Denní svícení fotky

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
parez59
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.09.2008 14:32

Denní svícení fotky

Příspěvek od parez59 »

Zdar,
chci si dát na svýho Borýska denní svícení, o zapojení tady je toho spousta, takže nebude problem, ale na trhu je toho spousta tak se pochlubte svejma fotečkama miláčků, abych chytil inspiraci.

Díky
Přílohy
před montáží.JPG
bora8.jpg
Naposledy upravil(a) parez59 dne 31.05.2011 14:10, celkem upraveno 2 x.

parez59
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.09.2008 14:32

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od parez59 »

Sorry blbý tlačítko :-(

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od VWMysak »

Nějak nechápu smysl tohoto tématu :?:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

parez59
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.09.2008 14:32

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od parez59 »

VWMysak píše:Nějak nechápu smysl tohoto tématu :?:
MMM, no jde o to, že na trhu se prodává více tvarově odlišných denních svícení, od různých výrobců např A1, MYCARR,... no a protože nechci koupit zajíce v pytli, tedy zjistit že se mi líbí jiný tvar až po montáži, tak bych uvítal nějaká fota, případně zkušenost s viditelností a pod. Zatím jsem si vybral "supruzke 2,2cm MYCARR sj 296". Vypadá, že se vejde dobře do mřížky v nárazníku, ale má 5 diod a právě mám starost, jestli bude dobře viditelný, zvláště v létě, oproti modelům s 25 diodami. Taky bych uvítal, jestli po montáži do mřížky, mřížka nevypadává, protože uchycení ve mně moc důvěry nevzbuzuje, bude tedy lepší jí ještě nějak uchytit?? No a co krádež, kradou se světla, je nějaký vhodný způsob zabezpečení??
No ale jak denní svícení zapojit, tak schema je na obalu, což průměrně zkušený bastlíř s radami, které se najdou tady ve fóru dokáže zvládnout.

Uff, tak to je v krátkosti asi ten smysl.

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od Skrat-G4 »

Nekupovat a svítit světly, to je můj názor :rofl:

parez59
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.09.2008 14:32

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od parez59 »

Díky za názor a ukázalo se, že je správnej.


Prdim na to. :gey: :gey: :taunt: :yahoo:

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od Marek_yessman »

moje řeč, ještě sem nepotkal auto s dennim svícenim kterýmu by to slušelo :gey: a ještě když maj rozsvícený jenom ty proužky a normalní světla zhasnutý...? bléééé :mrgreen:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od vtuni »

tak můj subjektivní názor na dodělávaný denní svíceníje asi takovejhle
výhody denního svícení

důvod 1) - zlepšení viditelnosti vozidla. Hlavně při jízdě proti slunci :arrow: blbost denní svícení je mín výrazné než 55W potkávacího světla..navíc bývá umístěno dole v nárazníku takže např. přes horizont nebo na zvlněné silnici je auto vidět daleko později při jizdě za ostrého slunečního světla v lese nevidíte auto před sebou protože díky dennímu svícení ma celej zadek zhasnutej

důvod 2) - snížení spotřeby elektrické energie ve vozidle, z čehož vyplývá i snížení spotřeby
pohoných hmot
:arrow: jasně pravda - cokoliv co v autě vypnu tak snižuje spotřebu .. ale vzhledem k velikosti odběru a zatížení alternátoru.. ušetříte 1ml na 100km ..ale zaplatili jste 2tisíce za světla.. takže návratnost než po kapkách našetříte ty 2000co jste vyplázli za světla a montáž.. už budete dávno v důchodu

důvod 3) - prodloužení životnosti žárovek a xenonových výbojek ve vozidle vzhledem na to,
že během dne při použití denního svícení s nimi nemusíte svítit
:arrow: u xenonové výbojky snad jedinej rozumnej argument.. jinak platí stejnej princip jak v předchozím bodě..za ty 2 litry co stojí to svícení máte žárovek plnou krabici od bot

důvod 4) - automatické zapnutí / vypnutí denního svícení po zapnutí / vypnutí zapalování bez
použití doplňkových automatických spínačů
:arrow: tak se dají napojit za zlomek ceny i origo světla..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od martony »

vtuni : Krásně jsi to shrnul a souhlasím s tebou. :good:

Pěkné přirovnání :laugh:
za ty 2 litry co stojí to svícení máte žárovek plnou krabici od bot

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od majrek001 »

já jsem pro denní svícení, mám žárovkové od zvířátka a jsem s ním velice spokojen.. a s tím, že nejsou vidět nesouhlasím kolikrát když potkávám auto s xenononama a svítí na ně slunko tak vidíš tak ze 4 metrů, že svítí. Průměrný denní svícenní má rozptylové diody nebo rozptylovou parabolu a jsou nasměrovány nahoru jako třeba dálkový tudiš je ve dne vidět mnohem víc.. teď neobhajuji výrobky vietnamců a dalších podobných výrobců co si někteří davají na auto (ruzné diodové nalepovací pásky a nehomologované led světla) a není to vidět ani když před ním stojíte. ale vždycky budou dva názory pro a proti. tak pro inspiraci mám tohle kombinace denní+mlhové http://www.vwmaniac-club.cz/Blue/index. ... -kulat%E1-(denn%ED-mlhov%E9-sv%ECtlo" onclick="window.open(this.href);return false;)-sada-golf-4 bohužel na boru se nic takové nedělá
Přílohy
040920102933.JPG
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od vtuni »

nehádám se ..jen jsem prostě zastánce svícení klasickými světly.... :wink: už kvůli tomu svícení zadku auta... + to že svítí nahoru a rozptylujou je naprd když jsou těsně nad zemí ..těch třeba 30cm na mírně zvlněné silnici nebo přes horizont udělá strašně moc...
to denní svícení u země je asi stejně praktický jak mlhovky ve světlech :mrgreen: akorát to funguje naopak..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od majrek001 »

to svícení zadku někde v lese beru, ale zase někde v koloně si člověk víc všimne, když se rozsvítí samotné brzdy než když brzdy+koncová světka
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Aminochelat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.05.2010 22:54
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od Aminochelat »

Pěkné přirovnání :laugh:
za ty 2 litry co stojí to svícení máte žárovek plnou krabici od bot
[/quote]
No tak žárovky za 5,50,- a máš jich plnou krabici,jinak asi ne-e.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od duduh »

-Na foto jde pěkně vidět co udělá žárovka s plexi.L nová parabola a P stará parabola.Cena nových do 6000,-Kč.
-žárovky: 50W+50W+25W+25W+5W+5W+5W+5W+světlo palubka,klima,radio,LQ interier atd = cca200W = okolo 17A!!! Denní LQ žerou jenom 4W.A to ukáže i můj bargraf batestu.
-pokud jde vidět tak se nedívám jestli někomu svítí světla ale jestli jede auto.V Rakousku chtějí tuto "ekologickou blbost?" denního svícení dokonce zrušit
-prodávají se origo tuning pěkné mřížky ale tyto se cenově pohybují okolo 4500,-Kč.Slušné LQ denní cca 1400,-Kč.
Přílohy
plexi.jpg
batest sv zaplé.JPG
batest sv vyplé.JPG
Naposledy upravil(a) duduh dne 14.06.2011 07:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Denní svícení fotky

Příspěvek od duduh »

To parez59.Nedávej tam žádné 12xLQ nebo dokonce 24xLQ.Klasika 1W čipovky!Dávám tam tyto a svítí dobře.
Přílohy
LQ.JPG
automatika.JPG

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“