xenonove světla, vyměna po obyč.

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
nitrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 06.07.2010 15:50
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od nitrak »

Zdravim prosim co vše musim mit papirově i technicky abych prošel přes technickou s xenony ? byvaly majitel namontoval xenony do auta (cele světla +ostřikovače a naklapěni automaticke+ manualni) ale při předběžne kontrole na technicke mi bylo řečeno že xenony n golfu 4 nesmi byt což mi připada trochu nesmyslne .. co mam udělat abych prošel ? nebo budu muset koupit znovu zakladni světla ?

auto : vw golf 4 1.9 TDI 66kw rv. : 2001

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od maku »

Pokud to jsou orginal xenony a komplet prestavba tak stim by nemel byt problem.
Jinak jak tam jsou HID xenony tak je vytahni a dej tam klasicke H7 a po STK zase vrat HID takto to resi vedsina :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
nitrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 06.07.2010 15:50
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od nitrak »

no a to že tam mam čočky to vadit nebude u H7miček ?
Přílohy
IMAG0037.jpg
IMAG0038.jpg

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od VWMysak »

Nic tam nedávej. Tohle je origo xenon, jen ho někdo trošku přistříkl na černo, proto možná mají kecy na STK.

Pokud vše funguje, tak proti tomu nemůže říct ani popel. Jedinný co nesmíš mít je štelovací kolečko na palubce.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
nitrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 06.07.2010 15:50
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od nitrak »

tak sem byl na předběžne technicke .. originalni xenon to pry neni originalni xenony maji vyvažovani na naprave tudiš musim koupit nova světla .. poradil by mi nekdo jak předělat kable na obyčejne světla ? moc prosim .. technickou mam do 10.5 a auto je pro me hodne duležite ohledne dojižděni do prace .. nutne potřebuju radu

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od TOMSA »

tak dodělej aut.naklápění,origio xenon to je... a jestli bude tvrdit že ne tak ho vymontuj a omlať o hlavu... :baseball: :baseball: :baseball: :laugh:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od majrek001 »

copak to tam je u vás na STK za kreté*y, že nepoznají origo xenony.. Akorát je potřeba aby to mělo automatické naklápění.

a co to znamená automatické+manualní naklápění?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od maku »

majrek001 píše:copak to tam je u vás na STK za kreté*y, že nepoznají origo xenony.. Akorát je potřeba aby to mělo automatické naklápění.

a co to znamená automatické+manualní naklápění?
By ses divil jaci to to jsou odbornici na favority a felicie :laugh: :laugh: :laugh:
Kazdopadne do Trince na STK nejezdi snad nikdo koho znam :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od majrek001 »

ale tak pokud mám origo. xenony, automatické naklápění + odstřikovače, tak máš splněno podle vyhlášky a to jestli jsou tam čidla na nápravách a je to origo naklápění nebo neorigo. automatické naklápění třeba jednotkou FSHL (http://www.cybertronic-labs.cz/naklapen ... kit-i19c51" onclick="window.open(this.href);return false;) (http://www.youtube.com/watch?v=YkkRN3vu ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;), tak nemůžou nic a jel bych jinam na STK..

nic méně u nás jsou taky blbe*ci, který tě zmrdaji za cokoliv i že máš LED osvětlení SPZ a podobně a hlavně že sami jezdí takovýma vrakama a přijede tam borec s totálně sjetýma brzdama a v pohodě projde
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
dejtry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 23.02.2010 18:04
Bydliště: Přestavwlky

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od dejtry »

Čauky,

doufám, že jsem vybrala správné téma pro můj dotaz. :)

:arrow: Mám možnost, dát si na Boru xenony a ráda bych toho využila. Kromě světlometů mám k nim samozřejmě ostřikovače, náklonové čidla, i kabeláž, ale ztrácím se v zapojení. Pokud se nemýlím, každý xenon má svou jednotku, ale myslím si, že bych k tomu měla mít ještě nějakou jednotku, která bude korigovat náklon obou světel. Je to tak, nebo se pletu?

Děkuju moc za odpověď. :wink:
Volkswagnová Várošová Borovica,,, 1.9 TDI PD 96kW,,, daily car ;)

VW>>> Vyjímečné Wozítko :)

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od tomasgti »

dejtry píše:Čauky,

doufám, že jsem vybrala správné téma pro můj dotaz. :)

:arrow: Mám možnost, dát si na Boru xenony a ráda bych toho využila. Kromě světlometů mám k nim samozřejmě ostřikovače, náklonové čidla, i kabeláž, ale ztrácím se v zapojení. Pokud se nemýlím, každý xenon má svou jednotku, ale myslím si, že bych k tomu měla mít ještě nějakou jednotku, která bude korigovat náklon obou světel. Je to tak, nebo se pletu?

Děkuju moc za odpověď. :wink:
zapojím se do debaty :) každé světlo má svou řídící jednotku, to je taková ta hliníková věc, která je našroubovaná buď pod světly nebo někde prostě (u GV je to pod světly) a k dynamickému náklonu potřebuješ rovněž řídící jednotku a vše pak nastavit a nakodovat přes VAG. Je to celkem proces, ale když jsou šikovné ruce, nějaká ta znalost a všechny komponenty tak jde vše jako po másle :)
Pirelli edition

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od Painkiller »

majrek001 píše:ale tak pokud mám origo. xenony, automatické naklápění + odstřikovače, tak máš splněno podle vyhlášky a to jestli jsou tam čidla na nápravách a je to origo naklápění nebo neorigo. automatické naklápění třeba jednotkou FSHL (http://www.cybertronic-labs.cz/naklapen ... kit-i19c51" onclick="window.open(this.href);return false;) (http://www.youtube.com/watch?v=YkkRN3vu ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;), tak nemůžou nic a jel bych jinam na STK..

Můžeš napsat jakou vyhlášku cituješ? Pokud nejsou na autě xenony v TP, tak být nesmí - ani i když je vše originál. Max bys musel projít homologačním řízením jako třeba při změně motoru apod. Nepomůže ani komplet zástavba.

Já nevim, že tohle pořád lidi nechápou - prostě auto je homologovaný s určitýma světlama který sou úřadama považovaný za důležitý. Tak to je ať se nám to líbí nebo ne :)

Uživatelský avatar
dejtry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 23.02.2010 18:04
Bydliště: Přestavwlky

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od dejtry »

Díky moc za odpověď. :)

Takže jestli to chápu dobře, tou řídící jednotkou, která by měla řídit dynamický náklon světěl jsi myslel tu, která se stará o chod motoru? Nebo je tam k tomu ještě nějaká jiná speciálně na ty xenony?
Volkswagnová Várošová Borovica,,, 1.9 TDI PD 96kW,,, daily car ;)

VW>>> Vyjímečné Wozítko :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od majrek001 »

je tam přímo pro náklon světel a čidlo má na přední a zadní nápravě
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: xenonove světla, vyměna po obyč.

Příspěvek od tomasgti »

přesně tak, já ji umístil v palubce někde pod volantem ;)
Pirelli edition

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“