Osvetlenie palubovky - celej!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
keikos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.02.2009 16:18

Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od keikos »

Zdravím, prešiel som pár stránok na tomto fóre, ale moj problém som nenašiel, tak ak to tu aj náhodou je, ospravedlňujem sa.

Keď zapnem svetlá, nesvieti mi palubovka, ani čudle na otvaranie/zatvaranie okien, ovladače na spätné zrkadlá apod., skrátka nič, okrem rádia (ktoré musí byť samozrejme zapnuté). Divné je, že niekedy to napr. mesiac ide v pohode a potom z ničoho nič mesiac nejde a tak nejak sa to stále strieda. Trvá to už hodne dlho a som z toho na nervy. Niekedy sa rozsvieti počas jazdy, niekedy to všetko bliká. Momentálne som v období, keď to zase nefunguje a napr. dnes som išiel do obchodu a po nákupe, keď som sadol do auta, naštartoval a zapol svetlá, tak to svietilo. Divné mi príde aj to, že keď šťuknem spínač svetiel do prvej polohy, tak to svieti vždy, ale akonáhle prepnem normálne na stretávacie (do druhej polohy), zhasne to.

Vedel by mi niekto poradiť? Nechcem to dávať do servisu len tak, aby si vypýtali odo mňa neviem koľko peňazí s tým, že mi povedia, že to bola dlhá, zložitá a nákladná oprava :D Už som sa takto párkrát spálil.

Ďakujem.

VW Golf IV 1.9TDi

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od skacel99 »

tak pokud to dělá jenom při 2. poloze vypínače,tak zřejmě bude závada ve vypínačí,nebo v nějakém spoji,který z něj vede...zkoušel jsi vypínač vyndat a projít ty piny,jestli třeba nějakej není volnej?

keikos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.02.2009 16:18

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od keikos »

Neskúšal som práveže nič, ja som na také veci totálne lavý, takže by to mohlo dopadnúť hodne zle :)

Každopádne dík, logiku to má, že by to mohlo byť v tom spínači.., i keď nemôžem na 100% tvrdiť, že sa to rozsvieti vždy v tej prvej polohe spínača. Nepozerám sa na to stále, ale myslím, že vačšinou to tak je.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od skacel99 »

keikos píše:Neskúšal som práveže nič, ja som na také veci totálne lavý, takže by to mohlo dopadnúť hodne zle :)

Každopádne dík, logiku to má, že by to mohlo byť v tom spínači.., i keď nemôžem na 100% tvrdiť, že sa to rozsvieti vždy v tej prvej polohe spínača. Nepozerám sa na to stále, ale myslím, že vačšinou to tak je.
já taky nejsem profík,ale šel bych prvně po tom vypínači...určitě někdo poradí líp

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od azicko »

Ahoj,

taky by ma to zaujimalo, palubovka mi zatim sviti ale preblikava .... pred tym ako ti zhasla uplne ..tak ti nepreblikavala obcas ?

Michal

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od Goauld »

Vzhledem k tomu, že tady rok nebyl, tak ti asi neodpoví. Nicméně tohle tady řešil někdo už jednou a vyšlo z toho, že to dělal ten spínač světel. Případně by to mohl dělat regulátor osvětlení.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od azicko »

Goauld píše:Vzhledem k tomu, že tady rok nebyl, tak ti asi neodpoví. Nicméně tohle tady řešil někdo už jednou a vyšlo z toho, že to dělal ten spínač světel. Případně by to mohl dělat regulátor osvětlení.
Diky :)

Uživatelský avatar
Twinkey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2013 19:55
Bydliště: Provodov-Šonov
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od Twinkey »

Spínač světel rozdělat, lehce vzít 800 smilgrem kontakty, očistit, stříknout WDčkem, dělal jsem to několikrát a pořád všechny fungují. Jinak z regulátoru jde přímo ten šedomodrej (nebo tak něco) do všech prvků podsvícení takže to můžež vyzkoušet i tak že na něj třeba přes 10w žárovku připojíš napájení.
Golf III Variant 1.9 TDI
Transporter T4 2.4D
Alhambra 1.9 TDI 85kw 2004
Multivan 2.5 TDI 75kW

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie palubovky - celej!

Příspěvek od azicko »

ok zkusim diky za radu :) :drinks:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“