Climatronic na 50%?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

wrc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26.07.2008 06:26

Climatronic na 50%?

Příspěvek od wrc »

Zdravim všechny, letos mam prvni zimu climatronic a chtěl bych se zeptat jestli je výkon topení stejný jako u manálu??Protože ikdyž nastavím teplotu na max tak fouká jen vlažný vzduch a i po ujetí třeba 30 km v autě mrznu.To u manuálu za 5 minut je jak v sauně. Ale nejspíš to bude asik nějaká porucha předpokládám. Díky za rady

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od jaykay »

neco bude spatne, chce to na VAG a vycist chyby, mozna problem s klapkou nebo cidlem teploty

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od VW-Tim »

máš to zaple na ECON?to je jen topení
wagen cult cars

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od DworiBak »

VW-Tim píše:máš to zaple na ECON?to je jen topení
no klimou se dá taky topit aspon se nemlží okna asi bude někde chyby v nějaký klapce bud VAG nebo diagnostikou přes Climatronik přečíst závadu :wink:

Uživatelský avatar
Cpt._Hunter
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3968
Registrován: 11.10.2008 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od Cpt._Hunter »

A zahřeje se ti motor po ujetí těch 30 km na 90°, jestli to nebude třeba termostatem??
!!! Podstatou všeho je nafta !!!
My silver-gray TDI a tak trošku .:R http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=108998" onclick="window.open(this.href);return false;

Detailing-Obchod.cz - autokosmetika Autoglym, Dodo Juice a vůně California Scents

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od Chudej student »

Je mozne ze se Ti pridira ta klapka co prepousti teplej a studenej vzduch..uz se mi to taky stalo..
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od VW-Tim »

DworiBak píše:
VW-Tim píše:máš to zaple na ECON?to je jen topení
no klimou se dá taky topit aspon se nemlží okna asi bude někde chyby v nějaký klapce bud VAG nebo diagnostikou přes Climatronik přečíst závadu :wink:
když sednu do studeného auta přepinam nebo zapinam na ECON zdá se mi že to topí rychleji,ale možná jen můj pocit
wagen cult cars

Uživatelský avatar
joe.tlach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.08.2008 11:01
Bydliště: Kobylí na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od joe.tlach »

stejny problem, mam digi klimu a TDI pri teplote kolem 0°C se motor zahreje na 90°C po cca 10-15Km. Nez zacne foukat vlazne ujedu asi 3Km. Jsem z toho topeni v GIV zklamany, protoze v rychlosti neprekona skodu 120L a to je teda neco. A napada me neni to tim, ze diesel ma nizsi otacky, a tak mu trva se vyhrat dyl? nebo muze byt v aute nejaky kix? diky
VW GOLF 1.9 TDI GTI 2001 85KW

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od jaykay »

joe.tlach píše:stejny problem, mam digi klimu a TDI pri teplote kolem 0°C se motor zahreje na 90°C po cca 10-15Km. Nez zacne foukat vlazne ujedu asi 3Km. Jsem z toho topeni v GIV zklamany, protoze v rychlosti neprekona skodu 120L a to je teda neco. A napada me neni to tim, ze diesel ma nizsi otacky, a tak mu trva se vyhrat dyl? nebo muze byt v aute nejaky kix? diky
to je uplne normalni, kazdy diesel se pomalu ohriva - diesel ma totiz mnohem vetsi ucinnost nez benzinak

wrc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26.07.2008 06:26

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od wrc »

Tak jsem udělal jenom rychlou diagnostiku přes climatronic a vyhodilo mi to chyby 466 a 318.
Neví náhodou někdo co je to za chyby?

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od Alinek »

Já když zapnu Climatronic na HI, tak se v autě nedá vydržet, protože je tam hrozný vedro. A topit to začne po chvíli, na kilometry to změřený nemám, ale když si sednu ráno do vymrzlýho auta, tak si tam dám tak 25-26°C a je mi teplo.
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od Tomm »

jaykay píše:
joe.tlach píše:stejny problem, mam digi klimu a TDI pri teplote kolem 0°C se motor zahreje na 90°C po cca 10-15Km. Nez zacne foukat vlazne ujedu asi 3Km. Jsem z toho topeni v GIV zklamany, protoze v rychlosti neprekona skodu 120L a to je teda neco. A napada me neni to tim, ze diesel ma nizsi otacky, a tak mu trva se vyhrat dyl? nebo muze byt v aute nejaky kix? diky
to je uplne normalni, kazdy diesel se pomalu ohriva - diesel ma totiz mnohem vetsi ucinnost nez benzinak
:lol: :lol:

pro info:
zazehovy - cca 30%
vznetovy - cca 40%

ale jinak mas pravdu - ze se diesel dyl ohriva 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
bauic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 30.12.2007 19:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od bauic »

zdravim klubaci,ja mam trochu jiny problem,kdyz climatronic uplne vypnu(off),je mozne aby auto nadale topilo?Pripada mi,ze i kdyz si zvolim jakoukoliv teplotu,tak si topi porad stejne.Kolikrat si zvolim 18stupnu a v aute se za nejakou dobu neda vydrzet.Diky za rady

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od jaykay »

bauic píše:zdravim klubaci,ja mam trochu jiny problem,kdyz climatronic uplne vypnu(off),je mozne aby auto nadale topilo?Pripada mi,ze i kdyz si zvolim jakoukoliv teplotu,tak si topi porad stejne.Kolikrat si zvolim 18stupnu a v aute se za nejakou dobu neda vydrzet.Diky za rady
kdyz je off, tak je vypnuta a nelze nastavovat teplotu a ventilatory by mely vypnout
ECON - hlida nastavenou teplotu (bez pouziti klimy)
AUTO - hlida nastavenou teplotu (s pouyitim klimy)

jinak nevidim duvod climatronic vypinat do off, ted v zime staci rezim ECON, v lete AUTO

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic na 50%?

Příspěvek od jaykay »

VW-Tim píše:máš to zaple na ECON?to je jen topení
"ECON" neni jen topeni viz muj predeslej prispevek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“