat za mesic ze pred nastartovanim se rosviti a zapipa immo.bud je spatna cteci civka ale s nejvetsi pravdepodobnosti je to jakysi kablik ktery vede od spinaci skrinky k pristrojovce.castej problem co sem si tak procital fora.nemela by to byt nijak nakladna oprava.docela me udivuje ze se to rozsvitilo za jizdy to si myslim ze je nemozne.ja sem to jeste u sebe neresil zatim to neni tak casty a kdyz se to stane tak s tim zalomcuju a pak to hned zas de.

Uživatelský avatar
Madi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od Madi »

Mě se to taky stalo a známej mi vyměnil ten kablík od spínačky a budíkům a vše ok :)
Golf IV GTI
Tiguan Facelift

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od tomino123 »

Zatím díky za rady. Zkusím se teda mrknout na ten kablík od té čtecí hlavy. Já už jsem se tam podívat chtěl, ale když jsem chtěl sundat ten kryt z volantu, tak mi to nešlo. Vypadalo to jako by to bylo přišroubovaný ještě dvěma šrouby pod volantem, tak nevím jestli ho nebudu muset sundat.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od DworiBak »

Madi píše:Mě se to taky stalo a známej mi vyměnil ten kablík od spínačky a budíkům a vše ok :)
přesně tak u starších modelů toto odcházelo

Uživatelský avatar
Madi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od Madi »

tomino123 píše:Zatím díky za rady. Zkusím se teda mrknout na ten kablík od té čtecí hlavy. Já už jsem se tam podívat chtěl, ale když jsem chtěl sundat ten kryt z volantu, tak mi to nešlo. Vypadalo to jako by to bylo přišroubovaný ještě dvěma šrouby pod volantem, tak nevím jestli ho nebudu muset sundat.
Jojo volant musíš sundat.
Golf IV GTI
Tiguan Facelift

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od DworiBak »

Madi píše:
tomino123 píše:Zatím díky za rady. Zkusím se teda mrknout na ten kablík od té čtecí hlavy. Já už jsem se tam podívat chtěl, ale když jsem chtěl sundat ten kryt z volantu, tak mi to nešlo. Vypadalo to jako by to bylo přišroubovaný ještě dvěma šrouby pod volantem, tak nevím jestli ho nebudu muset sundat.
Jojo volant musíš sundat.
Jsou tam ještě dva šroubky pod volantem takže ven 8)

Jirkatoledo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: město

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od Jirkatoledo »

jestli máš klasickej 4ramenej tak volant sundavat nemusíš a jestli ho chceš sundat tak si připrav 12tku dvanáctihran.

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od tomino123 »

Tak volant sundávat nemusím, když jsem ho natočil tak sem se k tem šroubkům dostal. Koukal jsem na tu čtecí hlavu (nevím jak poznám že je 100% OK), konektor je v pořádku. Jestli je v pořádku kablík to nevím, protože to jde do svazku a zatím nevím kam to přesně vede. Nevíte někdo kam to přesně vede, ať to nemusím pitvat nebo jak změřím tu čtecí hlavu? Zatím díky.

Uživatelský avatar
vwberni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4 Modrany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od vwberni »

tomino123 píše:Potřeboval bych poradit ohledně problému s imobilizerem. Otec jel autem a při jízě se prý ozvala zvuková signalizace (pískání) a tak raději zastavil a vypnul klíček. Když chtěl auto znovu nastartovat, motor naskočil, ale ihned zhasnul. Po několika startech si všimnul, že bliká kontrolka imobilizeru. Musel se tedy nechat od známého dtáhnout domů. Zkoušel jsem odpojit baterku a zkontrolovat všechny možné konektory, nic nepomohlo. Nevím jestli je problém v klíčku (žádné viditelné poškození) nebo v imobilizeru. Bohužel nemám druhý klíček, který bych mohl vyzkoušet. Neví někdo kde mohla vzniknout chyba, já totiž kabel nemám, tak abych to netáhnul do servisu jenom kvůli nějaké hlouposti, navíc ještě nemám PIN od řídící jednotky, takže nevím jestli to budou schopni u nás v opravně opravit. Předem děkuji za rady.
me se to dela kdyz pohnu s volantem- jak jde nastavovat tak kdyz s nim pohnu treba dovnitr tak to nejde . staci ho pak dat zpet a zamacknout budiky nevite co s tim ? ?? a proc se to deje

Uživatelský avatar
Madi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od Madi »

Myslím že to vede do budíků a nemusí to být vidět na první pohled jako u mě ale vyměnili mi ho a pohoda.
Golf IV GTI
Tiguan Facelift

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Bliká kontrolka imobilizeru - HELP

Příspěvek od tomino123 »

Tak už mi auto jede. Měl jsem ho v servisu a opravdu to byl vadný kontakt u vodičů pro imobilizér. Prý je tam prořezávací svorka na rozdvojení vodičů ve které došlo k problému. Je to někde pod panelem s budíky. Ještě mi vyčistil a nastavil škrtící klapku. Stálo mě to 2670Kč, nevím kolik to stojí jinde. Jinak díky za rady a pokud máte taky tenhle problém, tak zkuste nejprv kouknout po té svorce.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“