tripplink - komfortne blinkre

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od duduh »

8) Tuším že nedávno origo VW stálo ještě něco okolo 1700,-Kč.Nebo né?A tak se s procesorem z Fabky udělal plně funkční tripplink jako druhovýroba za necelou poloviční cenu.
Jinak kdo má zájem ať se podívá na www stránky člena klubu freezera.U jeho trpp jde nastavit pomocí počítače vše,např.počet bliknutí, :? tedy to co u origo asi nejde.Je na něj možnost i připojení LQ blinkrů což asi origo také neumí...

http://elektrotuning.blog.cz/0911/nova- ... ardu-2-1-0" onclick="window.open(this.href);return false;

galaxy64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.06.2010 20:17

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od galaxy64 »

Jiz cca pred rokem byly uvolneny kody pro trippling, a to z duvodu "okopirovani" napadu. Jiste vime o jakou firmu se jedna a podobnost hw zapojeni a navodu jiste neni nahodna. Tedy zajemci stahujte vse potrebne z http://www.boboauto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Jelikoz je produkt poskytovan zcela zdarma, neni na nej zarucena zadna podpora, ale myslim, ze vse je podrobne popsano. Program jiz dale nevyvijim, ani od nej uz nemam zdrojaky. Pokud byste nekdo pozadovali upravu programu, musite si jej napsat sami :-). Dekuji za zajem.
galaxy64

Lakvarius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 12.04.2010 12:19
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od Lakvarius »

Tak trippling (orig VW modul) zapojen a funkční! :yahoo:
Napájení je z pinů 6 (zem) a 7 (12V); pin 5, který uvádějí někt. zdroje, je nesmysl a nic se k němu nepřipojuje.
Kabely jsem měl dlouhé, takže jsem vyloupl jen samotný spínač varovných světel (ne mřížku mentilace, jak to tu někdo fotil, to se mi nějak nedařilo a nechtěl jsem to zničit) a relé samotné je umístěné v prostoru nad pedály, kde je místa hromada.

Akorát mi přátelé řekněte, jakým způsobem vyndaváte piny z orig konektorů??? Páč to je neuvěřitelná rasovina a těch pět mrňavejch zkurvysynků jsem z toho mordoval nejmíň hodinu a půl! :baseball:

Gregory
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.09.2010 22:25

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od Gregory »

Hoši zdravím , nezlobte se ,pokud už někdo někde reagoval ale hledal jsem a stále nic , nemám origo tripplink ani nic samodomo , je to nějaká sada od Waeco , přesnějí Typ MT2000 , nevypadá to ani nijak zle , má to víc funkcí , které nevyužiju ,ale když už to mám tak šup s tim do auta.

Dneska jsem rozebral celou palubovku u řidiče a v všeobecném návodu píšou , že mám připojit trvalé napětí + a - 12V - to je vpohodě ,ale pak mám problém ,že jeden vodič má přijít mezi relé a směrovkový spínač.

Našel jsem relé co ovládá blikače ,ale nejsem si jist zda mi toto relé k něčemu je , či mám hledat nějaký jiný přerušovač , měl jsem to připojené k jeho výstupu , což jsem si myslel že je to správné místo ,ale asi sem se mýlil.

Máte někdo zkušenost ,kam to připojit ? posléze kam pak nejlépe připojit výstupy z tripplinku k směrovkám?

( Passat 3BG 2004)

Děkuju moc za pomoc
Greg

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od Goauld »

Přerušovač blinkrů je součástí tlačítka výstražných světel. Všechny potřebny dráty sou tam včetně +12V. Tripling funguje tak, že jakmile krátce naměří napětí na některé větvi (levá/pravá) tak do ní pustí svoje vlastní napětí 3x za sebou, takže směrovky na tu stranu zablikají. Připojení je jednoduchy, přivedeš do toho +12, to už víš a výstupy levá/pravá napojíš na blinkry levá/pravá. Samozřejmě ještě zapojit kostru (-). Pokud má ta tvoje krabička víc funkcí, tak musí poradit návod.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

TRIPPLING-BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x blikno

Příspěvek od AlesK »

Ahoj všichni po dohodě s krt.ecek jsem se rozhodl založit nové téma pro všechny GIV. Kdo by potřeboval radu s tripplingem na GIV, tak včera jsem montoval a vše maká jak má. :pleasantry: . Jde o neoriginální modul který je o dost levnější než orig. Možnost prodloužení nebo zkrácení času blikání. Více o tripplingu napsáno http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=41031" onclick="window.open(this.href);return false;. Modul je by krt.ecek. To je člen který modul vytvořil a posílá jako stavebnicy. Jemu velké dík. :good: Vše funguje, složení stavebnice cca 15 min a montáž do auta, včetně hledání kabeláže a oživení modulu cca 1,5 hod pohodové práce a vše maká. Takže kdo by měl zájem pište. mám schéma, foto, barvy drátů připojení atd..

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: TRIPPLING-BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bl

Příspěvek od krt.ecek »

Ahoj všem, jen upřesním pár věcí:-) trojblik původně vznikl pro vozidla Renault, zde jsem se zaregistroval pro vaše dotazy. Na GIV funguje verze, u které je třeba stříhnout 3 dráty a mezi to vsadit mou stavebnici. Stavebnice obsahuje minimum poteřbných součástek, z nichž jedna je mikroprocesor.
Součástí stavebnice je deska plošného spoje, potřebné součástky a návod

Cena stavebnice je 300Kč
Poštovné (i na slovensko) je 50Kč
Platbu preferuji předem na účet, pokud by byla dobírka, tak je ještě poplatek za dobírku 40Kč
V případě zájemců ze slovenska je tu drobná komplikace a to, že nejde dobírka, ani platba z účtu na účet (lépe řečeno jde to, ale poplatky převišují cenu stavebnice), takže tam jsem anšel zatím jedinou vhodnou možnost a tou je platba skrz paypal, který mi ale strhává část peněz=> nutno připočítat dalších 50Kč (několikrát to lidi ze slovenska řešili tím, že mají kamarády z čr a ti platitli z účtu na účet, tomu se rozhodně nebráním)
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: TRIPPLING-BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bl

Příspěvek od marfy8 »

Díky moc za TIP o téhle stavebnici jsem ani nevěděl. Po výplatě určitě vezmu :-)

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od krt.ecek »

Když to tu tak čtu a vidím ty částky, tak je mi na zvracení, dovolte abych nabídl svůj modul http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=245902" onclick="window.open(this.href);return false;, jedná se o prověřený modul, který jsem vyzkoušel a jezdí v mnoha autech různých značek (přesné číslo nevím, ale více jak 40 jich již je), vzhledem k tomu, že modul dělám již cca 3 roky, tak si dovoluji tvrdit, že je vyzkoušený a bezproblémový..... Ve výše uvedeném topicu a v navazujících se dočtete vše potřebné a i zkušenosti:-)
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od AlesK »

JJ doporučuji modul od krt.ecek. Od víkendu namontováno a vše maká.

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: TRIPPLING-BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bl

Příspěvek od AlesK »

Tak jak jsem slíbyl, vkládám fotky montáže. Případné dotazy zodpovím.
Nutná demontáž krytů sloupku řízení a krytů nad pedálama.
jinak na páčce
přívod do páčky pin č 5 ve12ti pinovém konektoru páčky - kabel černý s bílím a zeleným proužkem
vývod páčky pro L blinkr pin č 3 ve 12ti pinovém konektoru páčky - kabel černý s bílím
vývod páčky pro P blinkr pin č 11 ve 12ti pinovém konektoru páčky- kabel černý se zeleným
Přílohy
původní kabeláž
původní kabeláž
spínané + 12V
spínané + 12V
připojení modulu
připojení modulu
připojení modulu
připojení modulu
zpětné vysvazkování kabeláže
zpětné vysvazkování kabeláže

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: TRIPPLING-BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bl

Příspěvek od AlesK »

umístění modulu, prozatím pouze zaizolováno. Neml jsem vhodnou krabičku do čeho bych modul dal. Později dodělám :oops: . Pak už stačí odzkoušet, zakrytovat a hotovo. :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Přílohy
IMG_0447.JPG

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: TRIPPLING-BLINKRY KOMFORTNÍ: krátkým dotekem páčky 3x bl

Příspěvek od krt.ecek »

ja nechavam vse v izolacce, krabicky drncaji, izolacka si nikde neklepne:) Diky za fotky!
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

krt.ecek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.12.2011 22:29

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od krt.ecek »

teda čekal jsem větší diskuzi na toto téma :blush: myslel jsem že lidi s GIV si svá auta rádi upravují 8)
Výroba trojbliku/tripplingu pro většinu vozů http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p2649973
Výroba téměř jakékoliv elektroniky/automatizace na zakázku dle Vašeho přání

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: tripplink - komfortne blinkre

Příspěvek od majrek001 »

to asi bude tím, že kdo chtěl trippling tak už ho nějaký rok má a není to už takové bum jako před 3-4 roky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“