Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od Tomm »

Kdyz pustim vetrak na 3. nebo 4. stupen, tak se do pedalu (nejen, ale v pedalech je to nejvic citit jak se prenasi po te plechove pricce) prenasi neprijemne vibrace (dost silne), setkal jste se s tim nekdo? Pomuze vyndani vetraku a vycisteni te "klece", nebo jedine vymenit za jiny?

Nejvyssi stupen moc nepouzivam, ale ta 3ka by se hodila, nekdy proste 2ka je malo :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od DworiBak »

Zřejmě jsou už ložiska vyběhaný :wink:

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od baciluss »

Tomm píše:Kdyz pustim vetrak na 3. nebo 4. stupen, tak se do pedalu (nejen, ale v pedalech je to nejvic citit jak se prenasi po te plechove pricce) prenasi neprijemne vibrace (dost silne), setkal jste se s tim nekdo? Pomuze vyndani vetraku a vycisteni te "klece", nebo jedine vymenit za jiny?

Nejvyssi stupen moc nepouzivam, ale ta 3ka by se hodila, nekdy proste 2ka je malo :?
Mam presne co ty...2 v pohode 3 uz trase a 4 mam pocit ako by mi spustilo ABS :D Uz som aj pozeral ako to rozobrat ale je to trochu ine ako kaze manual. Ten hovori nieco o troch sroboch lenze to vyzera tak ze musi cela ventilacia von z auta a az potom sa to da rozobrat a spravit servis. A verim tomu ze inziniery z SRN sa urcite nejak netrapili vyvazenim rotora. Nemyslim elektromotora ale tych lopatiek co nahanaju vzduch.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od Tomm »

2baciluss: a budes to nejak resit? Vetrak se da urcite vyndat bez puleni, drzi ho jen 2 sroubky zespodu klimy... zatim jsem ho vsak sundanej nemel...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od baciluss »

Tomm píše:2baciluss: a budes to nejak resit? Vetrak se da urcite vyndat bez puleni, drzi ho jen 2 sroubky zespodu klimy... zatim jsem ho vsak sundanej nemel...
Jasne strejdo Tomme ze to budem riesit. Pockas si na moj vysledok??? :mrgreen: Mozno by som to mohol skusit dnes alebo zajtra na nocnej...A ked uz bude kastlik dole tak dostelujem aj pant na dverach :wink:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od bear »

ten samej průser ale už u 1stupně a pouze když mám zaplé AC ! celé auto se chvěje jako by mělo zimnici.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od baciluss »

bear píše:ten samej průser ale už u 1stupně a pouze když mám zaplé AC ! celé auto se chvěje jako by mělo zimnici.
To by som skor pripisoval na klimakompresor alebo ten tlmic remena. Jo a neklesnu ti pri tom otacky??? Ze by bola niekde chyba v signali a po zapnuti klimy je motor pod zatazou a pri poklese otacok to potom trase. To je iba taka uvaha.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od bear »

baciluss píše:
bear píše:ten samej průser ale už u 1stupně a pouze když mám zaplé AC ! celé auto se chvěje jako by mělo zimnici.
To by som skor pripisoval na klimakompresor alebo ten tlmic remena. Jo a neklesnu ti pri tom otacky??? Ze by bola niekde chyba v signali a po zapnuti klimy je motor pod zatazou a pri poklese otacok to potom trase. To je iba taka uvaha.
neklesnou ! ale auto se rozechvěje, tomm mi radil ať se podívám na ten radiátor nebo co to bylo ale sundal jsem kastlík a viděl jsem to tam tak jsem naschvál nastartoval a pustil AC a ono nic "teda nešlo to odtam"

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od baciluss »

bear píše:
baciluss píše: To by som skor pripisoval na klimakompresor alebo ten tlmic remena. Jo a neklesnu ti pri tom otacky??? Ze by bola niekde chyba v signali a po zapnuti klimy je motor pod zatazou a pri poklese otacok to potom trase. To je iba taka uvaha.
neklesnou ! ale auto se rozechvěje, tomm mi radil ať se podívám na ten radiátor nebo co to bylo ale sundal jsem kastlík a viděl jsem to tam tak jsem naschvál nastartoval a pustil AC a ono nic "teda nešlo to odtam"
Tak pozri ventilator co ja na sahare....mozno ten hadze.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od bear »

baciluss píše:
bear píše: neklesnou ! ale auto se rozechvěje, tomm mi radil ať se podívám na ten radiátor nebo co to bylo ale sundal jsem kastlík a viděl jsem to tam tak jsem naschvál nastartoval a pustil AC a ono nic "teda nešlo to odtam"
Tak pozri ventilator co ja na sahare....mozno ten hadze.
koukali jsme na něj ale nepřišlo nám že by házel a ruku jsem tam dávat nechtěl :D

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od Tomm »

Tak zpet k ventilatoru topeni, ma jeste nekdo nejaky poznatky? :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od baciluss »

Tomm píše:Tak zpet k ventilatoru topeni, ma jeste nekdo nejaky poznatky? :?
Ja coskoro budem mat...ked pridem dnes z nocnej zacne mi 8 dnove volno tak sem nieco prinesiem. Planujem to rozobrat a aj nejak vyvazit ked sa bude dat. Ved uvidim.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od Tomm »

baciluss píše:
Tomm píše:Tak zpet k ventilatoru topeni, ma jeste nekdo nejaky poznatky? :?
Ja coskoro budem mat...ked pridem dnes z nocnej zacne mi 8 dnove volno tak sem nieco prinesiem. Planujem to rozobrat a aj nejak vyvazit ked sa bude dat. Ved uvidim.
Ok, tak hodne stesti at se to podari 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od Deivid »

Tomm píše:
baciluss píše: Ja coskoro budem mat...ked pridem dnes z nocnej zacne mi 8 dnove volno tak sem nieco prinesiem. Planujem to rozobrat a aj nejak vyvazit ked sa bude dat. Ved uvidim.
Ok, tak hodne stesti at se to podari 8)
Kluci já si myslím,že to jde od sahary.Přece jen jsou tam dva větráky,takže bych to viděl,že ta rezonanace pochází odtud.Co myslíte?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vibrace ventilatoru AC klimatizace na 3 a 4 stupen

Příspěvek od Tomm »

Deivid píše:Kluci já si myslím,že to jde od sahary.Přece jen jsou tam dva větráky,takže bych to viděl,že ta rezonanace pochází odtud.Co myslíte?
U me tedy urcite ne. Dela to totiz i kdyz sahara stoji. Vypnu zapalovani, otocim do polohy 1 a pustim vetrak - 1, 2 v pohode, 3, 4 vibrace. Jeste se jaks taks da vydrzet (mirne vibrace) kdyz zapnu 3 a zaroven cirkulaci vzduchu.

Az budu mit cas tak se v tom povrtam, sehnat motorek z vrakace nemuze byt tak tezky
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“