HID kit problem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Quark01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.04.2008 20:42

HID kit problem

Příspěvek od Quark01 »

Zdravim pani.
Aby som vysvetlil: Po instalacii HID H7 kitu do mojho GIV sa mi obcas stane ze ked zapnem svetla (pri studenom motore, dlhsie nejazdene na aute) tak sa mi pustia stierace (1x prebehnu) a potom sa same zastavia. "Uz som odpalil asi 5 gumiciek do stieracov..." :)

Kontroloval som poistky, 2x zapojenie HID kitu ale nic som nenasiel... VAG nenasiel ziadnu chybu..
Moze to byt aj tym ze mam slabu bateriu?(ale zo startovanim nemam vobec problem, takze asi taka slaba nebude..) Mozno pri zasvieteni si berie vela el. ? Pretoze ked zapnem svetla az za jazdy po cca. 10~15 min tak je vsetko OK.

Neviem ci ste sa niekto s tym stretol, ak hej tak prosim poradte..
Ak sa to tu uz riesilo, tak prosim zmazat temu

Thx All

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HID kit problem

Příspěvek od mikki »

Mám podobný problém, mě se sice nespouští stěrače, ale když zapnu světla, tak jednou z deseti zapnutí se mi vynulují budíky, ručičky se proběhnou sem tam, nemám HID sadu, ale xenony co tu prodával VlaK. Tenkrát mi radil očistit šrouby co jsou pod baterkou, ale to nepomohlo.

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: HID kit problem

Příspěvek od maweric »

slabé baterie :!: xenon si vezme při startu mnohem víc jak žárovka - při provozu zase o mnohem míň :!:

doporučuji po nastartování nechat 5 - 10 vteřin a pak rozsvítit :wink:
nebo koupit novou baterku :D

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HID kit problem

Příspěvek od Davwe »

Mikkiho problem by mohl byt zpusobeny baterkou. Quarkuv problem bych ale videl nekde jinde. Pri poklesu proudu se ti prece nezapnou sterace to je nesmysl. Muj osobni nazor je ten, ze jsi koupil asi nejakou kvalitni HID sadu :) Mas foto? Krabice nebo ballasty. Mel bych pro to dve vysvetleni:

1. Může docházet k interferencim jineho zarizeni, proto se pusti sterace.
2. Pokud je ballast "kvalitni" muzou z nej vychazet nejaky nesmyslny proudy zpatky do elektroinstalace auta a proto to dela takovy veci.

Co stala HIDka a kde byla koupena? Asi bych zkusil jiny ballasty co to bude delat. Co se tyce traf, tak logicky cim levnejsi tim horsi. Ceny u vyrobce jsou odvisle od toho, co se do ballastu dava za soucastky. Napr. nejlevnejsi ballasty nemaji stabilizator napeti a ani prepetovou ochranu, tzn. ze kdyz se nekde uvnitr zkratuje, muze ti do tvoji elektroinstalace vlitnout az 23kV :lol:

Ale lidi budou porad kupovat sady za 2000,-, xenony jako xenony ze jo. Kdyz koupis poradnou HID sadu primo od vyrobce, na tuhle cenu se skoro nedostanes(kdyz neberes celej kontejner, ale to znam jen jednoho prodejce kterej vozi cely kontejnery), kdyz napocitas vsechny naklady a vylohy na prepravu do ČR. Takze pro osvetleni, sady co se prodavaj kolem 2000,- stojej treba 400,- v nakupu :lol: Obrazek si udela kazdej sam, jak asi muze vypadat sada za 25 USD, to je pro vysvetleni. Tim samozrejme nerikam ze takovou sadu mas.

Quark01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.04.2008 20:42

Re: HID kit problem

Příspěvek od Quark01 »

Sadu som kupoval cez Ebay z Rakuska asi pred pol-rokom. Stala ma cca 3 000 Sk.
Typ balastu? Musim pozriet a mozem sfotit ked budem doma.

Zeby to nemalo tu prepatovu ochranu? Je to mozne, je to predsa len nakup cez net. Viem ako to bezi, ale preto som vtedy kupoval tu drahsiu variantu ktora bola vtedy.

Thx za odpovede...

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HID kit problem

Příspěvek od mikki »

Já mám baterku tak měsíc starou, takže tou to nebude. VlaK mi tenkrát radil očistit ukostření baterky (ty šrouby pod ní) asi sem to odflák, tak to zkusím pořádně a uvidím. Jinak xenony od VlaKa byly hodně kvalitní si myslim.

Quark01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.04.2008 20:42

Re: HID kit problem

Příspěvek od Quark01 »

to Davwe:
Spominane foto, trocha neskoro, ale nebolo casu...
HID1.jpg
HID.JPG

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HID kit problem

Příspěvek od Davwe »

2mikki: Od vlaka byli kvalitni to je jasny.. kazdopadne tohle muze byt problem jak v aute, tak v xenonech.... i original odchazeji, zvlast kdyz je denni sviceni

2Quark: Tenhle typ ballastu znam, ale stejne tezko soudit co je uvnitr. Ja pouzivam ballasty viz. foto. Maji supr zpracovani a jsou dost malo poruchove.
Přílohy
ballast.jpg
ballast.jpg (25.7 KiB) Zobrazeno 1557 x

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HID kit problem

Příspěvek od mikki »

zkoušel jsem zapínat světla až po chvilce jízdy, v pohodě, ale jednou se mi to vynulovalo i za jízdy :? uvidíme no.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: HID kit problem

Příspěvek od prassat »

Tak mě se zase občas z budíků - tedy displejů - ztratí údaje, ručičky i podsvit funguje vždy. A to po zapnutí světel (HID Xenonů). Po vytažení klíčku a opětovném nastartování vše OK. Dělá to jen někdy. Že by to bylo úbytkem napětí, při startu xenonů?! Vždyť starter bere víc, ne?!
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HID kit problem

Příspěvek od Davwe »

Podle me mate sady, ktery maj obrovsky odberu proudu, proto vam tohle dela :) me to neudelalo nikdy

FikinD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 04.07.2008 20:28
Bydliště: Domanín

Re: HID kit problem

Příspěvek od FikinD »

Jak to tady tak ctu tak se bojim to kupovat.

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: HID kit problem

Příspěvek od maweric »

FikinD píše:Jak to tady tak ctu tak se bojim to kupovat.
já se zase bojím jezdit po tmě :mrgreen:

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HID kit problem

Příspěvek od Davwe »

FikinD píše:Jak to tady tak ctu tak se bojim to kupovat.
pokud nebudes kupovat sadu kolem 2 tis, tak nemej strach :)

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HID kit problem

Příspěvek od mikki »

já za ní dal před třemi lety 4 tis. a blbne

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“