Jak odstranit škrábance?

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od kmara »

No jo no :) natřel jsem to jen tou černou, bezbarvej lak jsem na to nedával. Musí tam být?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
Kolmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 05.12.2008 20:15
Bydliště: KrálovnaTDi
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od Kolmi »

kmara píše:No jo no :) natřel jsem to jen tou černou, bezbarvej lak jsem na to nedával. Musí tam být?
Měl by tam být,jelikož jen ta černá barva je velice malá vrstva.Vezmi to jěště lakem aby se ti pod to nedostala voda.
Kolmi Golf TDI

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od x-t.y.n.a »

Ahoj, nechce se mi zakládat nové téma, tak to napíšu sem.
Na autě (nad víčkem nádrže) jsem měla škrábanec cca 20cm dlouhý (takové esíčko až na základ), tak jsem to dala k vesnickému lakýrovi :baseball: , no a to byla osudová chyba, ještě teď si kvůli tomu nadávám. No nastříikal mi to tak, že když to auto někde nechám stát, tak každý si myslí, že jsem si to stříkala sama (stékance, pomeranč, prach a mušky)....no k pláči :cry2: .
No a dotaz zní, dá se s tím něco udělat? rozleštit či něco podobného?
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od VWMysak »

Zbrousit pod vodou a rozleštit. Doporučuju to dát někomu kdo to opravdu umí a ví co dělá.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Dzitro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.03.2012 18:46

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od Dzitro »

mam taky maly skrabanec na patych dverich zrovna u madla, vypada to blbe.. chci se zeptat.. slo by to udelat jen tak brusnou pastou a pak to necim zalestit? :) neni to nijak hluboke.. poradte, kazdopadne nechci davat auto do lakovny kvuli tomu.. a uz predemnou ten borec to mel na hloubkovem cisteni a ten skrabanec tam nebyl :)

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Dobrý den,ráno jsem se rozhodl umýt auto a jelikož po těch všech cestách tam byly nalepené různé blbosti a asfalt,tak jsem auto pomocí šamponu s voskem umyl,ale umýval jsem jen houbou na nádobí,ale tu hrubší stranou abych odstranil nečistoty. Jak jsem auto doumýval tak mě skoro trefilo nebot celá kapota a vlastně ty místa kde jsem odstanoval nečistoty rázem zesvětlalo. Takže na té stříbrné jde vidět celá světlá kapota. Šudlil jsem to jemně,tak se chci zeptat jestli nevíte někdo čím by se to dalo zamaskovat :) Děkuji za odpovědi jsem z toho špatný
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od VWMysak »

Jakoukoliv leštěnkou, která má schopnost odstranit škrábance to přelešti a bude to ok.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

VWMysak Měl jsem tu kamaráda,rozleštuje laky a má na to nástroje,tak že mi to zkontroluje :) Vypadalo to tak že rýhy byly znatelné pouze od pohledu,nikoliv na dotek prstu a už vůbec né nehtu,jak kdyby tam nic nebylo.Nejprve auto umyl a vyleštil přípravkem Meguiars nebo jak se to píše :) Po leštění všechno zmizlo z čehož jsem měl radost, ALE zkoušeli sme umýt vodou a po umytí se bohužel celá leštěnka smyla tak přišlo na rozleštění pomocí pasty a následného vyleštění pomocí toho přípravku. Rozleštit se to taky pořádně nepodařilo ( leštěno 2x ) ,ale aspon to už nejde tak vidět a nebije to do očí,ale stále to tam je :) Nakonec znovu naleštěno a co jsem měl auto přes noc venku ( nepršelo ) ale asi vlhkost,tak opět celá leštěnka smytá ( udělala bílé fleky ). Asi to vypadá na lak,ale nechápu že se nepodařila rozleštit díra,která nebyla známa ani pomocí nehtu
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od VWMysak »

Šlo by to vyfotit?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od HANZ500 »

Myslím, že ručně to asi úplně pryč nedáš, tohle by chtělo vzít strojně (vlastní zkušenost, ne tedy na mém autě), ale jak říká VWMysak, foto by pomohlo.
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Týjo chlapi škoda,ani jsem to nefotil :( ale bylo to leštěno strojně,pomocí leštičky,kulatého pěnového kotouče a leštící pasty a to dokonce 2x :) Pak navoskováno pomocí Meguiars a co jsem měl auto po vyleštění přes noc venku ( asi chytlo vlhkost,nevím ) tak po vosku byly jenom takové fleky,které se daly setřít :) docela přemýšlím jestli není lepší Turtlewax,mají ho v autodílech za fajn cenu,tak na zkoušku aspon že bych koupil :)
P.S. Foto můžu hodit jak to vypadá po vyleštění akorát,snad tam půjde něco vidět :)
Přílohy
Pohled klasický,na slunci vypadá stejně
Pohled klasický,na slunci vypadá stejně
Pohled z nejbližší možné blízky
Pohled z nejbližší možné blízky
Pohled uplně blízký s pomocí baterky
Pohled uplně blízký s pomocí baterky
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od VWMysak »

Tak tohle by mělo jít v pohodě rozleštit strojně, se divim, že to nesundal. Asi nějaký profík zřejmě. :mrgreen:

Tady http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; si najdi kdo Ti je nejblíže a at Ti to přeleští. :wink:

Na želvu se vyprdni, vyhozené peníze, po prvním dešti je to taky dole.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od HANZ500 »

Asi to leštil volantovou leštičkou, na kterou když přitlačíš, tak se zastaví, protože tohle jak říkaš, by mělo jít v pohodě sleštit... :) :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Leštil to takovou i s příklepem a máte pravdu,jak na to přitlačil tak to rapidně ztratilo výkon :D A máte výhradně na doporučení nějaké pasty ? Leštil mě to jakou italskou pastou,nevím přesně značku,ale prý bila té mírné zrnitosti nebo jak se to říká,prý jsou ještě silnější pasty,které dokážou uplně narušit jak kdyby lak,každopádně děkuji i za ten odkaz :) Můžu se zeptat kolik takové to profesionální leštění stojí ? Já to měl za pár haléřů,jelikož to byl známý :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jak odstranit škrábance?

Příspěvek od HANZ500 »

Já jsem používal gTechniq a nebyly špatné, jinak jsou dost rozšířené 3M a kamarád má dobré zkušenosti s Menzerna... Kompletní profi leštění, tak 10-XX tis kč v závislosti na stavu laku, náročnosti a spotřebě materiálu. :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“