Nelze otevřít zadní levé dveře

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od gorza »

Zdar,
nějak se mi zablokovaly zadní dveře za řidičem a nejdou otevřít ani odemknout... Když je zkouším otevřít páčkou zevnitř tak cítím jak se lanko napne ale nejde to ani odemknout (tedy nevyleze čudlík :-)). Nechci na to jít moc silou, abych to ještě nezhoršil...
Nevíte jak jdou rozebrat zavřené dveře? :-) Nebo otevřít nějakým jiným způsobem a opravit?
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od xerxes »

no celkem problem zkus ještě siliu zatahnout nic už na tom nezkaziš pak už ti nezbyde nic jineho než sundat tapec a to je problem u zavřených dveři pokud se ti podaři sundat ten tapec tak stahovačka už pak jde dobře sundat

aloisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.08.2011 22:15

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od aloisek »

Nekde sem cetl ze se da odvrtat to ucko co drzi zamek. sundas kolo podbeh vyrizens si okynko v blatniku a odvrtas ale nevim nezkousel sem. Protoze i kdyz sundas tapec a stahovacku zamek budes muset stejne nejspis rozbit aby si odemkl a vyndal ho.
Naposledy upravil(a) aloisek dne 28.04.2013 20:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od gorza »

Sakra sakra, to nejsou zrovna dobré zprávy :-( Doufal jsem, že má někdo nějakou nenásilnou fintu :-) No ještě chvilku počkám a pak tam asi napěchuji semtex :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od Ondra A. »

Tvůj problém jsem měl taky (na fábce). Jmenuje se to zaseklá západka safe systému. Nezbylo nic jiného než pracně rozbít zámek zevnitř dveří a dát novej. Ještě bych zkusil trošku pozastrčit to lanko co při otevřené klice vidíš na jejím konci.
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od gorza »

Ondra A. píše:Tvůj problém jsem měl taky (na fábce). Jmenuje se to zaseklá západka safe systému. Nezbylo nic jiného než pracně rozbít zámek zevnitř dveří a dát novej. Ještě bych zkusil trošku pozastrčit to lanko co při otevřené klice vidíš na jejím konci.
Jak myslíš pozastrčit? Kam? A děkuji i když jsi mě nepotěšil :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od VW-DEANE »

Tak a ja mám stejný problém. Ani v nich necukne. Skúšal som za cuplík potiahnuť a klukou otvoriť ale nič. Takže sehnat nový tapec a starý nasilu vytrhnúť či rozrezať? Iná možnosť neni?
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

ten tapec půjde sundat dole jsou jen dva šroubky jen bych vyházel sedačky ven.. šroubovákem se na ty torxy dostaneš (a passata b5 mi to šlo bez problému)

hlavně si sežeň nový zámek ten starý to nejspíš nepřežije

jak je to zaseklé na SAFE tak ti tahání za kliku nepomůže jen hrozí že buď zničíš kliku nebo praskne lanko
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Borvo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.03.2014 22:05

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od Borvo »

Zdravím, mám úplně stejnej problém :D jen to jsou za spolujezdcem. Tapec se mi podařilo sundat, jenže mezi tapecem a mech. stahování okna je plech kterej ani za...... nesundáš, protože na tom plechu drží asi nějakej jezdec okna. Podle mě musíš vydělat okno, mělo by jít vydělat tak, že sním sjíždíš až v dírkách plechu uvidíš šroubky který povolíš a vytáhneš okno. Myslím že princip bude u všech auto stejný.Pak ten plech vytáhneš a uvidíš zámek. Zítra dám vědět jak to dopadlo a jestli moje teorie je správná :D (Golf IV, 2002)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nelze otevřít zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

Vzadu žádný sroubky nejsou.. jen dva válečky k různém průměru namackle do skla a to je navzájem do drzaku.. takže sjedes oknem až dolu a vytlacis ty válečky napřed ten vnitřní a pak ten větší a vytahnes sklo nahoru a pak už jen povolis šrouby na plechu a kabelu s tahlem od zámku a musíš se na nej dostat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“