Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysvětlení a rozdělení pal. PC
PříspěvekNapsal: 08.06.2008 10:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3598

Ostrava

Může mi prosím někdo ujasnit a zasvětit do palubních počítačů? DOT MaxiDOT, CAN NECAN...a další pokud ještě jsou. Předpokládám, že to jsou asi pal PC dle vybav vozů a že jeden umí víc než druhý atd.
Ideální by byly i nějaké fotky případně linky, kdyby se někdo nudil.

Uvažuji o koupi GIV jelikož budu asi potřebovat jezdit každý den a moje GIII se na to moc nehodí a na zimu to neni vůbec :(

Případně se určitě dělaly i verze bez pal PC. Jde to nějak dodělat nebo je to složité?

VW Passat B5,5 combi 1,9TDI 96kw -> chip by TDI FUN 164ps/393Nm, Audi A6 C5 3.0i Q Avant LPG Tiptronic 162kw, Audi A4 B6 cabrio 1.8T 120kw (ex: Nissan Murano 3,5 V6 197kw, Škoda Octavia I RS 158kw, VW Jetta GL MKII 1,8 66kw RP automat, VW Golf GTI MKIII 2,0 8V, VW Golf II 1,8 GT 66kw/90ps)

Předmět příspěvku: Re: Vysvětlení a rozdělení pal. PC
PříspěvekNapsal: 08.06.2008 11:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5556

Brno, Jihlava

Takze:
CAN x NECAN znamena typ elektriky, do 6/99 byl necan, od 6/99 can, zamenit se to neda. Tedy respektive da, ale pak ti nebudou budiky komunikovat s ostatnima jednotkama v aute, a zase na druhou stranu nelze vsechny jednotky predelat na can protoze nesedi kabelaz. Hlavni problem spojeny s can je ten, ze sehnat polodot nebo maxidot bez can je temer nemozne. Rozpoznani can x necan jde pouze z cisla, necan obsahuje 919, can 920.

Pokud bys dodelaval pal.pc do auta kde nebylo, tak musis jeste mirne upravit elektriku a dodelat packu na prepinani fci (vymenit packu steracu).

Typy (ne kompletni seznam, jen priklady):
1) MFA (tj. zakl. pal. pc v hodinach), tady s automatickou prevodovkou
Příloha:
tach_mfa_alt.jpg
tach_mfa_alt.jpg [ 8.6 KiB | Zobrazeno 1831 krát ]

2) MFA (tj. zakl. pal. pc v hodinach)
Příloha:
tach_mid_mfa.jpg
tach_mid_mfa.jpg [ 10.79 KiB | Zobrazeno 1830 krát ]

3) polodot (displej polovicni velikosti), zde v obyc verzi
Příloha:
tach_1j0_mid_mfa.jpg
tach_1j0_mid_mfa.jpg [ 7.61 KiB | Zobrazeno 1835 krát ]

4) polodot (displej polovicni velikosti), zde v sport verzi s krouzkama
Příloha:
tach_1j5_mid_mfa.jpg
tach_1j5_mid_mfa.jpg [ 7.96 KiB | Zobrazeno 1835 krát ]

5) sportovni budiky (s krouzkama) bez pal.pc
Příloha:
tach_1j5.jpg
tach_1j5.jpg [ 8.92 KiB | Zobrazeno 1841 krát ]

6) maxidot, nejvetsi displej co lze mit
Příloha:
00004_G.jpg
00004_G.jpg (85.23 KiB) Zobrazeno 525 krát

Fce MFA jsou dosti omezene, polodot a maxidot toho umi o dost vic, maxidot pak zobrazuje vic informaci (treba z origo navi apod.).

Specialitkou je dohrani dojezdu (v km) na nadrz, lze ale jen do urcitych typu (polodot, maxidot), tusim od roku 2002 kdy se menilo immo z 2gen na 3gen.

Rozliseni obyc x sport se pozna dle: obyc = 1J0, sport 1J5. Od obyc se sport lisi jednak krouzkama a jednak podkladem. Krouzky jsou na plexi, ktere lze zamenit, ale pozor, jsou 2 vyrobci budiku na GIV, Motometer a VDO, nelze zamenit plexi z Motometru na VDO a obracene!

PříspěvekNapsal: 08.06.2008 12:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3598

Ostrava

Co konkretne na elektrice bude treba dodelat? A cidla se taky budou muset nejak dodelavat? To asi ne, ze? Protoze ty jsou napojeny na ŘJ a na tu se napoji budiky s pal pc, ze?

VW Passat B5,5 combi 1,9TDI 96kw -> chip by TDI FUN 164ps/393Nm, Audi A6 C5 3.0i Q Avant LPG Tiptronic 162kw, Audi A4 B6 cabrio 1.8T 120kw (ex: Nissan Murano 3,5 V6 197kw, Škoda Octavia I RS 158kw, VW Jetta GL MKII 1,8 66kw RP automat, VW Golf GTI MKIII 2,0 8V, VW Golf II 1,8 GT 66kw/90ps)

PříspěvekNapsal: 08.06.2008 15:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5556

Brno, Jihlava

G3-lower píše:
Co konkretne na elektrice bude treba dodelat? A cidla se taky budou muset nejak dodelavat? To asi ne, ze? Protoze ty jsou napojeny na ŘJ a na tu se napoji budiky s pal pc, ze?

Propojeni mezi r.j. a budikama.

Cidlo teploty se musi natahnout od narazniku.

PříspěvekNapsal: 08.06.2008 20:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

566

f Práglu

Tomm: nejlepsi vysvetleni o budikach ... DIKY, sice to je ve FAQ ale tohle je konecne pochopitelne!!! :twisted:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 09.06.2008 08:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2096

Jižní Čechy - kousek od Metropole

Pokud nebudu počítat čidlo teploty, tak se natahnou pouze 3 dráty od nové páčky stěračů (s ovládáním PC) do konektoru budíků.

http://pelack.mybrute.com

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 09.06.2008 09:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5556

Brno, Jihlava

PeLa píše:
Pokud nebudu počítat čidlo teploty, tak se natahnou pouze 3 dráty od nové páčky stěračů (s ovládáním PC) do konektoru budíků.

+kabl do ridici jednotky (kvuli spotrebe), nektery starsi auta ho nemaji

PříspěvekNapsal: 09.06.2008 12:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2096

Jižní Čechy - kousek od Metropole

To je snad jen u NECAN.
Can to bere po sběrnici.

http://pelack.mybrute.com

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 09.06.2008 12:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5556

Brno, Jihlava

PeLa píše:
To je snad jen u NECAN.
Can to bere po sběrnici.

Jo, tak to asi jo 8)

PříspěvekNapsal: 16.06.2008 14:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.04.2008

48

Střední Čechy

Zdravím všechny...koukám že sem konečně našel forum, kde palubním PC, někdo rozumí.

Mám dotaz, v Audi sekci sem to nikde nenašel, ale jedná se o A3 a to by mělo bejt skoro stejný jako GIV...

Podařilo se mi získat budíky s MiniDotem, takže celej nadrženej sem se těšil až budou v autě.
Budíky sou z r.v. 2001, já mám r. '97, takže sem věděl že budou problémy s IMMO a že bude potřeba budíky přizpůsobit.
Navíc sem počítal s dodělávánim přepínací páčky, bo moje auto jí nemá...

Když připojim budíky na auto, normálně se rozsvítí, ukazujou otevřený dveře teplotu vzduchu atd....akorát řve senzor oleje, ale co sem se dozvěděl, je to běžnej problém, kterej se dá vyřešit...a auto nenatočim (neni shodný IMMO)

Ale o co mi de...
Auto i s budíkama sem odvez do jedný firmy, kde to dohod kamarád co dělá autoelektriku, aby mi z nich přečetli kód pro pozdější přizpůsobení na auto.
Když sme budíky připojili, tak najednou nešla načíst ani jedna hodnota přes zástrčku v autě 8O ..natož pak aby se povedo zjistit kód...
Pak když sme připojili starý budíky zpátky, začal soft. kterej na to měli normálně komunikovat s autem.....

Tak se chci zeptat jestli náhodou někdo nevíte, kde by moh být problém....mám strach aby nebyly vadný nějak budíky co sem sehnal...ale zase displaye sou funkční..
De mi hlavně o pal. PC, ale teď nevim jak sem se tu moh dočíst, jakou má moje auto sběrnici, jestli CAN, nebo NeCAN :|

Tak se bojim aby to vůbec nějak šlo rozpohybovat...

Prosím o shovívavost, vim že to neni GIV, ale nikde sem s problémem nepochodil.Všem předem díky za každou radu!

PříspěvekNapsal: 16.06.2008 14:58 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

15021

BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

podle mě je zádrhel v tom že jestli máš auto 97.. tak ti neběži po can sběrnici..což budíky z roku 2001 ano....

láme se to v roce 99 takže na 100% auto to mít nemůže...a budíky na 100% to mít budou..ani jedno neni přelomovej rok

takže pešek.. :? . zbývá...
a) sehant na ebay redukci..převodník co umí přizpůsobovat necanovej signál pro canový budíky...
b) překopat komplet celou elektriku v autě na CAN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tj všehcny řidici jdenoty ..motor, abs, bagy, komfortku...atd....
c) překopat kompet celý budíky..ale tohle není ani vyšší dívčí...to je dívčí univerzita.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

udělat se dá všechno...zaplatit jen něco.... :wink:

PříspěvekNapsal: 16.06.2008 15:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.04.2008

48

Střední Čechy

[quote="vtuni"]podle mě je zádrhel v tom že jestli máš auto 97.. tak ti neběži po can sběrnici..což budíky z roku 2001 ano....

láme se to v roce 99 takže na 100% auto to mít nemůže...a budíky na 100% to mít budou..ani jedno neni přelomovej rok

takže pešek.. :? . zbývá...
a) sehant na ebay redukci..převodník co umí přizpůsobovat necanovej signál pro canový budíky...
b) překopat komplet celou elektriku v autě na CAN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tj všehcny řidici jdenoty ..motor, abs, bagy, komfortku...atd....
c) překopat kompet celý budíky..ale tohle není ani vyšší dívčí...to je dívčí univerzita.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

udělat se dá všechno...zaplatit jen něco....

Prvně díky za odpověď.

Mno co já mám informaci, tak CAN sběrnici, měli už i starý Audiny a hlavně si myslim, že kdybych neměl CAN, tak se budíky ani nerozsvítí.
Mě normálně displaye naběhnou i palivoměr je funkční. Akorád mi teda neukazuje pravá směrovka a nefunguje regulace podvícení budíků, ale tam se domnívám, že by to mohlo vyřešit přepinování (nevim :roll: )
De o to, že jakmile sou budíky připojený, shodí to celou diagnostiku..mám strach jestli neni vadnej třeba jen ten okruh s immobilyzerem :cry:

Podby se tu našel někdo, kdo by dokázal z budíků přečíst IMMO kód, učinil by mě šťastným :ura1:

PříspěvekNapsal: 16.06.2008 15:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5556

Brno, Jihlava

Trawerza píše:
Prvně díky za odpověď.
Mno co já mám informaci, tak CAN sběrnici, měli už i starý Audiny a hlavně si myslim, že kdybych neměl CAN, tak se budíky ani nerozsvítí.
Mě normálně displaye naběhnou i palivoměr je funkční. Akorád mi teda neukazuje pravá směrovka a nefunguje regulace podvícení budíků, ale tam se domnívám, že by to mohlo vyřešit přepinování (nevim :roll: )
De o to, že jakmile sou budíky připojený, shodí to celou diagnostiku..mám strach jestli neni vadnej třeba jen ten okruh s immobilyzerem :cry:

Podby se tu našel někdo, kdo by dokázal z budíků přečíst IMMO kód, učinil by mě šťastným :ura1:

To vypada na spatne zapojeni. Urcite se to od urciteho roku lisi, vysvetlovalo by to tu kontrolku smerovky, podsviceni (to bude mozna pres can) i tu nefunkcni diagnostiku. Zkusil bych sehnat schemata a prepinovat :idea:

PříspěvekNapsal: 16.06.2008 15:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.04.2008

48

Střední Čechy

Díky moc za reakci.

Mno mě zase někdo radil abych nejdřív připojil budíky a pak až přepinoval konektory.
Ten kluk zase řikal, že budíky mu normálně jeli akorád mu nesvítila kontrolka mlhovek a podkávacích světel.
Ale to bylo na Octavce... :(

PříspěvekNapsal: 17.06.2008 18:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

359

Prostějov

ty máš budíky z A3 a dáváš je do ...... ? G IV, O I, A3 ?

Audi A4/A2, diagnostika,zjištování pinů atd., montáže tempomatů, PDC, palubních PC, a jiného orig. vybavení, VCDS, VAGPROG2009, RNS 510 tool, Vagcommander, Vagtacho, Galleto atd Odblok obrazu na RNS 510 /zjištění PINu

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]