Prosba ohledně zadní stahovačky Golf IV

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
39kano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.04.2020 09:00

Prosba ohledně zadní stahovačky Golf IV

Příspěvek od 39kano »

Ahoj,

opět tu jsem s prosbou. Potřebuji vyměnit zadní stahovačku oken, no ať jsem hledal jak jsem hledal, návod na zadní jsem nenašel.

Sundal jsem tapec, povolil šrouby držící plech stahovačky, vytáhnul čep držící okno, nicméně stahovačka nejde vytáhnout jako komplet i s plechem - protože kabely jsou uvnitř dveří a ne na nich, jako je tomu u stahovačky přední (jen tak mimochodem, je to tak správně?). Navíc něco stahovačku blokuje a už opravdu nevím co - říkal jsem si, že to bude držák zámku, ale ten mám vytáhnutý z plechu taky, a přesto to vytáhnout nejde...

Prosím tedy o radu - jak můžu vyměnit stahovačku i s plechem, když se normálně prodává? Jde mi vlastně o ten velký konektor, vedoucí do motorku ovládání stahovačky, který neprojde přes průchodku. Je nutné jej vypinovat? Nebo jsem nucen koupit pouze ten mechanismus a na plech jej přidělat těmi nýty, nebo co to je? :D

PS: fotky během dne přidám, mám to sice vyfocené, ale stále se to zobrazuje otočené o 90° doleva a nevím čím to je. Tak to doma hold vyfotím otočeným telefonem :rofl:
VW Golf IV Hatch | 1.9 TDi ASV | 466 000 km

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Prosba ohledně zadní stahovačky Golf IV

Příspěvek od srotty »

Nic vypinovávat nemusíš. Konektor jde normálně vytáhnout i s tou gumovou manžetou. Kabeláž odcvakneš, odděláš od plechu a ten celý vyměníš. Mrkni zde na video https://www.youtube.com/watch?v=324yYU8ppMA

39kano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.04.2020 09:00

Re: Prosba ohledně zadní stahovačky Golf IV

Příspěvek od 39kano »

Po delší době jsem se dostal k tomu, abych mohl stahovačky vyměnit (až teď zakoupeny).

Video jsem sledoval, jenže ten hlavní úkon na něm není. On opravuje zámek a právě když chce protáhnout konektor, taky to neudělá a nechá to tam viset.

No... třeba to trochu lépe popíše přiložené video, prosím mrkněte se na něj a zkuste mi to objasnit, neboť mi to hlava nebere...

https://youtu.be/fTmU7UPYUn8
VW Golf IV Hatch | 1.9 TDi ASV | 466 000 km

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Prosba ohledně zadní stahovačky Golf IV

Příspěvek od srotty »

V podstatě máš několik možností. Buďto nechat původní plech a přenýtovat (přešroubovat) na něj novou stahovačku. Stejně bys musel předělávat reprák.
Nebo u toho konektoru odříznout plastový držáček, co drží ty kabely rovně od něj, kabely zohnout jakoby do pravého úhlu ke konektoru a pak už to plechem projde.
Nebo odpojit kabeláž dveří od konektoru co je u pantů, celou ji vytáhnout ze dveří a plechu, a pak zase protáhnout novým plechem , dveřma a zapojit do kastle.

39kano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.04.2020 09:00

Re: Prosba ohledně zadní stahovačky Golf IV

Příspěvek od 39kano »

Tak jsem to udělal dle třetí možnosti a podařilo se. Konektor je přímo v té průchodce mezi dveřmi. Děkuji za rady! :good:
VW Golf IV Hatch | 1.9 TDi ASV | 466 000 km

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“