Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Polista88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2008 22:25

Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Polista88 »

Ahojte, Kupil som VW Bora combi, 1.9 TDi s pumpou, r.v. 1999. Chcel som sklopit zadne sedadla, ale na lavej strane za vodicom mam prasknutu pruzinu v tej umelohnotnej vytahovacej packe. Lava strana je v poriadku. Len k nej mam primontovanu vytahovaciu mriezku a tu neviem dat dole. Podla toho ako som pozeral, by sla dat dolu len ak by sa sklopili sedadla. Viete mi poradit ako vymenim resp. opravim tu umelohmotnu blbost?

Diky

Uživatelský avatar
Haacker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bučovice

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Haacker »

Polista88 píše:Ahojte, Kupil som VW Bora combi, 1.9 TDi s pumpou, r.v. 1999. Chcel som sklopit zadne sedadla, ale na lavej strane za vodicom mam prasknutu pruzinu v tej umelohnotnej vytahovacej packe. Lava strana je v poriadku. Len k nej mam primontovanu vytahovaciu mriezku a tu neviem dat dole. Podla toho ako som pozeral, by sla dat dolu len ak by sa sklopili sedadla. Viete mi poradit ako vymenim resp. opravim tu umelohmotnu blbost?

Diky
Hod fotku o co konkrétně jde, mám sedačky navíc mohl bych ti ten bazmek poslat

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od bear »

když vlezeš do kufru a podíváš se na sedačky tak uvidíš v krajích takovej průřez tam strč šroubovák zavergluj a otevřeš to, je tam zámek sedačky.
Jinak oprava je docela krutá musíš vytáhnout ten vrchní kryt co je v sedačce a pak dle závady opravit, pokud říkáš že prdle pručina tak vyměnit :wink:

Uživatelský avatar
Polista88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2008 22:25

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Polista88 »

ahojte. Diky za radu (Bear) a aj za ponuku (Haacker). Pozeral som sedacky, tak ako si mi poradil Bear. Len som to este neskusal. Tak dufam, ze to pojde, Lebo je to tam dost natesno.

Posielam fotku toho bazmeku (Haacker).
Bazmek.JPG

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od bear »

tohle cele musíš vytáhnout z toho čalounění, já to mám též rozbité ale neměl jsem na to žaludek to výtáhnout z toho čalounění pač mám levý ruce a po mě by to tam už nikdo nevrátil. :D
Přílohy
Bazmek.JPG

Uživatelský avatar
Polista88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2008 22:25

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Polista88 »

to som si aj myslel, ze to budem musiet vybrat...hoci to ide dost tazko ako som skusal... som skusal zozadu srubovakom ten zamok ako si mi poradil, ale neslo mi to...je tam blby pristup a este to mam skryte z jednej casti pod umelohmotnym krytom.

Uživatelský avatar
Haacker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bučovice

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Haacker »

Polista88 píše:to som si aj myslel, ze to budem musiet vybrat...hoci to ide dost tazko ako som skusal... som skusal zozadu srubovakom ten zamok ako si mi poradil, ale neslo mi to...je tam blby pristup a este to mam skryte z jednej casti pod umelohmotnym krytom.
dostal jsem se na net teprve ted, zítra to zkusím rozumě vybrat i s s nějakýma fotkama, aby jsi věděl jak na to. snad to nějak půjde :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Marty83
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Pozořice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Marty83 »

mam ten stejny problem,taky mi to nejde odklopit,bohuzel zrovna za 2/3 cast sedacek :(
asi to taky vypada na tu pruzinku...jak pise bear ,ze se to musi cely vytahnout,tak me to taky neslo

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od bear »

Marty83 píše:mam ten stejny problem,taky mi to nejde odklopit,bohuzel zrovna za 2/3 cast sedacek :(
asi to taky vypada na tu pruzinku...jak pise bear ,ze se to musi cely vytahnout,tak me to taky neslo
já jsem se na to vybod, vozím šroubovák kdyby náhodou tak to složím pomocí něho :D

Uživatelský avatar
Marty83
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Pozořice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Marty83 »

a mas sedana nebo kombajn?neni to tam trosku jiny?hlavne s tim pristupem ne?ja mam sedan a pristup z .....

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od bear »

Marty83 píše:a mas sedana nebo kombajn?neni to tam trosku jiny?hlavne s tim pristupem ne?ja mam sedan a pristup z .....
hatchback 3dveř a přístup k tomu odklápěcímu mechanismu je bez problému pač mám skoro 190cm takže no problem :D

Uživatelský avatar
Marty83
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Pozořice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od Marty83 »

jo promin ,uz ctu G4 :) no ja se svymi 193cm polezu do kufru bory docela blbe :D no az bude chvila casu tak uvidim jak to pujde poladit....

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od bear »

Marty83 píše:jo promin ,uz ctu G4 :) no ja se svymi 193cm polezu do kufru bory docela blbe :D no az bude chvila casu tak uvidim jak to pujde poladit....
no tak to budeš muset opravit :D sporadický návod je vejš :D

PatyCoop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.07.2017 21:34

Re: Nejde sklopit lave zadne sedadlo - Bora

Příspěvek od PatyCoop »

Ahoj, dneska jsem to také řešila. Pomohla mi rada šroubováku, kdy jsem packu, která drží oko, zacvakla, oko to pustilo a pak jsem se dívala do sedačky. Vypadnul tam nějaký malý šroubek. Sahala jsem dovnitř, do sedačky, kdy jsem zjistila, že se utrhla jakási umělohmotná šipka, která drží to táhlo, které nadzvedává packu, která se pohybuje a buď zacvakne do oka - zamčeno, nebo naopak. Tak jsem za tu packu zahákla kroužek od klíčů, na ten kroužek šňůrku a funguje to bez táhla a tak. Sice to nevypadá luxusně, ale nemusim to neustále řešit tím šroubovákem :-) I tak díky za rady, co jsem si přečetla:-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“