Zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od AURIC »

Vážení,

na zimu jsem se trošku rozmlsal a zakoupil jsem plně elektrické sedáky, vyhřívané a s airbagem. Tenhle komfort v mém autě nikdy nebyl, takže by mě zajímalo jaké komponenty budu k instalaci výhřevu, zapojení airbagů a dodání štávy do el.polohovatelných sedaček potřebovat a jestli je tahle operace náročná. Elektricky polohovatelné sedačky potřebují akorát přivést plus a mínus nebo je nutná nějaka řídící jednotka či jiné věci??? Děkuji za pomoc...
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Uživatelský avatar
Vasa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od Vasa »

výhřev propojit ovladače se sedadlem a napojit +15, +30, -31, podsvit 58b,

bagy- jednotka na 4 pytle, čidla bočního nárazu, vedení

el. sedadla - podsedadlová jednotka - měla by být uržité generace komfortu (2,5 s 3 g myslím nechodí) jinak +15, + 30, -31, CAN komfortu, K-vedení, couvačky, propoj do dveří na ovládání zrcátek,

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od Toxyz »

napiš bechymu, ten měl v GIV sedačky z S3 v elektrice a chodilo mu to....a prej to nebylo těžký

jinak výhřev je easy, návod je ve faq....já kabeláž koupil, natahal, zapojil a hřeju :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od matiass »

Toxyz píše:napiš bechymu, ten měl v GIV sedačky z S3 v elektrice a chodilo mu to....a prej to nebylo těžký

jinak výhřev je easy, návod je ve faq....já kabeláž koupil, natahal, zapojil a hřeju :lol:
jo hřeješ ale jen na půl :lol: :lol:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od Toxyz »

matiass píše:
Toxyz píše:napiš bechymu, ten měl v GIV sedačky z S3 v elektrice a chodilo mu to....a prej to nebylo těžký

jinak výhřev je easy, návod je ve faq....já kabeláž koupil, natahal, zapojil a hřeju :lol:
jo hřeješ ale jen na půl :lol: :lol:

kua nemuzu za to ze jedna decka je v :gey:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od matiass »

Toxyz píše:
matiass píše: jo hřeješ ale jen na půl :lol: :lol:

kua nemuzu za to ze jedna decka je v :gey:
jojo jen jestli je to dečkou :lol: joke :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů

Příspěvek od Wíťa »

koupil jsem elektrický sedačky s pamětí jak zjistím jestli je ř.j pod sedačkou 2.5gen nebo 3gen? kdyz bude rok a měsíc výroby nižší než 09.2001 tak je 2.5 gen a když bude víš tak 3gen? další dotaz je co řídí sklopení pravého sklíčka dolu při zařazení zpátečky? někdo tvrdí že sedačky, ale některé auta nemají el sedačky a sklíčko se jim sklopí taky sedačky ovládají akorát sklopení zrcátek při zamčení nebo se pletu? díky
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů

Příspěvek od Wíťa »

kde je nějakej moudronos s radou?
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

iqlogic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.05.2011 20:46

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od iqlogic »

Zdravíčko, nedávno som kúpil elektricky ovládané sedačky z Octavie I RS - čierna koža, svetlý textil, v elektrike je aj spolujazdec.
Neviem sa však dopracovať k ich zapojeniu, sú bez pamäte, len elektrické ovládanie posunu dopredu/dozadu, hore/dole a naklápanie. Octavia, v ktorej boli predtým inštalované k nim mala elektriku dorábanú a nie zrovna najšťastnejšie - dva vodiče napojené popod koberec nevedno kam, ale určite niekam na stálych 12V, čo sa mi nezdá ako ideálne riešenie.
Osobne by som to chcel napojiť cez poistku a relé, ktoré bude zopnuté až po otočení kľúčika do prvej polohy, teda ak by ste mi nevedeli poradiť originál zapojenie od výrobcu.
Ďakujem za každú radu :thanks:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od majrek001 »

standarně je to to zaponené přes tepelnou tuším 30A pojitkou u svorek - je to originál napojený na stálé +12V, aby sis mohl posunout případně seedačku a nastoupit (na spínaný je to docela nešťastný kór když se tam střídají řidičí - to pak musíš vlést dovnitř zapnout klíč a popojet ze sedačkou)



je tam tuším 2,5mm2 drát napájení a zem (už si to moc nepamtuji když jsem dodělíval sedačky z leona topsportu do GIV)

kolik si dal za ty polosporty (v golfu průměrný sedačky) (v koktě to nejlepší)?
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 07.01.2016 16:41, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od Dymák »

souhlas s majrek001
napoj to na tepelnou pojistku předních oken
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

iqlogic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.05.2011 20:46

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od iqlogic »

Tak to som vážne netušil, že sa to pripája na priamo. Takže (+) kábel ťahať priamo od svoriek akumulátora kde hodiť novú poistku a (-) na najbližšiu kostru?
200€ som za ne dal a okrem malej trhlinky na spolujazdcovej sedačke, sú v super stave. Viem, že sa do Golfa dajú zohnať aj lepšie sedadlá, ale tie ceny sú šialené alebo sedadlá vysedené, polámané a dotrhané.
A zas pološporty v elektrike nie sú až také bežné :)
Mimochodom, dá sa vytiahnuť výhrev zo starých sedačiek bez poškodenia?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od majrek001 »

+12V vezmeš pod volantem na svorkach 30 a na tom stejném držáku by to mělo mít svoji tepelnou pojistku a odtud roztáhneš +12V

zem je tuším buď u pásu nebo nebo pod pákou na otvírání kapoty a na druhé straně taky na stejném místě je tam matka s terčíkem kam se dá oško


výhřev se dá přendát záleží jak máš sedačky protože to má různý tvary dle tvarování sedaček.. pokud máš polosporty původní tak přehodíš celý molitam a dáš tam čalounění z RS..

p.s. polosporty jsou v elektrice paměťové docela běžně.. to RS v elektrice je boží zázrak to už víckrát za život asi neuvidíš


a to boční vedení u těchto polosportů/rs sedaček je celkem malé, ale zase na cestování celkem příjemný sedačky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

iqlogic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.05.2011 20:46

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od iqlogic »

Pôjdem to dnes pozrieť keď už sa ak tak oteplilo a je to aspoň na nule :) Zem je, presne ako píšeš, pod pákou a zrkadlovo na spolujazdcovej strane na tom istom mieste, na tie kostry som aj zabudol. Budem to ťahať odtiaľ nech ide súvislý "zväzok" káblov.
Výhrev by som chcel prehodiť zo starých sedačiek, bohužiaľ, sú to klasiky, žiadne pološporty. Skúsim zhodiť čalúnenie a uvidím, čo sa s tým dá robiť :)
Osobne sa mi v pološportoch sedí pohodlnejšie ako v Recarach, tie sa ma až moc dotýkajú :rofl:

Tá 30A tam už je alebo je tam na ňu len slot? Je to klasika plochá farebná alebo len ten plech (viď obrázok nižšie)?
Obrázek

Možno hlúpe otázky, ale chcem sa pripraviť keď to už raz rozoberiem, tak nech to rovno aj spravím :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: DOTAZ...zapojení elektrických sedaček, výhřevu a airbagů???

Příspěvek od majrek001 »

držák pojistky 4a0937530

Obrázek

tepelná pojistka 30A 443937105A

Obrázek


takto to je origo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“