Zadní lampa US

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
gazz88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 25.12.2009 11:50
Bydliště: Zlín & Kyjov

Zadní lampa US

Příspěvek od gazz88 »

Jak udělat zadní lampa US sviti dvojky?
image.jpg
VW GOLF MKIV TDI
VW GOLF VII FL Variant

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

jeslti máš na mysli to svícení té horní části... tak asi nejjedodušší řešení bude to přepájet na tom nosiči žárovek
tak aby se spojila ta cestička od obrysovky do té horní části
Obrázek
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
gazz88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 25.12.2009 11:50
Bydliště: Zlín & Kyjov

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od gazz88 »

vtuni píše:tak bud to jde udělat sprejem na světla z obyč oranžových...tak jak to dělal lifty
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... &start=330" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo je prostě za 4tis koupit a vyměnit
Ne ne není ono sprejem na světla ale potreboval jsem jen 2x žárovka svícení zadní lampa L+ P ??
VW GOLF MKIV TDI
VW GOLF VII FL Variant

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

jj jasný.. už mi to došlo, že jde o to zdvojený svícení... jsem trošku natvrdlej :blush:
...edit.. předchozího příspěvku...
prostě pájka a kousek drátu a propájet to dohromady v tom nosiči..a si nejjednodušší
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
gazz88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 25.12.2009 11:50
Bydliště: Zlín & Kyjov

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od gazz88 »

Konečně jinak diky :good:
VW GOLF MKIV TDI
VW GOLF VII FL Variant

Uživatelský avatar
gazz88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 25.12.2009 11:50
Bydliště: Zlín & Kyjov

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od gazz88 »

vtuni píše:jj jasný.. už mi to došlo, že jde o to zdvojený svícení... jsem trošku natvrdlej :blush:
...edit.. předchozího příspěvku...
prostě pájka a kousek drátu a propájet to dohromady v tom nosiči..a si nejjednodušší
Třeba udělej namaluj zadní světla kam dráty ? Kdyby náhoda nevim kam přesně dráty ?
VW GOLF MKIV TDI
VW GOLF VII FL Variant

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »


vzhledem k tomu že nahoře je brzdovka.. musela by se tam dát dvouvláknová žárovka.. 5/ 21W
ground - kostra (-) hnědý drát je společná..takže by mělo stačit propojit (+) z obrysovek

elektrice bohužel nerozumím. :blush: . takže tady maximálně dám schémata vedení těch nosičů žárovek..a on to tu někdo dokreslí :wink: , jak by to bylo nejvhodnější udělat..
FRONT.jpg
REAR.jpg
já bych tuhle frajeřinku se svýma znalostma elektriky vyřešil tak, že bych do brzdovek dal 10W žárovky a na pedálu to spojil v tom spínači natvrdo :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od sahara »

ale ta horní část se využívá jako brzdový světlo.....takže když to propojíš drátkem a dáš potkávačky tak ti svítej všechny 4,ale když šlápneš na brzdu tak se ti taky rozsvítej všechny 4+horní brzdový světlo.....
nebo můj dotaz je směrován na to, že když se to propojí a pak se šlápne na brzdu tak jestli ty potkávací světla nebudou svítit stejně jako brzdový nebo jestli budou svítit pořád stejně?....díky
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od marfy8 »

Při propojení by mu svítily potkávačky a brzdovky imrvére. Myslím, že i kufrová brzdovka. Nevím jak to je zapojené. Ale myslím že to není dobrý nápad to takhle dělat.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

tak ted je to každý zvlášt... :idea: rozsvítíš světla..svítí ti ty spodky (10W)
vršek (+ třetí brzdový světlo) ti spíná brzdovej spínač bez ohledu na rozsvíceny nebo zhaslý světla (21W) :idea:

pokud to chce zapojit tak, aby to svítilo na všechny 4 žárovky jako obrysovky (10W) ... a když šlápne na brzdu tak aby mu ten vrch fungoval zároveň jako jako brzdovky ..tak tam musí použít dvouvláknovou žárovku 10/21W a to (+) od toho 10W vlákna propojit na (+) od těch spodních obrysovek.. a ta brzdová část 21W zůstane beze změn

jak si to tady přečte třeba Goauld nebo tak někdo kdo té elektrice víc rozumí tak to tady snad rozlouskne...

jinak EDIT : golf má vzadu 10W žárovky.. a vůbec netuším jestli se vůbec dělá dvouvlákno 10/21W :blush:
5/21W se dělá určitě..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od marfy8 »

Jasně už vím jak to myslíš, takovou žárovku jsem ještě neměl v ruce. :D
Pro takovou žárovku to bude chtít ale i jinou patici.

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od sahara »

ale tak před tu 5/21W by se mohl dát odpor a bylo by to vyřešený,nebo ne??
edit před tu 10W
Naposledy upravil(a) sahara dne 07.05.2013 07:20, celkem upraveno 1 x.
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

no hlavně já se obávám že se 10/21W vůbec nedělá :oops:
takže druhý nejjednodušší řešení by bylo postavit adekvátní LED modul... kde by ta brzdová část byla napájená klasicky z té původní patice (naletovaný na rozbité vykuchané žárovce) a k tomu dotažená ta 10W část..

určitě by to šlo řešit i nějakým relátkem ala US přední svícení .. nebo denní svícení do dálkovejch světel, kde řídící elektronika mění ten výstup..ale to je pro mě už tuplem vyšší dívčí... :( :( :( :(
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od marfy8 »

vtuni píše:no hlavně já se obávám že se 10/21W vůbec nedělá :oops:
Možná by tam ta 5W byla i lepší aby ten rozdíl ve svítivosti 5W/21W byl větší a šlo jasně poznat že "brzdím"...
Podívám se co najdu za žárovky a zkusil bych to nějak spáchat, samotného by mě zajímalo jak by to vypadalo :laugh:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

sahara píše:ale tak před tu 5/21W by se mohl dát odpor a bylo by to vyřešený,nebo ne??
edit před tu 10W
jako máš na mysli použít klasickou jednovláknovou 21W žárovku a tím odporem namontovaným na tom propojení z obrysovek jí ztlumit na těch 10W ... :idea: to by asi taky šlo.. :idea:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“