Chyby climatroniku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Chyby climatroniku

Příspěvek od paprika44 »

Dneska jsem zjistil, ze mi občas nejde klimatizace ( myslím jen studený vzduch )
Přes diagnostiku na Climatroniku jsem zjistil, že mi to píše tyto chyby:

25b - Servomotor nastavovače klapky rozdělení vzduchu - prostor pro nohy/rozmrazování Climatronic
4fa - Servomotor přetlakové klapky Climatronic
318 - Tlakový spínač klimatizace Climatronic

Ptám se, kde hledat ty Servomotory...já myslím že někde pod nebo spíš za kastlíkem u spolujezdce ....
Tlakový spínač asi někde v motorovém prostoru ? ..
Už jsem zde na foru četl o tom, že se v tom servomotoru vetšinou posere to plastové ozubené kolečko .... dival jsem se na netu na dily, a je to celkem drahý špás
Takže za každou informaci, radu bych byl vděčný....
Třeba dneska, když jsem jel z práce, tak jsem smazal ty chyby, zapnul jsem foukani studeneho vzduchu a citil jsem, ze to chladi..podotýkám, že dneska není horko a je kolem 17 stupňů celsia....
Včera, když jsem jel a bylo vedro a svítilo sluníčko, tak mi climatronik foukal jen vzduch z větráků, nebyl ochlazen .....
bylo nějakých 24 stupňů ...
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby climatroniku

Příspěvek od Brady7 »

Servomotorky pod palubkou za kaslikem no. Ten sníma tlaku - málo chladiva !!! nemněnit snímač!!!
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Chyby climatroniku

Příspěvek od paprika44 »

Brady7 píše:Servomotorky pod palubkou za kaslikem no. Ten sníma tlaku - málo chladiva !!! nemněnit snímač!!!
Dík za radu ;)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
driver.M
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 01.10.2007 07:12
Bydliště: Pihel
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby climatroniku

Příspěvek od driver.M »

ahoj, píše mi to něco podobného, ale mě to dělá pazvuky a spíš mi to furt chladí a klimatronik musím nastavit na 27 aby to začlo topit ale jen když je tepleji.

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Chyby climatroniku

Příspěvek od paprika44 »

driver.M píše:ahoj, píše mi to něco podobného, ale mě to dělá pazvuky a spíš mi to furt chladí a klimatronik musím nastavit na 27 aby to začlo topit ale jen když je tepleji.
Tak tohle mám taky....jde o to že odešel některý ze servomotorků ..... podle climatroniku zjistit, kterej odešel a pak pěkně celou palubovku odmontovat a hledat a hledat ... já už jsem to vzdal a smířil jsem se s tím, že klima chladí normálně a topení topí asi na 3 stupně ... pak jede na plno :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“