špatné stahování okna spolujezdce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
stk323f
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.09.2007 10:37
Kontaktovat uživatele:

špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od stk323f »

Ahoj, poradíte mi?
Při stahování a zavírání okna u spolujezdce (el.) vždy ve stejném místě je slyšet nepříjemný zvuk, jakési poměrně hlasité cvaknutí. Okno jsem kontroloval, nic nedře, rychlost posuvu okna je normální. Bojím se aby se s oknem něco nestalo, kor když si teď chci nechat nalepit folie. Nevíte co by to mohlo být? Než rozdělám tapec.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od Goauld »

Urvanej držák skla na tom co ho vozí. Originál sou plastovy, opravná sada je už s kovovejma. Je to ve FAQ :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
stk323f
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.09.2007 10:37
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od stk323f »

A stačí odendat tapec a dostanu se k tomu, a nebo budu muset sundávat i ten plech?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od Goauld »

Bohužel musíš aji ten plech, je na něm všechno přidělany, návod je ve faq přečti si ho, není to zas tak jednoduchy.
Ale podívat se jestli je některej ten džák urvanej se dá aji po oddělání tapecu, sou tam takovy gumovy krytky, ktery když odděláš a sjedeš trochu oknem dolů, dojedeš na ty držáky a je vidět v jakym sou stavu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
stk323f
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.09.2007 10:37
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od stk323f »

díky, toho jsem se bál :-(

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od shaft.cz »

stk323f píše:díky, toho jsem se bál :-(
neboj se zas tak tezky to neni :) odkud jsi: muzu ti pripadne pomoct pokud by jsi do toho nesel sam.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od Tomm »

Jakej mas r.v.? Kovovy se davaly 2001+ (mozna 2002+)

Muze to delat ten drzak, ale moznosti je vic. Kontroloval jsi ty vodici gumy na ramu dveri? Pri vytahovani/sjizdeni je okno v jedne rovine nebo se nakloni dopredu/dozadu? Jde sklo rovne do ramu, nejde prilis dovnitr/ven? (ohnute dvere podle kastle)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
stk323f
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.09.2007 10:37
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od stk323f »

r.v. mám 97 highline
Okno nijak neklinká ani se nenaklání dopředu ani dozadu. Mel jsem sundanej tapec ale nic jsem nezpozoroval. Jen to že když jede dolů tak to necvakne jen při zatahování. Stále v jednom momentu zatažení. Napadá mě jako kdyby byl vylomenej jeden zub nějakýho navíječe. jenže já nevím jak to tam pod tím plechem vypadá. Takže jen odhaduju. Okno nijak odřený není. Řeším to i proto, že hcic dát nalepit folie a aby se mi ta folie tím nějak nezničila. Ale hlavně mě to docela sere :-) No však to znáte. Pod ten plech se mi moc nechce. Jednak jsem čet, že to není úplně pr**l a hlavně i při sundávání tapecírungu (poprvé) jsem byl zpocenej až na prde.i. nenapadá Vás někoho co by to mohlo být jiného, než ten držák. Nějak se mi nezdá, že by při prasklém držáku to klapalo stále na stejném místě a hlavně, že by to vůbec neomezovalo pohyb okna. Předem díky za zkušenosti.
StK

Uživatelský avatar
stk323f
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.09.2007 10:37
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od stk323f »

shaft.cz píše:
stk323f píše:díky, toho jsem se bál :-(
neboj se zas tak tezky to neni :) odkud jsi: muzu ti pripadne pomoct pokud by jsi do toho nesel sam.
Jsem z Chvaletic. Východní čechy

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od Tomm »

Takto vypada plech zezadu:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Mirko_46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko, Prešov

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od Mirko_46 »

je velky problem dat ten plech dole? drzi ho aj nieco naviac ako len tie srubky co su po obvode? Okno asi treba prilepit paskou v hornej polohe aby sa ten plech dal vytiahnut a co dalej?
VW Golf 1.6 16V (77kW) 3-dverová verzia r.v. 8/2000

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od Tomm »

Mirko_46 píše:je velky problem dat ten plech dole? drzi ho aj nieco naviac ako len tie srubky co su po obvode? Okno asi treba prilepit paskou v hornej polohe aby sa ten plech dal vytiahnut a co dalej?
Celej postup je popsanej v tematu FAQ :idea: :idea:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od mathew08 »

Mala otazočka k oknu u vodiča.
Ked stlačim ovladač na paneli uplne má to okno zísť samo uplne dole? lebo mne to ide ako keby to bolo stale v 1. polohe a musim to držať. Je to dobre?

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od shaft.cz »

Tomm píše:Jakej mas r.v.? Kovovy se davaly 2001+ (mozna 2002+)

Muze to delat ten drzak, ale moznosti je vic. Kontroloval jsi ty vodici gumy na ramu dveri? Pri vytahovani/sjizdeni je okno v jedne rovine nebo se nakloni dopredu/dozadu? Jde sklo rovne do ramu, nejde prilis dovnitr/ven? (ohnute dvere podle kastle)
jses si stopro jistej ze se davaly celokovovy? Ja si myslim ze ty se daji koupit u VW jako opravna sada, od vyroby je stale plastove ale jsou dva druhy, starsi a ten novejsi ma zezadu jakoby vystupek, vystuhu!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatné stahování okna spolujezdce

Příspěvek od Tomm »

shaft.cz píše:jses si stopro jistej ze se davaly celokovovy? Ja si myslim ze ty se daji koupit u VW jako opravna sada, od vyroby je stale plastove ale jsou dva druhy, starsi a ten novejsi ma zezadu jakoby vystupek, vystuhu!
Ano, jsem si jistej, od urcityho roku jsou kovovy...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“