Absence ESP a EDS

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Absence ESP a EDS

Příspěvek od Smaster »

Zdravím začalo to tím že sem si koupil vloni v létě Golfa IV. Byl sem unešen perfektními jízdními vlastnostmi (po přesednutí z fušerksého Renaultu Laguna rv98) Je to 3déřové provedení rv.1998/10 z motorem 1.4 16V 55kw kompletne v elektrice z stresnim oknem atd. Ovsem jak casem jezdim dostalo auto nekolika zmen. Dříve na mokrém asfaltu nebo v blátě při prudké akceleraci to delalo jakesi drrrr zrejme EDS. Pak při prudkem projizdeni zatacek sem cítil mírné zasahy do pohybu auta ktere pusobilo dojmem jakoby me to drzelo ale ted auto ma tendenci se přetáčet. Vede me to k závěru že moje auto ma ESP i EDS ale nefunguje protoze ted se chova jakosi obycejne oproti drivejsku. Nemam zadne tlacitko ani kontrolku a ani pojistku a nevim jak zjistit jestly ESP opravdu mam nebo sem byl pouze pul roku halucinogenní a v halucinacích sem se i vyžíval :D
Přikládam foto
Přílohy
DSC00074.JPG
DSC00077.JPG
DSC00078.JPG

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Absence ESP a EDS

Příspěvek od Tomm »

Pokud nemas kontrolku, tak ESP nemas urcite (musi se dat vypnout), s tim ASR a EDS (EDL) - uz jsem to tu psal, pokud je jen ABS, tak ten cernej valec na ABS jednotce ma prumer 100mm, pokud je ASR (nebo EDS, oboji), tak ma prumer 130mm (nebo 150mm, nepamatuju si to presne).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Absence ESP a EDS

Příspěvek od Smaster »

Jo to sem si precetl a hned sem bezel dolu ze šuplerou ma rumer 70 takze ani jedno. Ale tak porad si nemuzu vysvetlit ty vlastnosti auta v zatackach kde to delalo do urcite doby to same co auta co maji esp zaple. Nemuze to byt jakasi elektro splacanina?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Absence ESP a EDS

Příspěvek od Tomm »

Smasterxxx píše:Jo to sem si precetl a hned sem bezel dolu ze šuplerou ma rumer 70 takze ani jedno. Ale tak porad si nemuzu vysvetlit ty vlastnosti auta v zatackach kde to delalo do urcite doby to same co auta co maji esp zaple. Nemuze to byt jakasi elektro splacanina?
Nevim, me treba taky chrci cosi v prevodovce kdyz prudce zrychluju (dela to jen na 1cku a jen pri vytoceni dost vysoko), u me to bude asi diferak, nevim no :?

Jo a mam jen ABS
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Absence ESP a EDS

Příspěvek od Smaster »

O to EDS ani tak nejde jen bych rad to ESP. A kdyz to necham napíchnout da se to pak zjistit?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Absence ESP a EDS

Příspěvek od Tomm »

Smasterxxx píše:O to EDS ani tak nejde jen bych rad to ESP. A kdyz to necham napíchnout da se to pak zjistit?
Podle cisla ABS jednoty by to melo jit, ale musis zjistit jaky jednotky ESP umi a jaky ne...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“