Do rádia nejde stálé plus

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od StepanMatl »

Zdravím, dneska jsem si dovezl Golfa IV 1.4i, rok 1999. Když jsem tam dával rádio (prodejce své při prodeji vyndal), zjistil jsem, že je tam natažený kablík, který napájí trvale rádio a vede někam pod popelník. Do toho správného kabelu (na svazku kabelů co vedou do konektoru rádia je to žlutý s červeným proužkem) nejde z nějakého důvodu proud. Spínací plus funguje normálně.
Může to být pojistka (jaká?) nebo něco jiného? Rádio jsem ted připojil na ten spešl kablík a hraje, paměť drží, všecko.
Díky!
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od Batistuta »

No tak jelikož už tam je jinej kablík nataženej,tak to určitě pojistka nebude,ale asi nějakej drát zlomenej či tak něco,takže pokud to hraje na ten druhej nataženej,tak bych to neřešil a jestli je nataženej od zapalovače,tak má taky svojí pojistku,takže žádnej strach.

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od StepanMatl »

Jasný... ale pokud někdo víte, kde se ten drát třeba láme nebo jestli už se s tím někdo setkal, prosím o odpověď :)
A další věc - nehrají repro v zadních dveřích, to je u social edition normální? Že by tam byly jen ty "krytky" repráků?
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od majrek001 »

u soc. verze je to normální že tam nejsou repro.. ono ty kryty jsou součástí tapecu tak proto tam sou, taky vzadu nemám, ale už je načase s tím něco udělat :blush:
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od StepanMatl »

A kudy prochází svazek kabelů od rádia? Je nějaký místo kde dochází k namáhání kabelů, že se můžou zlobit?
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

RedFighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.12.2011 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od RedFighter »

Ahoj... Taky jsem dával své rádio pač to co tam bylo nemá BT handsfree sadu ( to co mám ted ho má v sobě ) tak jsem to radio vyndal a vypadalo to jako když kámoš dodělával ISO konektory do fáčka . To že to máš do zapalovače zapojený to je z důvodu aby jsi nemusel tahat kabel přímo od baterie aby jsi nemusel mít klíč v zapalování . Já si to udělal jak je to originál . že musíš mít klíček v zapalovaní a po jeho vytažení se radio vypne ale paměť zůstává . můžu ti to nafotit jestli chceš . Do rádia jdou dvě fáze - 12V baterie a 12V spínací skříňka . Baterie živí paměť a spínačka pak zbytek rádia. Takže to máš nejspíše vše jen z baterky.

Takže bych to udělal podle originálu . Zbytečně ti to nebude vytloukat baterku... Např. v zimě už jsem jednou nenastartoval...

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od StepanMatl »

Však přesně tak to mám... Ale do rádio nejde stálé plus, spínací ano. Právě to stále, které tam je furt, je tažený ze zapalovače. Žádnej zesík nebo subwoofer nemám, takže od baterky nic tahat nepotřebuju. Prostě ten drát kterej trvale napájí rádio je mrtvej. Spínací funguje, po vytažení klíču se vypne rádio. A štáva do rádia trvale teče ze zapalovače.
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od delong »

Poistka č.42 hodnota 25Ampér. Z poistky ide vodič (prierez 2,5mm červeno /biely ) priamo na 8 pólový konektor pin 7 a 5. Pripojenie 30a.
Golf 1.4 basis AHW to má aspoň tak aký máš kód motora ty?

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od StepanMatl »

Pokud je to ve VTP pod kolonkou Typ, tak APE.
Díky, mrknu na to ;-)
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od delong »

Pre APE platí to isté len prívod do poistky č 42 (vodič 6mm prierezu farba červená) je najprv ťahaný na poistku č.12(autodiagnostika tam máš napetie?) a potom s nej ide na poistku č.42 prívod. Je to prepoj v káblovaní. Vodič 6mm červený je napojený (priskrutkovaný) v reléovej doske :wink:

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od StepanMatl »

Díky moc... Pojistkovnici jsem ještě nerozebíral a nejradši bych se tomu vyhnul... Je tam nějaký místo, kde se může ten kabel zlomit?
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Do rádia nejde stálé plus

Příspěvek od delong »

Tam také miesto nie je ale pre iné spotrebiče také miestá na Golf IV exzistujú :mrgreen: :mrgreen: .

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“