!!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
tzatrapa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.09.2009 09:32

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od tzatrapa »

Ahoj.
Mohu se taky přidat do diskuze?
Nedávno jsme koupili Boru bez palubního PC a chtěli by jsme ho tam dodělat,ale fakt o tom nevím vůbec nic.Má s tím někdo zkušenosti v západních čechách?Jsem z Karlových Varů.
Dík za odpověď

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od vtuni »

nejdřív hledej... :arrow: témat na dodělání palubního PC je tou víc než dost.. až zjistíš co a jak....co se všechno musí...co to bude stát atd.. a až se pevně rozhodneš tak začni shánět někoho kdo to umí..
jinak v Praze to umí třeba chiptuner.. tak si max uděláš výlet třeba do ZOO :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od Goauld »

vtuni píše:bebo pokud to budeš brát z jednoho auta najednou tak koukni na číslo budíku..pokud tam bude 919 tak je to Necan pokud 920 tak je can..
Podle budíků to tak uplně nepozná. Já mám třeba 920, ale CAN tam není pro bagy a ABS, nebo aspoň tak nějak mě to bylo řečeno, takže není CAN jako CAN.
Já bych zase chtěl budíky s dojezdem, do těch mých to prej dohrát nejde a když si koupim jiny, tak zas bude svítit kontrolka bagu a ABS, takže mě to akorát štve :?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

BorecJaroso
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 08.03.2009 11:54
Bydliště: Tršice
Kontaktovat uživatele:

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od BorecJaroso »

cus ješte jak poznám zda je jednotka abs can aby to fungovalo na 100 pro

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od vtuni »

tak znova otvírám po delší době tohle téma...

dnes bohužel z vlastní zkušenosti.... :cry:

ani po cca 3 hodinách usliovné práce se Vasovi (kterýmu bych chtěl tímto velmi poděkovat za ochotu a jeho čas)
nepodařilo budíky rozchodit ani za pomoci CAN busteru ...

problémy co byly:
:arrow: svítící kontrolka airbagů
:arrow: budíky vůbec nekomunikovali co se týče spotřeby auta.... přepínali se na l/hod při stojícím autě a na l/100km při jedoucím...ale jinak spotřeba okamžitá 0, průměrná 0 .... prostě bez odezvy.. dojezd se nějakej zobrazil..ale těžko říct zda se mu dalo věřit...


vše ostatní chodilo bez problémů....

can buster byl zapojen dle návodu do T.. následovně..

černý – kostra přímo na modrý 32 pin konektor… PIN 9
červený – dlouhodobé + přímo na modrý 32 pin konektor PIN 23
bílý – zapalování KL 15 přímo na modrý 32 pin konektor PIN 1
růžový – předehřev přímo na modrý 32 pin konektor pin 13
hnědý – spotřeba přímo na zelený 32 konektor PIN 32
Šedý - čidlo teploty oleje přímo na zelený 32pin konektor na PIN 18 t
Černo/bílý- otáčky motoru přímo na modrý 32 konektor PIN 11
Žlutý – CAN HIGH přímo na zelený 32 konektor PIN 19
modrý CAN-LOW přímo na zelený 32 pin konektor PIN 20

díky všem za radu....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
dakty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 851
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od dakty »

rozchodil to někdo vůbec? Neberu Aurica, kterému to dělal někdo jiný a on o tom nic neví :-)
Škoda Yeti 1.2 TSI Ambition... poježděníčko na půl roku :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od vtuni »

no co mi říkal Vasa..tak za ním byl někdo z klubu komu to taky nefungovalo.... :?
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od AURIC »

Co jsem komunikoval s Cypem, tak ten to rozjel po propajeni kontaktu (nevim zdali to je nutne), jedine co se mu nezdalo byly nesrovnalosti s hodnotami spotreby (ty sleduji i ja), ... mam dojem, ze chiptuner taky buster zapojil a jel, ale tim si nejsem jisty mohu to overit, a co se tyka MKTecha, ktery buster montoval me, tak jich namontoval vice a vzdy chodily, tak jako me, me jde vsechno i dokonce komfort, ktery propojil az Vasa, jedine co je takove zkreslujici je aktualni spotreba, ale to beru, ze obchazim neco necim a nikdy to nebudou plnohodnotne budiky, ... takze doporucim kontaktovat MKTecha - vypada to, ze on je zapojovaci kral busteru. :wink: Jinak upozornuji, ze ty bustery, ktere mate ode me tak jsou identicke s tim co mam v aute... :!:
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od Rom@n »

Já jsem to ještě neměl čas vyzkoušet od té doby co mi přišel ho mám hozený ve skříni. teď přes zimu se k tomu dostane tak sem pak napíšu jak to dopadlo, doufám že nebudou problémy.
Obrázek

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od vtuni »

:arrow: Auric :arrow: jenže ono je patrně rozdíl v zapojeí dle typu auta... dle typu motoru.. 1,8T má torchu jinou elektriku než 1,6 .. navíc pokud se nepletu (je to možný) že ty máš auto v původní verzi sociál...se švihadlama atd..ne..?? takže máš i komfortku dodělávanou...takže tam můžeš mít CANovou komfortku...

jinak tobě normálně funkčně chodí i kontrolka Airbagů...??? protože podle toho co jsem zapojovali..to ten buster nemá z čeho vzít... a na PIN 6 modrýho konektoru který ovládá kontrolku se ten buster nenapojuje..takže to ani nemůže poslat...

chtělo by to někoho komu to chodí...kdo by tu popsal zapojení barev drátů... :roll: kam má co napinovaný....vytáhnout budíky a podívat se...
protože v tom návodu co jsem k tomu dostal např se vůbec nic nepíše o zapojení oranžovýho drátu z busteru.. takže tam může být problém.. ten má být asi nějakam zapojenej (ale nevím jeslti u G-IV protože některý věci zapojení co tam píšou se týkají pouze elektriky T4) ...ale v návodu (v tom mým ofoceným) to chybí. (jestli to tam teda vůbec bylo)
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od AURIC »

kontrolka airbagů se mi rozsvítí a pak zhasne, tak jak to má být, doba svícení je kratší než u originálu, ale blikne tak jak má. Kam patří oranžovej drát ti bohužel nepovím, návod jsem k busteru dostal stejny jako ostatni ... moje rada zni, zkuste Milana, uz jsem to zminoval nekolikrat, na misto hodin experimentovani zajedu k nemu a ten rekne co a jak. To je snad poslední člověk, který může pomoct.
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od vtuni »

no jasně.... ale jde mi o to jestli ti tak kontorlka fungunje jak má nebo jen svítí a zhasíná aby to vypadalo může být udělaný totiž tak jak to dělají na skodahome..prostě tu kontrolku naprogramujou natvrdo aby svítila 3,5 sec.. bez ohledu na to co hlásí neCAN bagová jednotka..protože ty can budíky s ní neumí komunikovat...
nebo tu kontorolku přimostí např k ABS rozsvítí se a zhasne...ale nemá ani ponětí co dává bagovka..sháší se ti samostatně nebo zároveň s ostatníma..???
(takhle se to např dělá u bazarovejch aut... místo bagů se nacpou jen záslepky... kontrolka se přemostí a na první pohled není nic poznat - kontrolka bagů se musí shášet naprosto samostatně.. ne zároveň s ostatníma)
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od AURIC »

promin, ale na to neumim odpovedet ... nevyznam se v tom :(
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Tolis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od Tolis »

Zdravim vsechny :)rv98, AHF TDI
taky me to nefunguje :( nejde otackomer,stav oleje,tlak oleje,sviti abs, napise vypnete motor
zajimave ze ukazuje otevrene dvere ,kontrolka airbagu zhasne
do twistru jsem zapojil jen ten zluty a modry -can high -can low

AURICU KURNA ZJISTI CO TAM PRESNE PROPAJEL,TREBA JESTLI TAM SPOJIT NECO
PROC NEFUNGUJE TEN OTACKOMER
DIKY VSEM ZA ODPOVEDI

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: !!!CAN budíky ... realizace v NECAN autě!!!

Příspěvek od vtuni »

no jak píšu mě se ty budíky chovají s tím bustrem uplně stejně jak bez něj :? tj. spotřeba + bagy . Takže pokud se mi podaří nějak vyřešit tu spotřebu ... což je největší problém protože ten signál jde z motoru ... tak koupím CANovou bagovku s čidlama a na celej buster asi kašlu... :?
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“