Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od varok »

Dobře, až se trošku oteplí, tak ho znovu vytáhnu a zkusím všechny pájené spoje propájet.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od varok »

Napadlo mě ještě něco. Už od koupě chybí na straně řidiče zámek na klíč, je tam jen záslepka. Ta je ale nějaká divná, pořádně tam nedrží. Už mám sehnané nové zámky z vrakáče, ale ještě nebyl čas je vyměnit. Nemohlo by to být tím, že mi tam ta záslepka místo zámku pořádně nedrží?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od majrek001 »

místo zámku záslepku určitě nemáš jinak by ti nedrželi dveře zavřené :blush:

a vložkou zámku to nebude, ale klidně tam místo záslepky něco osaď - pokud by se pootáčel protikus v zámku, tak to občas dělá paseku.

a ty zámky máš tedy kompletně propájené nebo nové origo? dokud to neuděláš, aby zámek fugnoval na 100% správně je zbytečné dále spekulovat a koukat do křišťálové koule
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od varok »

Ano, zámky jsem myslel FABky venkovní na klíč u kliky. Vnitřní zámky jsem v sobotu propájel co jsem našel k pájení a dělá to pořád. Myslím si, že to je naopak mechanického původu, ne elektricky. Kdyby to bylo po elektrické stránce(studený spoj), dělalo by to náhodně, né pravidelně, ne?
Ale jak jsem psal už několikrát, mě to udělá vždy jen poprvé po delším zamknutí a pak už ne. Příklad: ráno jede do práce. Odemknu DO, otevírám řidičovy dveře a nic. Po prvním zatáhnutí kliky to nejde, tak ji povolím a zatáhnu podruhé a to už jde. Když jede odpoledne nebo večer z práce, tak to samé. Když se ale stavím třeba v obchdě, nebo podobně, musím ještě třeba 3x zamknout a odemknout, tak už to nedělá. Zkoušel jsem to schválně 10x a nic. Vše jak má být.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od varok »

Chtěl bych poprosit. Skládal jsem zámek zadních dveří a po složení mám volnou venkovní kliku. Prostě na autě drží, ale je tam vůle když s ní zachýbu odhadem 1-1,5mm. Dá se to prosím někde nastavit, nebo to je prostě už vychozená klika? Předtím ale byla docela napevno, ale to si už nejsem jistý.
A nebo, když se skládá klika, musí se zasunout dovnitř, tahat ji jako bych otvíral dveře. Až se zasune záslepka zámku a dotáhne se šroubek, lupne v tom a klika povolí a zavře se. Ale když se na začátku klika zasune dovnitř, musí se hned na začátku zacvaknout taková ta jakoby vydlička do toho kovového výlisku co je zevnitř dveří? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od varok »

Dobrý den, jelikož se stav zámku řidičových dveří rapidně zhoršil, tak došlo na výměnu. Už to bylo v takovém stádiu, že jsem ráno odemknul DO centrálu a všechny dveře se odemkly kromě řidičových, tak jsem je musel jak pako otevírat zevnitř. Sice se občas ještě odemkly, ale to tak 1-2 pokusy z 20. Když už ale odemknul, tak šli dveře otevřít až na druhé zatáhnutí za kliku. Měl jsem připravený zámek z vrakoviště. Sice byl vzhledově trošičku jiný než původní, ale na funkci to asi nemá vliv. Co mě udivilo, tak to krátké lanko k vnější klice je delší než původní, odhadem o 4-5mm. Proto jsem musel dát tu plastovou kostičku co nejvíce ven v té drážce dveří, jinak nešly dveře otevřít vůbec, nebo jsem musel za kliku hooodně tahat. Při jednom jsem si dal i jiný zámek na klíč, po koupi tam byla jen záslepka. Teď zámek krásně odemkne a dveře jdou otevřít hned na první zatáhnutí za kliku, tak spokojenost.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
tom.lu2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 05.09.2010 09:02
Bydliště: Brno

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od tom.lu2 »

Graun píše:
09.04.2017 08:21
Tady jsem Ti něco našel...
Obrázek

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
Poradil by mi někdo co dál, když mi nepomohlo natahnuti toho lanka z fotky výše? Zámek jsem měnil celý zhruba před rokem a teď to začalo zlobit.
Obrázek
Volkswagen Golf Mk4

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od srotty »

A co začalo zlobit ? Nějak jsi nenapsal problém.

Uživatelský avatar
tom.lu2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 05.09.2010 09:02
Bydliště: Brno

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od tom.lu2 »

To stejné co je v názvu topicu, otevřu dveře až na druhé zatahnuti za kliku
Obrázek
Volkswagen Golf Mk4

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Dveře otevřou až po druhém zatažení za kliku

Příspěvek od srotty »

A zámek jsi tam dal jaký,origo nebo čínskou kopii ? Ono totiž u těch náhrad to vydrží pár měsíců a je po nich. Proto se doporučuje buď spravit původní zámek nebo dát originál. Takže pokud ti to po výměně zámku chvíli fungovalo,tak je na 99% problém opět v zámku.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“