Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: podsvětlení palubního počítače
PříspěvekNapsal: 13.06.2006 10:29 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.02.2006

74

Olomouc

Chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost s intenzitou podsvětlení palubáku. Poslední dobou ho skoro nevidím ale hlavně když je auto někde na slunku, ráno ho v garáži zas vidím normálně, jde s tím něco dělat?!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.06.2006 12:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

152

Klatovy

Mám velký maxidot a úplně ten samý problém. Čím menší teplota tím více je to vidět, ale nyní skoro vůbec. Hledal jsem na internetu a našel toto: http://www.clasic.cz/autoradia Když jsem tam psal, tak mě odpověděli, že opravují i displeje u passata. Cena přibližně 1500,- + 500,- montáž a demontáž, ale psal jsem tam již před rokem a ještě jsem tam nebyl takže nemohu říci zkušenosti.

Předmět příspěvku: Re: podsvětlení palubního počítače
PříspěvekNapsal: 30.06.2006 11:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

54

jardaB5 píše:
Chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost s intenzitou podsvětlení palubáku. Poslední dobou ho skoro nevidím ale hlavně když je auto někde na slunku, ráno ho v garáži zas vidím normálně, jde s tím něco dělat?!

cela přístrojovka včetně palubního PC je podsvícena ledkama SMD, je téměř vyloučený, že by nějaká přestala svítit, kdyby jo tak to poznáš, pod dysplayem jedna ledka osvětluje asi 1cm čtercový. Pozoruji přesně to co ty, ale jsem přesvědčenej, že s tim nic udělat nejde.

Předmět příspěvku: Re: podsvětlení palubního počítače
PříspěvekNapsal: 30.06.2006 11:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4941

Mladá VWslaw

Junkrs00 píše:
jardaB5 píše:

cela přístrojovka včetně palubního PC je podsvícena ledkama SMD, je téměř vyloučený, že by nějaká přestala svítit, kdyby jo tak to poznáš, pod dysplayem jedna ledka osvětluje asi 1cm čtercový. Pozoruji přesně to co ty, ale jsem přesvědčenej, že s tim nic udělat nejde.

zatím funguje normálně i regulace intenzity, ale za slunka vidět není, to je normál jev...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.06.2006 11:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

152

Klatovy

Mě jde intenzita osvětlení také regulovat v pohodě, ale spíše se mě zdá že některé body na displeji přestávají svítit. Čím větší je horko tím je to horší a naopak. V zimě když mrzlo tak bylo vidět úplně vše. Pokud není možná žádná oprava tak to asi nechám neboť nové budíky výměnou stojí 15 táců což se mě dávat nechce a starší se mě zatím sehnat nepodařilo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.06.2006 12:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2015

královehradecký kraj

mili píše:
Mě jde intenzita osvětlení také regulovat v pohodě, ale spíše se mě zdá že některé body na displeji přestávají svítit. Čím větší je horko tím je to horší a naopak. V zimě když mrzlo tak bylo vidět úplně vše. Pokud není možná žádná oprava tak to asi nechám neboť nové budíky výměnou stojí 15 táců což se mě dávat nechce a starší se mě zatím sehnat nepodařilo.

TO budeš mít asi problém ve vodivé gumě...jináč s tim palubákem je možný že je někde studeňák,velekj přechodovej odpor a proto to míň svíti,by jsi to musel rozdělat a zkusit všechny ledky znova propájet

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.06.2006 13:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

152

Klatovy

vaha píše:
mili píše:

TO budeš mít asi problém ve vodivé gumě...jináč s tim palubákem je možný že je někde studeňák,velekj přechodovej odpor a proto to míň svíti,by jsi to musel rozdělat a zkusit všechny ledky znova propájet

Měl jsem to už i rozebrané, ale není mi přesně jasný co myslíš tou vodivou gumou?
Pokud by v ní byl problém je možné že to způsobuje to že některé body když je teplo svítí méně a dá se to nějak opravit?
Podsvícení displeje si myslím že svítí dobře, ale body na displeji svítí málo a proto když je horko nejsou vidět nehledě na to zda mám podsvícení zapnuté nebo vypnuté. Týká se to hlavně bodů u okrajů displeje.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.06.2006 17:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

54

mili píše:
vaha píše:
mili píše:

Měl jsem to už i rozebrané, ale není mi přesně jasný co myslíš tou vodivou gumou?
Pokud by v ní byl problém je možné že to způsobuje to že některé body když je teplo svítí méně a dá se to nějak opravit?
Podsvícení displeje si myslím že svítí dobře, ale body na displeji svítí málo a proto když je horko nejsou vidět nehledě na to zda mám podsvícení zapnuté nebo vypnuté. Týká se to hlavně bodů u okrajů displeje.

podsvícení palubáku nejde vypnout, kdyby jsi ho vypnul, tak neuvidiš vubec nic, ledky svítí pod display a ten funguje tak že určité body se stávají průsvitnýmy. Kdyby byly špatné ty vodivé gumy, pak by se nezobrazovaly třeba nějaké body, tzn. čárka složena ze 6ti bodu by třeba neměla uprostřed dvě.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.07.2006 11:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

682

Třinec (republica banana)

U Passata pod maxidotem žádné vodivé gumy nejsou!!!Je tam páskový vodič a je přibodován k tišťáku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.07.2006 12:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

54

Hack píše:
U Passata pod maxidotem žádné vodivé gumy nejsou!!!Je tam páskový vodič a je přibodován k tišťáku.

máš pravdu, guma je pod displayema v budíkách (hodiny, počítadlo km)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.07.2006 13:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

528

Ostravwa

takze komu dosluhuje pc budu koncem tydne prodavat budiky na b5 TDI s polovicnim maxidotem , can bus, vcetne pinu, za 2.000kč tel.: 724 28 29 28 :wink:

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03.07.2006 00:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

478

DOMA

Zdravím vás.Vidím, že tu riešite nejaké problémy ohľadom displeja pal. PC. Môj problém spočíva v pokazenom displeji palubného PC ktorý nezobrazuje niektoré riadky, je ich dosť a stredná časť, kde sa zobrazuje spotreba apd, je nečítateľná. Dá sa vymeniť len displej alebo musím meniť celé budíky??? Alebo to môžu byť len zlé kontakty??? Je to V6 2.5TDI tiptronic. Je nejaký rozdiel medzi budíkami z 1.9TDI??? Nemal to niekto rozobraté, ako to tam je??? Nemal by niekto taký displej na predaj??? Ja som auto kúpil už s v takom stave, takže neviem, čo sa tomu displeju predtým stalo. Mám na inom fóre tú istú tému aj s fotkami displeja: http://www.vwclub.cz/index.php?option=c ... 9&catid=13
tak to omrknite a poraďte mi niekto prosím... dík za každú odpoveď

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03.07.2006 08:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

54

airbone píše:
Zdravím vás.Vidím, že tu riešite nejaké problémy ohľadom displeja pal. PC. Môj problém spočíva v pokazenom displeji palubného PC ktorý nezobrazuje niektoré riadky, je ich dosť a stredná časť, kde sa zobrazuje spotreba apd, je nečítateľná. Dá sa vymeniť len displej alebo musím meniť celé budíky??? Alebo to môžu byť len zlé kontakty??? Je to V6 2.5TDI tiptronic. Je nejaký rozdiel medzi budíkami z 1.9TDI??? Nemal to niekto rozobraté, ako to tam je??? Nemal by niekto taký displej na predaj??? Ja som auto kúpil už s v takom stave, takže neviem, čo sa tomu displeju predtým stalo. Mám na inom fóre tú istú tému aj s fotkami displeja: http://www.vwclub.cz/index.php?option=c ... 9&catid=13
tak to omrknite a poraďte mi niekto prosím... dík za každú odpoveď

Zřejmě jsou přerušené nějaké cety v plochém kabelu, nebo špatný display, tak jako tak to asi neopravíš. Ten kabel je pájený tak, že na tišťáku jsou připravené body s cínem, kablik se na tyto položí a pak specialní pájkou, která má obdelníkový pruřez hrotu se připájí celý (tak 3cm) pásek najednou. Nějakou hrotovou pájkou asi nemáš šanci. Nejspíš scháněj celou přístrojovku. Kdyby jsi to chtěl zkusit vyměnit, mám možnost sehnat nový display na B6. To co ty máš je ta největší varianta

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03.07.2006 08:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

152

Klatovy

Junkrs00 píše:
mili píše:
vaha píše:
mili píše:

podsvícení palubáku nejde vypnout, kdyby jsi ho vypnul, tak neuvidiš vubec nic, ledky svítí pod display a ten funguje tak že určité body se stávají průsvitnýmy. Kdyby byly špatné ty vodivé gumy, pak by se nezobrazovaly třeba nějaké body, tzn. čárka složena ze 6ti bodu by třeba neměla uprostřed dvě.

Když mám vypnuté světla tak svítí pouze údaje na displeji a když je zapnu tak svítí celý displej.
Pořád mi ale není jasné jak to že to takhle reaguje na teplotu?
Když je zima tak svítí vše, ale jakmile je horko tak to celé hrozně vybledne a není skoro nic vidět.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03.07.2006 21:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

478

DOMA

Junkrs00:

Hmm, koľko by stal ten displej z B6??? pasovalo by to? najprv skúsim zistiť, či je chyba v displeji alebo v tých spojoch. Ak bude vadný displej, tak by som ho zobral.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]