Napájení zesilovače

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Drak_One »

vtuni píše:- ukostři to od baterky na karoserii stejným průřezem jako + a pak to vem tím samým pruřezem třeba od uchycení zadních bezp pásu... :wink:

ja myslel, ze karoserie je uz ukostrena nebo ne?ale urcite tim nic nezkazim..kdyz to nekde u baterie ukostrim a pak to vemu ze zadu z karoserie, nechce se mi 2x tahat tak dlouhej kabel, hlavne ho kupovat 2 x ...je to docela mastny...:(

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od vtuni »

Drak_One píše:
vtuni píše:- ukostři to od baterky na karoserii stejným průřezem jako + a pak to vem tím samým pruřezem třeba od uchycení zadních bezp pásu... :wink:

ja myslel, ze karoserie je uz ukostrena nebo ne?ale urcite tim nic nezkazim..kdyz to nekde u baterie ukostrim a pak to vemu ze zadu z karoserie, nechce se mi 2x tahat tak dlouhej kabel, hlavne ho kupovat 2 x ...je to docela mastny...:(
karoserie je ukostřená to ano... ale všeobecně se doporučuje kvůli odrušení to ukostřit tím samým průměrem co se táhne + ... (tzn. větším průměrem nez je z výroby)
tahat - je podle mě nesmysl na zvuku to nepoznáš pokud nestavíš Hi-end hudbu za čtvrt míle.co má 4kW RMS..nebo nejsi fakt gurmán přes auto-hifi a v autě si pouštíš symfonie od beethovena...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Drak_One »

vtuni píše:
Drak_One píše:
ja myslel, ze karoserie je uz ukostrena nebo ne?ale urcite tim nic nezkazim..kdyz to nekde u baterie ukostrim a pak to vemu ze zadu z karoserie, nechce se mi 2x tahat tak dlouhej kabel, hlavne ho kupovat 2 x ...je to docela mastny...:(
karoserie je ukostřená to ano... ale všeobecně se doporučuje kvůli odrušení to ukostřit tím samým průměrem co se táhne + ... (tzn. větším průměrem nez je z výroby)
tahat - je podle mě nesmysl na zvuku to nepoznáš pokud nestavíš Hi-end hudbu za čtvrt míle.co má 4kW RMS..nebo nejsi fakt gurmán přes auto-hifi a v autě si pouštíš symfonie od beethovena...
jo, tak to pak chapu...to dava smysl...jinak nevis, kde by se dal schrastit levnej kabel? 20mm2? ja ted nasel na netu http://www.dobry-obchod.cz/produkt/deta ... -role-50m/ ten by mel stacit, ne? a diky za rady ;-)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od vtuni »

prijde na to kolik do hudby budeš investovat... atak přímo úměrně..k tomu kup kabely..nemá cenu dávat na hudbu...plácnu za 10 tisíc... kabely za 400kč/m ale zase je zvěrsvo dát kabely za 150,- k hudbě za 50.000,- na napájecích kabelech "až tak moc nesejde" rozhodně bych nešetřil na signálních (od radia k zesům...a oak na repro kabelech (od zesu k repro..) tam je to celkem poznat fakt hodně..
jo a ještě jedna ..pro někoho aprosto samozřejmá věc... napájecí kabel nesmí být tažen společně se signálovýma...(velde sebe) !!!!! tzn..pokud např. napájecí táhneš levým prahem dozadu..nikdy netahej stejným prahem i signálový kabely !!! ... natáhni je jinudy..pravým prahem...středem..jinak se ti to bude rušit..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kevin66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.08.2008 15:20

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od kevin66 »

vseobecne plati ze napajanie byva jedna z najdrahsich poloziek co sa tyka audio montaze...minusko muzes kludne upevnit na nejaky srob co mas v kufri a co sa tyka toho kablu ked mas taky vykon tak napr12mm kabel by to v napatovych spickach moc nestihal zivit a klesol by ti vykon zosika a ten kabel treba kupit a natiahnut iba raz tak preto sa neoplati na tom setrit a ked budes niekedy menit audio este za vyskonnejsie tak uz nebudes mat starosti s kabelazov...tot moj nazor...a s tym ze na napajacich kabloch nezalezi vobec nesuhlasim naopak si myslim ze su zakladom ale dobry postreh netahat napajacia kable spolu so signalovymi cim dalej od seba tym lepsie:)
a este ohladom poistky mala by mat tolko amperov kolko mas na zosiku alebo o nieco menej aby sa ten vysoky prud nedostal az k zosiku(keby nahodou) ale odpalil tu postku uz na plus kabli(priklad ked mas na zosiku co ja viem tri 20 amperove poistky tak poistka na plus kabli by mala mat maximalne 60A... :) asi tak..a v papieroch by mozno aj malo byt pisane aky kabel na nho treba len pre info ja som mal zosik co mal cca 250rms v mostiku a pisany mal 10mm kabel...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od vtuni »

určitě souhlas s tím že tahání kabelů je asi největší pakárna na celém auto-hifi takže bych rovnou volil kabel o průřezu 50qmm :wink: do budoucna to nebudeš muset pak předělávat..dkyž se rozhodneš přidat třeba další zesik... to že na napájecím kabelu až tak moc nezáleží bylo myšleno podle výrobce... tady je rozhodující průřez ..to zpracování je tak torchu druhořadý...
u signálových kabelů je to naopak..tam rozhoduje kvalita stínění, kvalita a povrchová úprava koncovek..atd...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kevin66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.08.2008 15:20

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od kevin66 »

jj s tym suhlasim ze co sa tyka vyrobcu kabla na tom nezalezi a uprimne je zbytocne u napajacich kablov platit viac za nejaku znacku...a jasne ze by bolo naj dat rovno 50mm kabel len ten aj nieco stoji...signalove to je jasne kvalita je priamoumerna cene a tym padom aj vyslednemu zvuku..plne suhlasim..

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Drak_One »

tak kluci, neco uz mam usmudlane,hlavne ze to uz trochu hraje :-)a trochu vypada, ted je jeste hodne prace,ale ujde to :-) co?
Přílohy
takhle to vypada, kdyz dva brachove kuti
takhle to vypada, kdyz dva brachove kuti
hezky vse pryc :-)
hezky vse pryc :-)
mentos a napad je tu
mentos a napad je tu
no coment
no coment
...
...
ja vim, jen drevotriska, ale casem se to jeste urcite predela, brachovu jsme predelavali 6 x
ja vim, jen drevotriska, ale casem se to jeste urcite predela, brachovu jsme predelavali 6 x
no
no
;-)
;-)
tam tadaaa
tam tadaaa
jo, tohle bych zapomel, nez jsem nasel dirku pro napajeci kabel, no fuj..proto ten ksicht, byl to boj
jo, tohle bych zapomel, nez jsem nasel dirku pro napajeci kabel, no fuj..proto ten ksicht, byl to boj

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od mates-vento »

Dobrá prácička ;)

Jinak s pojistkama bych si dával pozor a nedával je podle zesiku, ale podle kabelu. Vetšinou to teda bude fungovat, protože si asi člověk koupí kabel, kterej zesiku bude tak nějak odpovídat, ale kdyby někdo náhodou dal slabší, tak by se pojistky mohly jen zahřát, ale kabel víc a s nim pak třeba i celý auto ;) zvlášť v nějakejch spojích, ohybech atp... Čim delší a slabší kabel, tim slabší musej bejt pojistky, asi takhle :)
Tak mě napadá, že by se to vcelku dalo i vyzkoušet - natáhnutej +ovej kabel zkusit škrtnout v kufru o kostru, nejlíp o -ovej kabel, a když to pojistku okamžitě vyhodí, tak je to ok ;) Když by jí to trvalo třeba jen vteřinu, tak bych dal slabší.. bo jak to chytne zkrat a pojistka nevyhodí, tak je kabel žhavej v cuku letu a už to hoří :? Jestli to někdo bude zkoušet, tak fakt JEN ŠKRTNOUT 8)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

FikinD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 04.07.2008 20:28
Bydliště: Domanín

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od FikinD »

Taky mě čeká protahovaní kabelu. Muzete sem prosim nekdo hodit nejakej navod co vse se musi rozebrat kde co odsroubovat nebo odcvaknout, naco si dat pozor, atd.Nerad bych neco ulomil nebo poškodil. Jstli mate nejake fotky z instalace pro inspiraci hodte je pls.sem.
Děkuji

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Drak_One »

FikinD píše:Taky mě čeká protahovaní kabelu. Muzete sem prosim nekdo hodit nejakej navod co vse se musi rozebrat kde co odsroubovat nebo odcvaknout, naco si dat pozor, atd.Nerad bych neco ulomil nebo poškodil. Jstli mate nejake fotky z instalace pro inspiraci hodte je pls.sem.
Děkuji
clovece, na to jsem zapomnel...spis nemel u sebe fotak, ale jak se tam na fotce stouram pod volantem, tak to je tam, sundas celej ten spodek pod volantem a dostanes se skoro kamkoli nad pedaly..jde to lehce sundat...same sroubky, co jsou videt a musis sundat ten bok okolo pojistek, jen skubnes, ale jemne ;-) jinak na zacatku tady toho tematu nekdo fotil diru nad pedalem plynu, kdyz nemas lanko...tam jsem to prostrcil, nadhera hend nad posilovacem do vyjde;-) uvidis a pak to muzes vyst, kudy jen chces, procti si to tady, kluci mi tady hodne poradily...fakt dik ;-))

FikinD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 04.07.2008 20:28
Bydliště: Domanín

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od FikinD »

Drak_One píše:
FikinD píše:Taky mě čeká protahovaní kabelu. Muzete sem prosim nekdo hodit nejakej navod co vse se musi rozebrat kde co odsroubovat nebo odcvaknout, naco si dat pozor, atd.Nerad bych neco ulomil nebo poškodil. Jstli mate nejake fotky z instalace pro inspiraci hodte je pls.sem.
Děkuji
clovece, na to jsem zapomnel...spis nemel u sebe fotak, ale jak se tam na fotce stouram pod volantem, tak to je tam, sundas celej ten spodek pod volantem a dostanes se skoro kamkoli nad pedaly..jde to lehce sundat...same sroubky, co jsou videt a musis sundat ten bok okolo pojistek, jen skubnes, ale jemne ;-) jinak na zacatku tady toho tematu nekdo fotil diru nad pedalem plynu, kdyz nemas lanko...tam jsem to prostrcil, nadhera hend nad posilovacem do vyjde;-) uvidis a pak to muzes vyst, kudy jen chces, procti si to tady, kluci mi tady hodne poradily...fakt dik ;-))
Lanko nemam tak bud to protahnu tama a nebo jak tu nekdo psal to dam ke kabelovemu svazku, povedu to určitě kolem levejch dveri spis oto me slo jak sundat to oplastovani a pak jeste jde nejak vyndat ta přihrádka co je mezi radiem a držákem nápojů?kde máte ve dveřích nacpané výhybky?
Díky

Uživatelský avatar
DoggyBoy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od DoggyBoy »

crossic píše:No určitě to natáhni od baterie...odkudkoliv jinud je to blbost...dovnitř se ten plusák tahá tím krkem co máš za filtroxem a jde ti ke stěračům...sundáš torpédo, stěrače a motůrek a přes reltkovou skříň si to jen pustíš dolů pod palubku...pak to jen podél prahu natáhneš dozadu...

Zaboha sem to tam nemohl procpat... :D nevim jak se to někomu mohlo povéct...
Golfík IV 1.8Turbo GTI
Obrázek

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od shaft.cz »

Dle me je nejednodusi a nejrychlejsi a nejkrasti tahnou napajeni kolem origo el.svazku hned za deskou s relatkama ktera je nad naslapem, je tam takova gumova pruchodka v ni ten el.svazek a mista okolo habadej, min pro 2-3 50tky!!! Foto mam doma tak jestlisi vzpomenu dodam! :wink:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od vtuni »

shaft.cz píše:Dle me je nejednodusi a nejrychlejsi a nejkrasti tahnou napajeni kolem origo el.svazku hned za deskou s relatkama ktera je nad naslapem, je tam takova gumova pruchodka v ni ten el.svazek a mista okolo habadej, min pro 2-3 50tky!!! Foto mam doma tak jestlisi vzpomenu dodam! :wink:
ten člověk má pravdu :old:
natáhl mi to tamtudy skoro sám za chviličku
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“