Probliknuti všech světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Martin099
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.09.2020 12:23

Probliknuti všech světel

Příspěvek od Martin099 »

Čus, hele.. mám takový problém s elektrikou, úplně nwm, co zkontrolovat první, nebo tak..
Občas, když jedu, a přepnu na dálkový, tak mi problikne celý auto, myšleno tím to, že zhasne (interiér a exteriér), motor ztratí tah, a zase se rozsvítí.. událost zhruba na 0,5s..
Nebo problikne jen rádio - restartuje se..
Když jsou zaplé písničky, za cestu (cca 25km) se mi to stane tak cca 5x, záleží jak moc blikám dálkovýma.. když písničky puštěný nejsou, a je jen jakoby zaplé, stane se to dejme tomu 1x, max 2x za tu podobně dlouhou cestu.. zkusím to rádio tak nějak celý odpojit, a pozorovat změnu, jestli se něco stane.. pak třeba že by i alternátor nestíhal dobíjet, což to se mi zdá zvláštní, ale proměřím to.
Jo a jednou za poměrně dlouhou dobu mi za jízdy začne houkat výstraha.. tak na 0,5s probliknou kontrolky baterky, oleje (myslím), a ručky (brzd.. klasika červený vykřičník - víte, co myslím).. nevím, jestli to má s tím spojitost, ale moc často se to neděje.
Zkusím upevnění koster a jejich případné očištění. Děje se mi to jen, když zapnu dálkový a občas při použití "světelné houkačky".
Pokud jste měli někdo stejný problém s takovýmto chováním světel, ať už normálních, nebo xenonu (jako mám já) dejte prosím radu, ať vím, po čem sáhnout jako první.
Díky :D
G4 1.8T

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Probliknuti všech světel

Příspěvek od varok »

Zkusil bych jako první proměřit to napětí na baterce. Jak je stará baterie? Už může být na odchodu a při vyšším odběru nedodá dostatečný proud. Altík by měl dobíjet kolem 14V. Měřte na volnoběh i při zvýšených otáčkách. Zapněte co nejvíce spotřebičů, třeba světla, ventilátor topení na maximum, vyhřívání zadního okna apod. Napětí by nemělo být nižší než 13V.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Probliknuti všech světel

Příspěvek od Goauld »

Podle popisu to vypadá na špatnou kostru. Projdi a očisti všechny kostřící body v motorovym prostoru. Tipoval bych to přímo na hlavní kostru co vede od baterie na motor a na kastlu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Probliknuti všech světel

Příspěvek od varok »

Jinak hlavní kostra je pod tím držákem baterie.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Martin099
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.09.2020 12:23

Re: Probliknuti všech světel

Příspěvek od Martin099 »

Dík hoši, zkusím jen co se dostanu k autu. Do práce jezdím autobusem, a jen co přijedu, tak unavenej alou domů. :)
Udělám si někdy čas, a zkusím kostru + proměřit altik.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“